Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szabad ilyen házat venni,...

Szabad ilyen házat venni, ahol ilyen repedések vannak, mint itt a kiálló résznél bal oldalt? images. Ingatlantajolo.hu/user_37304/ad_5387440/elado-csaladi-haz-ul lo-56702068-k0. jpg

Figyelt kérdés
2018. jan. 31. 16:21
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
2018. jan. 31. 16:21
 2/16 anonim ***** válasza:

Kettőn múlik a vásár.

Csakhogy én semilyen borzasztó repedéseket nem látok a képen.

2018. jan. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

vagy egy ilyet... ha jól tájékozódtam első körben a netről, ez alap felőli ázásra utal, amit nem szabad megvenni?

[link]

2018. jan. 31. 16:34
 4/16 A kérdező kommentje:
2018. jan. 31. 16:36
 5/16 anonim ***** válasza:

Házat csak azután vennék (akár van rajta repedés, akár nincs), miután statikus megnézte. Nem két forintról van szó.

Amelyik eladó nem engedi megnézetni, attól nem vennék.

2018. jan. 31. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az csak azért repedt el, mert ott lett hozzátoldva a házhoz.
2018. jan. 31. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy én vaksi vagyok, de egyik képen sem látok repedéseket legfeljebb vakolathibákat, amiket az elsőnél úgy ahogy volt lefestettek.

Ahogy látom, ezek nem új házak, de gondolom nem is új áron árulják őket. Ilyenben hibátlant nem fogsz találni és ezek - csak a kép alapján - még nem is vészesek.

De ahogy az előttem szóló is írta, ha kétségeid vannak, fordulj statikushoz! Az én 50 éves házamat például nyugodtan megnézethetnéd, az atombomba nem vinné szét, ellentétben egy pár mostani építésűvel.

2018. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Értem, amiket írtok és egyetértek, természetesen ha ott állunk hogy tetszik és stb. hívnánk egy statikust. De ha van egy ilyen hosszanti repedés, és ez pl kizáró ok, akkor nyilván nem költenék 40-50 ezret egy szakvéleményre, mert akkor nagyon sok szakvéleményt fizetnék ki az elkövetkezendő hetekben valószínűleg.
2018. jan. 31. 17:36
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Azért egy repedés ha komoly, mindkét oldalon látszik, azaz belülről is. Nekem a kívül-belül frissen festett házak a gyanúsak, meg amiken a sarkokon és a falakon kőburkolatok vannak feltéve, dísznek magyarázva, vagy belülről a plafonig lambériázva vannak.

Nem kell neked mindegyikhez statikust hívnod, csak amelyik álmaid netovábbja, olyan pedig nem lesz sok.

2018. jan. 31. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
A második ház félét biztos nem vennék arra egy vagyont kell költeni. Egyébként mindkettő ázik alulról. Ilyet akkor érdemes venni ha olcsó és megéri utólag vízszigetelést csinálni. Egyébként alap nélküli házak is állnak egy két száz éve. Ezekre mind költeni kell. De nyilván nem mutogatnád ha újra lenne pézed.
2018. jan. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!