Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki ismeri ezt a falut? Névkereső

Ki ismeri ezt a falut? Névkereső

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 08:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Én.
2018. márc. 18. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Véletlenül a kérdés nélkül tettem fel ezt a kérdést. Tehát a kérdésem:

Egy falunak a nevét keresem, talán ráismer valaki.


Jó pár évvel ezelőtt, vagy 30 éve, amikor még 100 ezer Ft-okért lehetett vidéki házakat vásárolni, én is elindultam háznézőbe pár faluba. Az egyik Bp. közeli településen kiszálltunk a távolsági buszból, és érdeklődtünk a falubeliektől, ki tud eladó házakat. Az egyik presszóból, közel a buszmegállóhoz, kijött egy férfi, és mondta, ne itt a faluban vegyünk házat, hanem a falu melletti majorságban, ott nagyon nyugalmas, ő is most nősült, és oda költöztek. - Aztán elindultunk vele, egy elég hosszú bekötőúton, aminek a bal oldalán, mellettünk valami erdőség volt végig. Mentünk vagy 20-30 percig, aztán balra fordultunk, és a majorság bejáratánál volt egy piros levélszekrény, mondta az illető, hogy náluk ez jelenti a postát. (Akkor még minden faluban volt rendes posta.) Amikor bementünk ebbe a majorságba, vagy nem tudom, pontosan minek nevezzem, láttam, hogy úgy 10-14 házból állt mindössze, de nem voltak utcák benne, csak elszórva álltak a házak. Egy db vegyesbolt-szerűség is volt a "faluban". Aztán a férfi elköszönt tőlünk, és mondta, itt majdnem mindegyik ház eladó. ---- Azóta sem jutott egyikünknek sem eszébe, hogy vajon hol lehetett ez a majorság, nem lehetett túl messze Bp-től. Valaki ráismer esetleg a leírásból? Köszönöm

2018. márc. 18. 08:59
 3/10 anonim ***** válasza:
Hát ez szép kevés. Ilyen helyen én is jártam 30 évvel ezelőtt, falu, egy kisbolt volt, ahol Mari néni volt az eladó. Üsd be a keresőbe, BP közeli falvak, kifog dobni egy vagy 10 oldalnyi listát.
2018. márc. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Hát abból nem fogom megtudni. A lényeg, hogy a presszó (vagy kocsma) pont a buszmegállóban volt, mégpedig a jobb oldalon, és olyan volt a bekötőút, hogy a bal oldalán egy erdőség volt, aztán balra fordultunk, és ott volt a postaláda. Ez a falu melletti major lehetett.
2018. márc. 18. 09:26
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Amit írsz, az ezernyi helyre érvényes. A buszmegálló a presszó körül van nem messze a bolttól, a templom mellett. Ez a pár dolog ezernyi településen így van.

Ha nem tudod milyen településen jártál, hová vettél jegyet, milyen buszra hol szálltál fel, akkor kár keresned. neked kell megtalálnod.

Hol szálltál buszra, az milyen útvonalon jár, hova vettél jegyet...stb.

2018. márc. 18. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ezt ahogyan írták nem fogja itt megválaszolni senki se mert annyira kevés az infó és az is szinte az összes falura jellemző.

Ráadásul amit te majorosnak nevezel az valami tanya vidék ahol alig járnak emberek. A kihelyezett posta gyűjtő ládák most is úgy vannak a tanya kerületekben, mint akkor volt.

2018. márc. 18. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Hát ez 30 évvel ezelőtt volt, csak az a majorság volt különleges, és a falu közel lehetett Bp-hez. Csak pár házból állt a majorság meg egy kis vegyesboltból. Utcái nem voltak. Sajnos, az az illető sem emlékszik rá, merre jártunk, akivel voltam. Már régen volt, de kíváncsi lettem volna, most mi van azzal a majorsággal.
2018. márc. 19. 18:35
 8/10 A kérdező kommentje:
Nem tanyaszerű volt, mert elég közel álltak a házak egymáshoz.
2018. márc. 19. 18:35
 9/10 A kérdező kommentje:
és mintha kerítés sem lett volna a házak körül.
2018. márc. 19. 18:36
 10/10 anonim válasza:
Tápiószentmárton.
2018. márc. 26. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!