Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mennyire lehet ez a lépés...

Mennyire lehet ez a lépés unszimpatikus a tulajnak?

Figyelt kérdés

Van egy lakás amit 1 hónapja meg szerettünk volna venni. Varázslatos módon másnap mire beértem az ingatlanirodába, hogy akkor foglalózok, addigra közölte az ingatlanos, hogy épp aznap ígértek ránk 1 milliót. Nem részletezem, de mondtam, hogy akkor tárgytalan.

Utána a hirdetés el is tűnt az ingatlanos oldalakról teljesen.

Most 2 napja viszont kaptam a hírlevelet a beállított szűrőre, hogy újra felkerült, de most már más ingatlanirodák is árulják (korábban csak egy árulta). Felhívtam egyet az "újak" közül és kiszedtem belőle ügyesen, hogy azért került fel újra, mert valaki meg akarta venni, de nem kapott hitelt.


Kérdésem, hogy mennyire venné ki rosszul magát a tulaj szemében, ha kapna tőlem egy vételi ajánlatot, de most más ingatlanirodán keresztül? Mármint oké, eddig nem kapott tőlem a "másik" irodán át, viszont 2x is találkoztunk amikor a lakást megnéztem az említett "másik" ingatlanossal, akivel a - szerintem - sunyi kis trükkje miatt nem vagyok hajlandó újra próbálkozni.


Ti mit tennétek a helyemben?



2018. ápr. 25. 12:10
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Most én mennék egy millióval a kért ár alá. Ha már bohóckodunk, mert meg akartak szivatni, ez elég egyértelmű. Nem volt ott denki vevő, ez egy elég jól ismert trükk. Az eladót meg azzal kábítják, hogy a kért ár feletti pénzt megfelezik. Jól tetted hogy eljöttél
2018. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

Az árhoz nem tudok hozzászólni, mert nem tudom, mennyi lenne a reális ára.

Viszont az biztos, hogy azzal a régi ingatlanossal én se állnék szóba többé.

Az eladóval viszont ez nem érzelmi kérdés. Menj oda az új irodával. Akár úgy, hogy a zsebedben van a foglaló összege. Adj egy ajánlatot, mondjon rá ő is valamit, és ha ott helyben meg tudtok egyezni, akkor foglalózd le (persze legyen lepapírozva).

2018. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Értem az érveiteket, én is így gondolom alapból. Csak tippem szerint szegény tulajnak lövése sincs arról, hogy mi megy a háttérben és esetleg nem fog neki tetszeni, hogy most egy másik ingatlanoson keresztül találkozik a nevemmel. Esetleg még ő gondolhat engem sunyinak, vagy gondolhatja ugyanazt, hogy összekaptunk az ingatlanossal, de azt már nyilván nem fogja tudni (és nem is hiszem, hogy érdekli), hogy ki volt a hunyó. Összességében csak ettől tartok, hogy negatívan fog megítélni amiért most egy másik ingatlanoson keresztül teszek ajánlatot.


Arról nem is beszélve, hogyha nem akarom megnézni a lakást, akkor az új ingatlanosnak is furcsa lesz (már láttam 2x). Ha meg megnézem, akkor viszont a tulaj fog furcsán rám nézni. Nem tudom mi lenne a jó megoldás.

2018. ápr. 25. 12:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem te még nagyon fiatal lehetsz. :DDD

Pénz beszél, kutya ugat!

Az eladó (ha normális, mert nem mind az) arra vár, hogy valaki végre ne csak nézegesse a lakását, hanem meg is vegye. Ha te visszajöttél, akkor téged ez érdekel. Mindegy, hogy másik irodával jöttél. Ha hamar rátérsz arra, hogy te ezt szívesen megvennéd, ha meg tudtok egyezni, és elkezdődik az alkudozás, akkor biztos komolyan fog venni (persze ha nem valami nevetségesen alacsony árat ajánlasz). Ha ott helyben meg is tudtok alkudni, akkor meg biztos lehetsz benne, hogy nem fog negatívan megítélni téged.

Hidd el, aki valóban el akarja adni a lakását, annak a töke tele van az ún. "lakásturistákkal", akik orrba-szájba nézegetik a lakásokat, házakat konkrét vételi szándék nélkül, mert ugye a nézegetés semmibe sem kerül. Rabolják az eladó és az ingatlanos idejét, ők meg szórakozásként élik meg, hogy mennyi érdekes lakást látnak. Ezek után az eladó őszintén örül, ha valakivel már lehet komolyabban beszélni.

