Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Valóban nem érné meg használt...

Valóban nem érné meg használt ingatlant venni?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nem vitatkozni jöttem ide, sokszor sajnos ez lesz a vége a kérdéseimnek :)

Lakást készülök/készültem vásárolni Budapesten, de mint az köztudott tény, az ingatlanok árai az egekben vannak. Egész egyszerűen hiányoznak az ingatlanok a piacról.

Elkezdtem hát nézegetni az új építésű lakásokat is, amelyek drágák ugyan, de meglepően nem annyival, mint amennyivel korábban gondoltam.

Egy régi, 100 éves ingatlan 25-30 nm-es lakása 15 millió környékén tendál aktuálisan. Találtam új építésű ingatlant a 13. kerület jobb helyein, 19 millió forintért ugyanez a négyzetméter nagyság. Azon gondolkoztam, hogy személy szerint kifizetném azt a plusz négymillió forintot azért, hogy egy felújítani nem szükséges, új, szép, fiatalos lakóközösségű házban lakhassak.

Egyben megfogalmazódott bennem a kérdés, hogy vajon ebből kifolyólag lejjebb fognak menni a használt ingatlanok egekben lévő árai, ha 2018 augusztus és 2019 első negyedéve között piacra kerül ez a durván 1500-2000 új építésű lakás?

Köszi a válaszokat előre is.



2018. máj. 13. 12:49
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Tegnap megkérdeztem egy ingatlan közvetítőt, ő meg pont azt mondta, hogy most passzolja el a lakásokat sürgősen, mert jönnek az új építésűek és kiszorítják a használtakat a piacról. (Nyilván nem teljes egészében, de ez most mindegy)

Úgy tűnik nincs egyetemes igazság, úgyhogy gyaníthatóan várni fogok még kicsit, és ezzel egyidejűleg nyitott szemmel járni, lecsapni valamire ha éppen jön.

Köszi

2018. máj. 14. 09:19
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ingatlanos kamuzik. A jó helyen lávő új építésűek tervezőasztalról kelnek el, mire felépül,már nincs benne szabad lakás, így ezek nem fogják lenyomni a használt lakás piacot. Ha nem marad az új lakásokra az 5 %-os áfa, akkor meg annyira felmegy az új lakás ára, hogy megával húzza a használtat is.

Jelenleg akkor a kereslet Bp-en, hogy ha marad eladatlan lakás új építésűben, mire elkészül, akkor az vagy pocsék helyen van, vagy 100.000 feletti penthouse

2018. máj. 14. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
12: Bizony, és Bp-en 25-öt el sem kezdtek építeni 2017-ben, amik pedig már el is keltek, szóval tervezőasztalról nem szabad vásárolni.
2018. máj. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem éppen újépítésűt nem éri meg venni...de van, akinke fontos, hogy új legyen.
2018. máj. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Én nem akartam új építésút venni. De amilyen állapotban voltak a használtak, és felújítom, hogy használható legyen (ablakcsere, konvektorok kuka stb) semmivel sem olcsóbb, mint az új. Mostanában nem lehet felújításra szakembert kapni Bp-en. Tudom, mert próbáltam. Ezért maradt az új lakás vásárlása, mint opció. Van benne kockázat, de úgy néz ki szépen nő ki a földből az épület.
2018. máj. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!