Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti nem érzitek átverésnek, ha...

Ti nem érzitek átverésnek, ha egy ingatlanról halszem optikával (remélem jól írom) készítenek képeket?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert tegnap megnéztünk egy ilyen házat, ami a képek szerint tágas, kellemes volt és odaérve csupa kis lyuk, totál csalódás.

Mindezért utaztunk 2x 120 km-t, hogy a fene egye meg!

Nem értem ennek a lélektani, vagy üzletpolitikai részét sem.

Lehet, hogyha reális képek lettek volna feltéve, akkor nem láttuk volna annyira pocséknak a valóságot és elgondolkoztunk volna rajta, de így nem.

Találkoztatok már ilyen és ehhez hasonló átverésekkel?

Mire kellene még figyelnünk?


2018. febr. 21. 00:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem széleslátó/halszem amivel fotóznak, akkor meg nem látod be az egész szobát, főleg olyan szögbnől ahol nem lehet az ajtóból fotózni.
2018. febr. 21. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A fotó mindig becsapós. A lényeg a m2 vagyis a méretek. De egyes bútorok, ágyak, konyhaszekrények mérete szabványos, így azokkal gyorsan lehet kalkulálni. Nembeszélve a járólap méretekről.

Ez nem konkrét átverés, hanem mindent átfogva fotózzák le. A sok kis szobarészlet is becsapós volna, mert nem látnád a helység összefüggéseit.

2018. febr. 21. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem becsapós, mert látom, hogy halszem optikával készült. Pár ilyen képet megnézel,és tudod, hgy mit takar a valóságban. Én speciel nem szeretem, egy pontos alaprajz, cím és pár belső kép a lakás állapotáról, és gyarkorlatilag látatlanban megmondom, hogy komolyann érdekel-e.
2018. febr. 21. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

#3. láttam olyat, hogy nem halszem optikával készült, csak olyan objektívvel, hogy minimum 5 m-esnek nézett ki a konyha. Aztán odaértünk, és egy 2 méteres kis csőkonyha volt.

Valóban zavaró, sokszor nem azt láttuk, amit a képeken, de ezért kell megnézni élőben, ha utazni kell, hát utazni kell, kép alapján amúgy sem vennék meg semmit.

2018. febr. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
#4: a titok a pontos alaprajz. Azon látszik, hogy nem 5 m-es a konyha, csak 2.
2018. febr. 21. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
#5. igen, így van, de hirdetések böngészése közben nagyon ritkán láttam olyat, hogy fel lett volna tüntetve a négyzetméter. Legtöbbször rá van írva a helységekre, hogy melyik micsoda, és annyi. Vagy nincs is csatolva alaprajz.
2018. febr. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
#6: ez sajnos igaz
2018. febr. 21. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
75%

Nem gondolom átverésnek, mert látszik rajta, ha így készült.

Anno, amikor megvettük a lakásunkat, minket is sokkolt a valóság, de inkább a saját hülyeségünk miatt. Ahogy írták is bútorok, járólap, nyílászárók alapján simán lehet tippelni mekkora az adott szoba. Én ezt figyelmen kívül hagytam anno és baromi előnyös képek készültek a szobákról. Volt alaprajz is négyzetméterekkel, de azt valahogy nem gondolja át az ember. Nagyobbnak tűnt, mint valójában, de még így is nagyon tetszett. :)

Összességében nem gondolom, hogy átverés lenne. Vagy ha az, akkor max azt mondanám, hogy a saját agyam vert át.

2018. febr. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem tűnik annyira átverésnek, mert pl. összefüggéseiben a lakást és a szobákat jobban lehet látni.


A képek mellett érdemes lenne méretezett alaprajzot is kérni - főleg ilyen nagy utazások esetében.

2018. febr. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Rendben, elfogadom a véleményeteket, annak ellenére, hogy sajnos nálam ez nem működik.

Képtelen vagyok ilyen képeket nézegetve a járólap és a bútorok alapján a valóságba helyezni magam, de biztos van így más is.

Természetesen amikor lementünk, akkor előtte nem gondoltam, hogy kiflialakú házat fogok találni, kiflialakú bútorokkal, de a kép méretei és hangulata alapján mellbevágó volt a valóság.

Köszönöm mindnyájatok segítőkész válaszát, kicsit lenyugodtam!:)

2018. febr. 21. 19:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!