Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Szerintetek mennyit ér ez a...

Szerintetek mennyit ér ez a lakás?

Figyelt kérdés

Újpalotán van a 7-es busz vonala mellett. 10 emeletes panelban (szigetelt) 6. emeleti lakás. 4 szoba, 69nm, teljesen felújítandó (villany, víz, gáz, fűtés, nyílászárók) gyakorlatilag vázig ki van pucolva.

Nézegettem a környéken ilyen lakásokat és jó állapotban (értsd. költözhető) 26-28 millió között vannak.

Szerintetek mennyiért adhatnám el reálisan?



2018. máj. 16. 16:13
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
20M a legalja.
2018. máj. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
77%
Attol fugg hogy arulni vagy eladni szeretned.
2018. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
90%

Már burkolat nincs rajta, csempe, padlólap, vakolat le van verve?

18-19 millió.

2018. máj. 16. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
75%

Javárjál. 26-28-ért hirdetik? És mennyiért mennek el? 23 vagy 20, nem mindegy.

A felújítandó az abból még 15% legalább.

2018. máj. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Nem tudom ki mennyire van benne a pesti ingatlanozásban, de nem igazán van alku ebben az árkategóriában. A 26-28ért hirdetett lakások minimum ennyiért mennek el, vagy többért, ha licit van. Ez nem városi legenda, nem egy ingatlanos ismerős mondta, hanem a családban nemrég adtak el két ilyen lakást is.

Egyébként én 22 milliót gondoltam irányárnak.

2018. máj. 16. 16:49
 6/19 A kérdező kommentje:
Ja nem amúgy, burkolat van (linóleum meg az eredeti padlószőnyeg a 80-as évekből, de hát ez mind kuka), konyhabútor pl. nincs viszont.
2018. máj. 16. 16:50
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

5: Hát én az elmúlt másfél évben 2 lakást vettem a belvárosban, az egyiket 29 helyett 2,5-ért, a másikat 15,9 helyett 14,5-ért.

Egyet eladtam, 50 helyett 44,9-ért.

2018. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
29 helyett 24,5-ért.
2018. máj. 16. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

5: Szerintem az jó, mert így megpróbálod a 20-at végső árnak. De ha szeptember 30-ig tehát szerzon végéig nem jön be 20-as ajánlat, akkor add el annyiért, amit ajánlottak.

Egyébként nézd meg, a 26-28-as ár az közvetítős hirdetés-e, mert ők sokszor még közel 10%-ot kapnak belőle. Ha magánszemélyként árulsz, akkor kicsit annak az árnak alá kell menni.

2018. máj. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

A közvetítők általában 3%-ot kérnek, nem 10-et. A tapasztalatom az, hogy vevő meg a legtöbb estben nem nézi, hogy akkor ha most magánszemélytől veszi, akkor olcsóbb kell, hogy legyen, mintha ingatlanostól venné, mert nincs rajta jutalék. Egyszerűen nem lehet alkudni. A dunahouse havi kimutatása alapján az átlag alku az 2-3% a használt lakások esetében, de én a gyakorlatban még ennyit sem tapasztaltam.

Igazából érdekelne, hogy akik ezeket a hozzászólásokat írják, hogy 20 millióért ha elviszik az jó, vagy ha szeptemberig nem megy el, azok pestiek-e vagy benne vannak-e egyáltalán az ingatlanozásban. Félreértés ne essen, nem degradálni akarok senkit, sőt én sem vagyok profi, különben nem itt végeznék reprezentatívnak nem mondható közvéleménykutatást. De az utóbbi félévben belecsöppentem az adás-vételbe egy öröklési procedúrának hála és el nem hinnétek, hogy 1-2 hét alatt elmennek a 26-28 milliós panelek, állapottól szinte függetlenül. Értem ezalatt, hogyha új ablakok vannak, de újra kell húzni a villanyt, vagy régi burkolat van, régi fürdőszoba, az nem gond. Ha legalább 1-2 dolog ki van cserélve az már felújítottnak minősül a vevők szemében. Simán elmennek a lakások, hihetetlen ami itt megy.

2018. máj. 16. 17:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!