Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen munkáltatóval mit lehet...

Ilyen munkáltatóval mit lehet kezdeni? Sok trükközés.

Figyelt kérdés

A munkaadóm,rendesen 8-órába bejelent de fixen minden nap 12-16órát dolgozok neki, rengeteg dolgot csináltat "feketén" , tőlem is olyat kér amibe nem szeretnék már részt venni!

mit tudok tenni? ha felmondok és követeli a 30nap felmondási időt? kérlek segítsetek!(5hónapot húztam le)



2017. jún. 23. 07:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Követeli? Nem követeli, csak egyszer kivételesen betartja a törvényt.
2017. jún. 23. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

"rengeteg dolgot csináltat "feketén" , tőlem is olyat kér amibe nem szeretnék már részt venni! "


Mégis milyen jellegű dolgok ezek? Csak feketemunka vagy már a büntetendő kategóriát is súrolja?

Mert velem történt már olyan, hogy egyértelműen balesetveszélyes dolgot akart megcsináltatni a főnököm, én meg elmondtam neki, hogy ez balesetveszélyes, ennek ellenére ragaszkodott hozzá, hogy csináljam meg, én meg erre megkértem, hogy adja írásba - onnantól ugyanis ővé a felelősség.

Persze, nem tette meg :-)

Ez azért is fontos, mert munkamegtagadásért kirúghatnak, viszont azért nem, ha azt mondod: hajlandó vagy elvégezni, csak adja írásba, hogy Ő kérte ezt és ezt :-)

2017. jún. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Senki és semmi nem kötelez arra hogy ott dolgozz.
2017. jún. 23. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Balesetveszélyes munka megtagadható.
2017. jún. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

igen szinte már bűncselekmény, XY szervek már büntetnének érte( tehatautóról van szó ami,hatalmas túlsúllyal megy) eléggé balesetveszélyes.

köszi az eddigi komenteket,jöhetnek még! felmondási idő nélkül eljöhetnék? szerződésbe napi 8óra van,nem 14-15..

2017. jún. 23. 11:31
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a szerződésben benne van a 30 nap akkor nem jöhetsz el DE: A munkáltató, amennyiben a munkavállaló munkaviszonyát felmondással szünteti meg, köteles a munkavállalót a felmondási idő felére a munkavégzés alól felmenteni. A felmentési idő számításánál a töredék napot a munkavállaló javára egész napként kell figyelembe venni. A munkavégzés alól a munkavállalót a kívánságának megfelelően - legfeljebb két részletben - kell felmenteni.
2017. jún. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!