Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan zajlik a költözés? 18/L

Hogyan zajlik a költözés? 18/L

Figyelt kérdés
Minél elöbb el akarok költözni miután végzek a tanulmányaimmal. Ha nem áll mellettem olyan családi háttér ami segíteni tudna akkor hogyan juthatnék házhoz? Azt nem értem hogy mások akár a rosszabb anyagiakkal rendelkezők honnan jutnak milliókhoz házvásárláshoz. Azt sem tudom hogy ha én házat vagy albérletet szeretnék akkor hogy kezdjek neki?
2018. máj. 12. 10:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért ezt a kérdést alaposabban körbe kell járnod. Ha most 18 évesen akarsz elköltözni, vélhetőleg nincs diplomád, középfokú végzettséggel pedig közelébe nem jársz annak a fizetésre amire bármit is alapozhatsz.

Nulla Ft-al, pályakezdőként, egyedül, szülői (egyéb) támogatás nélkül esélyed nincs arra,hogy azonnal költözz.


A helyedben békét kötnék azzal a gondolattal,hogy amíg lehet maradj otthon,szerezz egy keresőképes szakmát/diplomát,mellette próbálj meg odlgozni és valami kezdő tőkét összerakosgatni.

Legalább annyit,hogy az albérleti kaucióra elég legyen.


Ha viszont albérletbe mész, azt fizeted, onnantól kezdve esélyed se lesz félretenni ezeknél az őrült lakásáraknál.


Jól hangzik és életszerű is,hogy felnőttként költözz el otthonról, de én a helyedben ezt csak tervbe venném, és várnék esetleg arra,hogy alakuljon egy komolyabb kapcsolatod, amikor majd összeköltözve kettőtök keresetéből esetleg tudtok valamit kezdeni.

2018. máj. 12. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Arról még 1-es nem is szólt, hogy - legalábbis városban - egy kertes családi ház, vagy egy kertkapcsolatos - vagyis földszinti - lakás jóval drágább, mint egy sima x. emeleti panel, vagy akár téglalakás, amihez NEM tartozik egy talpalatnyi földterület sem, márpedig ha jól értem, neked életbevágó, hogy SAJÁT földterület (zöld, befüvesített placc) is tartozzon a kecóhoz. Nos, ez nagyon borsossá dolgot, hacsak nem egy nagyon lepattant, vagy falusi, infrastruktúrától (boltok,szórakozás, egyetem,stb.) nagyon távol eső helyen veszel valamit.
2018. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
48%

Ház (lakás): keresel egy szép házat, majd egy ügyvédet, aki intézi az adásvételi szerződést. Neked lényegében csak a pénzt kell átutalnod a bankszámládról. Pár kattintás az egész.

Ha nincs elég pénz a számládon, akkor hitelt kell felvenni. Ez kicsit macerásabb, de ha van legalább bruttó 600.000 ft-os havi kereseted, ezzel se lesz baj.


Albérlet:

Kinézel egyet, kifizeted a főbérlőnek a 2-3 havi bérleti árat előre (kaució), aztán odaadja a kulcsot és használhatod a lakást. Természetesen ennek havi díja van, akár a mobil előfizetésnek.

50.000 ft/hó-tól vannak elfogadható lakások.


Van még egy lehetőség: eltartott leszel. tehát keresel egy férfit, aki maga mellé vesz, de ez utóbbit nem javaslom, mert általában az eltartott nőket pár évente egyszerűen lecserélik a férfiak, akár az autójukat.

2018. máj. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

#2: S az, hogy 4 km-re van a legközelebbi apró falu, még nem jelenti azt, hogy egy parányi, szigeteletlen nyaraló ne kerülne jópár millióba. Sokat számít a hely. Rossz környéken hatalmas, szép ház kerül annyiba, mint drágább környéken egy telek... S a "drágább környék" néha fél megyényi, nem kell jó infrastruktúrának lenni a drágasághoz, bár nyilván csökkenti az árakat, ha messze van mindentől s nincs csatorna, gáz...

Nekem mindössze tizenpár millióm volt, amikor házat néztem, siralmas volt a választék az ország eme részében ennyiért... Persze egy szép lakásra simán futotta volna a megyeszékhelyen is, de nekem ház kellett. Persze Budapest közelében már esélyeim se lettek volna.

Viszont eladtam egy telket (+házat, de régi és problémás, bár lakható) 2,5 millióért egy viszonylag frekventált, boltokkal teli, vasúttal rendelkező helyen... Sokat számít, melyik megye mely részéről van szó. Extrém esetben 1-2 millióért is lehet venni a házat, no persze, az olyan is, de van az a helyzet, hogy az embernek ez is megfelel.

2018. máj. 12. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Költözés elött minden képpen szeretnék egy szakmát. Utánna egy lánnyal közösen vennék házat. Az a baj hogy mi először kerülünk majd bele az "igazán mély vízbe" és nem tudjuk még hogyan is zajlik egy ilyen dolog. :/
2018. máj. 12. 11:17
 6/8 anonim ***** válasza:
Kezdj el egy egyetemet, és akkor be tudsz kerülni kollégiumba. Onnan már lehet dolgozni/diákhitel stbstb.
2018. máj. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Általában van családi háttér, mi pl. eladtuk a lakásunkat és 2 kicsit vettünk belőle, az egyik az enyém lett, másik anyukámé.

Megyeszékhelyen ketten együtt rezsivel együtt 80-ért is tudtok lakást bérelni központi helyen, kevésbé központi helyen illetve vidéken még olcsóbban, szóval nem elérhetetlen.

2018. máj. 12. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
5: Kisvárosban 3 milliótól van már nem kicsi ház. Kérdés, az ország melyik részére kívántok menni.
2018. máj. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!