Kezdőoldal » Otthon » Építkezés » Tetőtérben az ajzat beton és...

Tetőtérben az ajzat beton és a lépés álló nikecell közé milyen pára áteresztő fóliát vegyek?

Figyelt kérdés
Tetőteret betonozunk és a lépés álló nikecell és a beton közé pára áteresztő fóliát szeretnék tenni, de nagyon sok fajta van és nem tudom milyet vegyek. Néztem a neten több oldalon is, de leírásban mindegyik egyforma csak árban különbözik az egyik 150 Ft/m² a másik meg 500 Ft/m² van amelyik még több és nem tudom melyiket vegyem meg.
2016. dec. 22. 13:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Semilyet. Páraáteresztő fóliát kizárólag a cserép alá használunk a tetőn. Neked a hőszigetelés és a födém közé párazáró fólia kell, a hőszigetelés tetejére védőfólia, hogy a betonból ne folyjon a víz a hőszigetelésbe. Mert akkor kár volt oda tenni... Aztán kell falszegély is, a dilatáció és a hangszigetelés miatt.

Azt már meg sem említem, ha lentről nagy a páranyomás, inkább pára elvezetés kell, mert szerintem már azt sem érted, amit eddig leírtam. Szóval ez egy szakma, emberek...

2016. dec. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én szakemberrel beszéltem és ő azt mondta, hogy pára áteresztő kell és már itt is tettem fel kell kérdést hogyan csináljam és itt is azt a választ kaptam, hogy pára áteresztő kell
2016. dec. 23. 09:56
 3/7 A kérdező kommentje:
Elnézést egy plusz szó van benne amit nem akartam írni a kell a fél után
2016. dec. 23. 09:58
 4/7 A kérdező kommentje:

*fel

Tényleg bocsánat mobilról vagyok és átjavítja a szavakat néha másra a billentyűzet mint amit szeretnék írni

2016. dec. 23. 10:06
 5/7 anonim ***** válasza:

Középkategóriásat vegyél (nem érdemes rajta spórolni, de a legdrágábbat felesleges megvenni).

Az első válaszoló meg nem tudom mit eszetlenkedik, ha párazárót teszel a födémre akkor két hét alatt felvizesedik a vasbeton. Az EPS meg miért ne lehetne vizes? Egyedül az UV fénytől kell óvni.

2016. dec. 23. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Első vagyok, és ilyenkor tépem a hajam...

Tegyél, amit akarsz. Az EPS-t alul-felül védeni kell a víztől. Ha nem teszed, egyrészt azonnal elveszíti a hőszigetelő képességét, ha levegőt kap penészedik, amúgy meg ott rothad, mert a víz belemegy, de nem nagyok akar kijönni... A páraáteresztő alkalmatlan, ráöntöd a betont és szétszakad, kellő víznyomásra átázik, nem ide való.


Egy építész 25 év gyakorlattal, aki nem is tudom, mit okoskodik...

2016. dec. 23. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

EPS-t a víztől védeni?? Meg penészedik? Maximum algásodni tud, de az sem jellemző és csak esztétikai probléma. Sok helyen a földbe a vasúti töltésbe építik az EPS-t ehhez mit szólsz ? Magyarországon is az Alföldön is van egy ilyen töltés, 40 éves, kapja a vízet 40 éve és köszöni jól van.


" mert a víz belemegy, de nem nagyok akar kijönni"


Persze hogy nem tud kijönni a pára ha párazárót teszel rá. Totális paradoxon.


"ráöntöd a betont és szétszakad, kellő víznyomásra átázik, nem ide való. "


Ezt meg kifejtenéd?


15 éve foglalkozom víz és hőszigeteléstechnikával, de ezt az oldalt nem látogatom, mert elegem van belőle hogy rengeteg hülyeséget irogatnak ide inkompetensek, akik egyszer kiglettelték a szobájukat és veterán építésznek képzelik magukat.

2016. dec. 24. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!