Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Transzformátor melletti...

Transzformátor melletti ingatlant megvennétek-e?

Figyelt kérdés
Egy járdányi szélesség választja el a háztól, 3x3 méteres, körbe van építve, mintha egy kis ház lenne. Vannak erre kimutatott tanulmányok, hogy ez nem tesz jót az emberi testnek?

2018. febr. 23. 12:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Számold ki, hogy a transzformátornak vagy a lakásod elektromos hálozatának van-e nagyobb térereje ott ahol tartozkodni szoktál???? (Meg fogsz lepödni!!! Persze, ha nincs "villany" a házban az más kérdés:-)))
2018. febr. 23. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
8%
Elvileg rákot is okozhat. Nincs rá bizonyíték, de sok helyen írják. De akár bizonyított akár nem, én nem venném meg. Minimum kéne vagy 5-10 méter.
2018. febr. 23. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
87%
Árfüggő. Jó alkualap lehet.
2018. febr. 23. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
93%
Ha végeztél a számításokkal, akkor esetleg győződj meg arról is, hogy van-e körülötte az a tipikus transzformátorházas búgó hang, ami nagyon zavaró lehet, ha ki akarsz ülni reggel a kertbe egy kellemes kávézásra.
2018. febr. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
93%
Én panelban laktam mellette. Az nem búgott, így semmi bajom nem volt vele. Néha viszont elmegyek egy olyan előtt, aminek iszonyat hangja van, ott biztosan nem vennék házat a szomszédságában.
2018. febr. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
95%

A hangja lehet zavaró.

Egészségügyileg jóval aggályosabb a szobád vezetékei :)

Vonalvezető elektromos és mágneses tere is a távolsággal fordított arányban csökken.

Az ágyad mellett falban futó vezeték 0.5m-re van a fejedtől, az aggasszon inkább :)

2018. febr. 23. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
43%

A búgás nagyon idegesítő tud lenni, ha nem a szívsebészet mellett van, akkor nem kell tőle tartanod, hoyg pacemakeres emberek holttestének tömegét fogod találni munkából hazajövet.

Ha nem töltesz el sok időt a közelében(< 3m) akkor nem para. Persze ha lehet ágyat asztalt széket nem tennék az trafó 10 méteres körzete :). Azt is érdemes meggondolni, hogy a trafó és a közvetlen pár méteres környezete mekkora területet vág el a telektől és azt is érdekes, hogy naponta el kell menni mellette, vagy nem.

2018. febr. 23. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
A mi utcánkban az egyik ház előtt van pont. Mikor megyek a járdán, mindig eszembejut, hogy hogy lehet ezt elviselni...nagyon búg. Nyáron tuti nem lehet nyitott ablaknál aludni. Engem idegesítene.
2018. febr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szerintem a zaj az kézzelfoghatóbb kellemetlenség, mint a tér miatti károsodás veszélye, ami, mint a mértékadó írások összefoglalják, nincs hitelt érdemlően bebizonyítva idáig.

Azért a transzformátorállomáson belüli feszültségek és áramok elég jól egyensúlyozzák a nagyobb távolságot, minimum 25-ször akkora feszültség (szerencse, hogy az elektromos teret a falak jól lefogják), és mondjuk egy 1,5 kW-os olajradiátorral összehasonlítva 50-szer akkora áram (a katódsugárcsöves monitorokat panelben az állomás fölött zavarta is a térerő).

2018. febr. 23. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Jó nagy telek, ha a másik felére lehetne építeni, ezt meg ledozerolni, akkor szívesen elgondolkoznék, h megvegyem, mert sztem nem lenne olyan vészes ára.
2018. febr. 23. 16:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!