Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy tudok megvenni egy...

Hogy tudok megvenni egy ingatlant, ha nincs hozzá elérhetőség?

Figyelt kérdés
Kinéztem az ingatlant,megtekintettem kívülről. A ház értékbecslés alatt, árverezés előtt áll. A szomszéd azt mondta nem tud segíteni,nem tudja a tulaj elérhetőségét.

2018. jan. 28. 10:38
 1/5 anonim ***** válasza:
A kérdés,hogy ki árverezi és hol. Ha valami behajtó cég akkor vagy kitesznek egy hirdetést vagy nem. A magyar államnak is van egy aukciós oldala,csak már nem emlékszem,hogy mi a címe.
2018. jan. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Polgármesteri hivatalban,vagy földhivatalban tudnak segíteni? Mire megtalálom az árverező oldalt,addig megveszik a házat.
2018. jan. 28. 18:00
 3/5 anonim ***** válasza:
A tulajdoni lapot le tudod kérni, be lehet tekinteni ingyen, online is az ügyfélkapun, meg a földhivatalban is. Rajta van a tulaj neve. Ha mondjuk hiteles és azért árverezik, akkor még x százalékban a bank a tulajdonos, máris megtudtad, hol keresd milyen árverésen (a bank nevéből). Amúgy több féle árverési oldal van, tehát bankoknak is van, meg bírósági is van (mbvk), navos is van, önkormányzati is, meg vannak cégek, akik az információt közvetítik, de maguk nem szerveznek árverést. De szerintem a tulajdoni lap alapján el tudsz indulni. A szomszéd nem pletykálta el miért árverezik?
2018. jan. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
A szomszéd azt mondta,hogy rengeteg az adósság rajta. Akkor elmegyek a földhivatalba.
2018. jan. 28. 19:42
 5/5 anonim ***** válasza:
Könnyen lehet, hogy a banké, láttam már olyat is, hogy a félkész házat átadta ingatlanos cégnek a bank.
2018. jan. 30. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!