Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan döntik el, hogy ki...

Hogyan döntik el, hogy ki nézheti meg a magasabb értékű ingatlanokat?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősöm most vett egy drágának kinéző, de viszonylag olcsó autót (használt porsche) és elhatározta, hogy csak kedvtelésből megnézne pár több száz milliós ingatlant, mert azt hiszi, hogy így már komolyan vennék az ingatlanosok.


Próbáltam lebeszélni, de hajthatatlan...


Gondolom ezeket a lakásokat/házakat vagy akár kastélyokat nem mindenkinek mutatják meg, mert sok a komolytalan érdeklődő és az idő pénz.


Hogyan szokták kiszűrni az ilyen ingatlanoknál a komolytalan érdeklődőket, akiknek közel sincs elég pénzük rá.


Persze nem kell csak a több száz milliós ingatlanokra gondolni. Gondolom az ilyen 20-30 milliósoknál is megtörtént párszor.


Bármilyen történetet szívesen hallok. Nem feltétlenűl "támpontokat" keresek, csak kicsit unatkoztam és kíváncsi lettem.



2018. ápr. 20. 21:14
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Azt megnezem, ha letejel valaki 100 milliot kp-ban, akarhol..
2018. ápr. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 xswerdy ***** válasza:

#10 - a DH a megtekintésért kér pénzt??? Ilyet még nem hallottam. Az dívik, hogy az ajánlat mellé kérnek valamiféle biztosítékot, bár ennek a jogi státusza is meglehetősen zavaros.


Az ingatlanosok azt szokták mondani, hogy azért is érdemes őket igénybe venni, mert megszűrik az érdklődőket. Hát én eddig ha ingatlanossal néztem lakást, mindig csak a helyszínen (vagy annak a közelében) találkoztunk, de a telefonban sem tett fel semmi szűrő kérdést. Lehet, hogy a fél milliárd fölötti ingatlanokkal foglalkozók másképp működnek, ilyet még nem néztem.De beszéltem olyannal, aki ebben a nagyságrendben hirdet házat, és szerinte azért volt jópár ingatlan-turista azok között, akiket az ügynök oda vitt.

2018. ápr. 21. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez is amúgy elé idegesítő, hogy ingatlanturistának néznek már olyat is aki 3-nál többet megnéz... Ha egyszer nem egyszerű döntés egy házvásárlás, akkor igenis meg fogok nézni, 10-et, de még 20-at is amíg meg nincs a minden kívánalomnak megfelelő ingatlan.


Megnézek egy házat nem fogok rögtön ajánlatot tenni, másnap meg már meg is venni, mint azt sok ingatlanos elvárná...

2018. ápr. 21. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
#12 konkrét példát hallottam... mi is néztünk egy házat DH hirdette, csak épp mi becsöngettünk a tulajhoz, ő mondta hogy voltak ott nagyvárosból jöttek, akiknek bizony biztosítékot kellett letenniük a megtekintésért. Ezzel biztosítják be, hogy az un. "ingatlanturista" ne nézze meg a házat, csak aki komolyabban gondolja.
2018. ápr. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
14: Az az ajánlatéttelkor van. Ajánlattételi biztosíték. Nézni bárki nézheti. De az ajánlattételi biztosítékot az ingatlanosok találták ki, semmilyen joghatása nincsen.
2018. ápr. 21. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!