2018. ápr. 25. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg kell a lakás, akkor ne foglalkozz semmivel. Kit érdekel mit gondol az eladó, köszönj úgy, hogy örülök hogy viszontlátom. Ő el akar adni, te meg venni. Csak akkor ott azonnal foglaló, ne legyen kifogás hogy jönnek még 15-en megnézni. Mert ez a másik, el akarják hitetni hogy nagy a kereslet, hátha ráígér valaki a vételárra.
2018. ápr. 25. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben ingatlanos nélkül odamennék, becsöngetnék, hogy ennyit adok érte. Ha írtál alá papírt a régi ingatlanossal, akkor egy újjal mennék.
2018. ápr. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem vagyok fiatal, 30 vagyok. Naiv sem vagyok, csak felkészülök minden eshetőségre. :)

Utolsó: Ez nem így megy. Amikor megtekintesz egy ingatlant, akkor aláírsz egy megtekintési lapot. Ez arra kell, hogyha az irodán kívül megállapodnátok a tulajjal, akkor az iroda beperelhet minket az elmaradt jutaléka miatt + egyéb kártérítést is követelhet. Ezen kívül a legtöbb ingatlaniroda van olyan g__ci, hogy olyan szerződés iratnak alá a tulajjal, hogy akkor is köteles a tulaj X összeget fizetni nekik az eladás után, ha másik ingatlanirodával sikerült az adásvételt megkötni. Ezért nem mindig értem azt, amikor 1-1 ingatlant akár 3-4 ingatlaniroda is hirdet, köztük olyan amelyikről köztudott, hogy ilyen szerződéseket köt. Komolyan, hányok az ingatlanosoktól. Pár éve még felkopott az álluk és most akarják bepótolni az elmaradt bevételeiket szerintem.

2018. ápr. 25. 15:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha tetszik az ingatlan - márpedig tetszik, mert "nem tudsz szabadulni tőle", akkor ne habozz.

Ahogy írják is, az eladó el akarja adni, Te pedig meg akarod venni.


Főleg ha kp-ben rendelkezésedre áll az összeg nyert ügyed van.

Viszont...én nem foglalóznám le annyira gyorsan, ügyvéd nélkül semmiképpen sem.

Mi is ingatlant keresünk. Mindent megbeszéltünk - gondoltuk mi. sőt, az ügyvéd is. És pont a szerződés segített abban,hogy kiderüljön egy olyan tény ami miatt elbukott az egész.


Tudom, manapság a jó állapotban, jó helyen, valamennyire reális árban árult lakások pillanatok alatt elkelnek, de nagyon sok eladóval beszéltünk már, óvatosnak kell lenni.

2018. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Bébi, ha odamégy személyesen, megveszed, az eladó meg leperkálja az ingatlanirodának járó részt, akkor hamar és gördülékenyen túlvagytok a dolgon és ti állítjátok kész tények elé az ingatlanosokat. De ők is befogják, mert a járandóságukat megkapják. Csak a folyamatba nem ugathattak bele minden nap.

Ennyi.

Azt semmi nem tiltja, hogy az eladó külön üzleteljen veled, ha az ingatlanirodának járó díjat így is szerződés szerint megfizeti.

2018. ápr. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, amit a 7esben leírsz: ha a tulaj kizárólagos szerződést, és ezek alfajait kötötte az irodával, csak az irodán keresztül adhatja el, és akkor vannak ezek a büntipénzek. Ha nem kizárólagost kötött,akkor árulhatja, eladhatja ő maga is, valamint másik tizenöt irodával is leszerződhet nem kizárólagosra, ha úgy akarja.

Nyugodtan menjél el, nézd meg ötödjére, ha kérdezi, mondd el neki a sztorit, hogy te már akartál ajánlatot tenni a lakásra.

Ha megint eladó, és szeretnéd, akkor hajrá.

Esetleg jelen esetben megteheted, hogy tényleg a tulajt keresed meg egyből, és ott megkérdezed, kiderül, milyen szerződése van az ingatlanirodával, lehet, hogy nem kizárólagos, és ő is eladhatja. Ezt személyesen ott kiderítitek, megbeszélitek.

Az eladónak a lakás többnyire eladó, szóval nem fog rád csúnyán nézni sztem...

2018. ápr. 30. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!