Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Vételárral trükközés?

Vételárral trükközés?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Lakáskeresésben vagyok és belefutottunk egy tulajtól eladó lakásba. Félig-meddig meg is állapodtunk, de van egy olyan kérése a tulajnak, hogy ő papíron szeretné kevesebbért eladni a lakást, a különbözetet pedig készpénzben rendeznénk. Egyébként lakáshitelesek vagyunk. Ő szeretne addig elmenni ezzel amíg az önerőnk engedi (ez a gyakorlatban 25 helyett papíron 22 milliót jelent). Nekünk ez annyiból szívás, hogy így rosszabb konstrukcióval kapnánk hitelt, viszont kevesebb vagyonszerzési illetéket kellene fizetni. Egyrészt ez kéne kimatekozni, hogy megéri-e, de gyanítom, hogy hosszútávon nem. Viszont nagyon jó a lakás és így is belemennénk. Viszont zöldfülű vagyok, nem tudom, hogy ezen kívül milyen buktatói vannak a dolognak? Olyanba például bele lehet szaladni, hogy a banktól az értékbecslő kijön és azt mondja, hogy gyanúsan olcsóan adja a tulaj a lakást és esetleg feljelent mindkettőnket, vagy ez amúgy bevett rutin?

Köszi előre is!



2018. máj. 1. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
55%
3 milka nem olyan nagy különbség. Azt kéne kideríteni, miért akar trükközni. Viszint akkor ha belementek, nagyobb önrész kell, ugye a 3 milkát zsebből kéne csengetni. Lehet hogy 22-ért már kinézett valamit, így nem lenne értékkülönbözet, nincs illeték, de lehet hogy osztozik valakivel a vételáron, akar egy kis pluszt magának.
2018. máj. 1. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az ő okai igazából annyira nem érdekelnek. Inkább az érdekel, hogy én megüthetem-e a bokám a fent említett dolgon kívül, hogy papíron kisebb lesz az önerőnk és rosszabb konstrukcióval kapunk hitelt.
2018. máj. 1. 14:19
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha van 10 milád, 15-öt kéne felvenni 25-höz. Ha 22 az ár, adsz hármat, marad 7. Itt is 15-öt kell kérni 22-höz, a hitel összege nem változik. De amíg nincs letiztázva, ne foglalózz. Kérni kell a banktól egy előbírálatot. Mindenki annyiért adja a lakását, amennyiért akarja. A bank szempontjából a túlárazás veszélyes, itt bukott meg a chf hitelesek nagy része.
2018. máj. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
A hitel összege valóban nem változik, de az én belerakott önerőm csökken, emiatt rosszabb konstrukcióval kapok hitelt. (nyilván amit az eladónak "fű alatt" kifizetek arról nem tud a bank, az nem önerőnek minősül, az a pénz nem is létezik)
2018. máj. 1. 15:18
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Az első esetben 40%, másodikban 33% az önerő. Nem vagyok napra kész, úgy tudom van egy minimum ami ha nincs meg, szóba se állnak az ember fiával. Ez meg bankonként változik, ezért írtam, kérjetek előbírálatot. Akár több banktól is.
2018. máj. 1. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
67%

Ha rejtett hibára hivatkozva szeretnéd visszacsinálni az adásvételt, csak a papíron szereplő összegre van esélyed...


Illeték nem feltétlenül lesz kevesebb. Nekem még az önkormányzattól nyilvános árverésen vett lakásra is a vételárnál magasabb összegre számította az illetéket az "illetékes elvtárs", mondván, hogy szerinte annyi a piaci értéke. (De a fellebbezésben sikerült meggyőznöm őket, hogy mégsem)

2018. máj. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Mi csináltattunk a bankban több szituációra is elő-bírálatot (csak hogy megnézzük meddig vagyunk hitelképesek a valóságban) és nagyon változó adós besorolást kaptunk az önerő részarányától függően.
2018. máj. 1. 15:53
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Ezek azok a dolgok, amiket nektek kell eldönteni. Nem vagyok híve az ilyen trükközésnek, kérdés hány vevő tolong az ajtóban. Azért 25 millió nem kevés pénz. Alkudjatok egy milliót, mondván ennyivel jártok rosszabbul. Lehet hogy eláll az ötletêtől.
2018. máj. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Konkrétan 10 perce beszéltem a tulajjal, eladta a lakást egy készpénzes vevőnek. :) Így pörög a pesti piac. Nincs idő itt alkudozni. Egy hónapja keresek lakást, eddig a legtöbb amit alkudni tudtam anélkül, hogy ne röhögtek volna az arcomba az fél millió, de arra általában azonnal rá is ígérnek. Szóval az irányár az inkább kikiáltási ár ahogy én tapasztalom, és ez marha szomorú.
2018. máj. 1. 16:03
 10/13 anonim ***** válasza:
36%
Nem értem, de nem is baj. Attól tartok meg lesz még ennek a böjtje. Sokan arra játszanak, hogy kiadják horror áron. Ha beüt egy válság megint, cseszhetik. Hát sajnálom.
2018. máj. 1. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!