Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ha Budapest pesti oldalán...

Ha Budapest pesti oldalán bármelyik kertes házba beköltözhetnétek, akkor melyik kerületet és környéket választanátok?

Figyelt kérdés

2018. márc. 1. 12:29
 1/8 anonim ***** válasza:
59%
Talán a XIV-et.
2018. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
XVI. kerületet nézzétek meg, Sashalom, Mátyásföld, Cinkota stb. Magas dombokra épültek, lelátni a városra, nincs messze a központtól sem és kertváros.
2018. márc. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A 16. Nekem is az egyik kedvenc kerületem, de ezt mások is tudják, mert szinte Budai árakon vannak a házak, vagy távol mindentől :( 14. Kernek még utánanèzek, mert nem sokat tudok róla eddig
2018. márc. 1. 13:05
 4/8 anonim ***** válasza:
XVI. kerületet, azon belül Rákosszentmihályt csak szegről-végről ismerem, de nagyon szimpatikus, bármikor szívesen költöznék oda kertesházba. Közel az Örs, de megy busz a Stadionokhoz, amiről át lehet szállni trolira a Keleti felé.
2018. márc. 1. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem a XIV. kicsit egyhangú, nagyon csúnya megfogalmazásban: unalmas alvóváros. Kellemes, de az én szívemet sose dobogtatta meg igazán.

A XVII. meg irtó messze van és csak buszok járnak.

2018. márc. 1. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is a XIV-re szavazok, mert Pest közepén helyezkedik el.

A legközelebb van a Belvároshoz, a Városligettel kezdődik, része a Stefánia a palotáival, a Herminamező.

A legnagyobb zöldterülettel rendelkező kerület, "Pest tüdejének" is nevezik.

Bár kétségtelen, hogy Mátyásföldnek és Cinkotának is vannak "úri" részei is (no, meg nagyon lepukkadtak is) a közlekedésével nem vagyok megelégedve.

A XVII a világ végén van, pocsék, büdös buszközlekedéssel és hallottam rémregényeket a földjéről, vizéről, de ezekre nem emlékszem. Nekem a repülőtér közelsége sem csábító.

2018. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
60%
XXI. Királyerdő. Azonbelül bárhova de a Hollandi útra a legszivesebben.
2018. márc. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Soroksár kifejezetten hangulatos, falusi környezet, ahol nagyrészt a szomszédok még ismerik egymást és jó közösségek vannak - talán még a sváb hagyományok utolsó maradékai.


Soroksár (a XXIII. kerület) minden statisztika szerint a legbiztonságosabb kerület a Fővárosban.


Soroksár adottságai egyedülállóak: természetközeli és karnyújtásnyira a város, ahová még mindig ebből az irányból a legjobb bejutni autóval és a tömegközlekedés is elfogadható (vonattal 22 perc a Keleti, HÉV-vel 17 perc a Közvágóhíd). Az M0 közelsége miatt pedig az országos utazások is könnyen indulnak. A rómaiak is átvették az eredeti mondást: "Minden út Soroksárra vezet!" A legnagyobb zöldterülettel rendelkező kerület. Jó iskolákkal, sok óvodával, modern játszóterekkel és számtalan bevásárlási lehetőséggel - ebből a szempontból még Budaörsöt is előzi. (Van itt Auchan, Decathlon, IKEA, KIKA, Obi, MediaMarkt, Office Depot, Brandon bababolt, Walter horgászbolt, 2 Aldi és 2 Lidl, Tesco extra meg számtalan kisebb üzlet - és az INTERSPAR és a Praktiker is 10 p autóval). Kisgyermekeseknek ideális. Nem véletlen, hogy 2018-2020 közt itt épült a fővárosban a legtöbb CSOK-os ház. A Duna- és a patakpart, a táling és a Molnár-sziget mind megannyi kis túra-variációra ad kimeríthetetlen lehetőséget. Ehhez képest az ingatlanárak kifejezetten barátságosak.

2021. jan. 17. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!