Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogy működik a Fundamentánál...

Hogy működik a Fundamentánál a kedvezményezett?

Figyelt kérdés
Van már egy sajátom, de lakásvásárláshoz kettő kassza kellene. Ha a 3 éves lányomat jelölöm kedvezményezettnek, azt 4 év múlva felhasználhatom a vásárláshoz a sajátom mellett, vagy ez hogyan működik? Illetve ha ez lehetséges neki külön saját lakáscélra már nem tudok kötni a jövőben? Ez a része teljesen zavaros nekem.

2018. máj. 28. 19:31
 1/6 A kérdező kommentje:
Arra gondolok, hogy a lányom 7 éves lesz csak a lejáratkor, így nem nyilatkozhat a felhasználásról. Mi történik ilyenkor?
2018. máj. 28. 19:35
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy adóazonosítóra egy lakáskassza mehet egy időben, lejárat után azonnal lehet újat nyitni. Ha van a gyerekednek adóazonosítója, akkor tudsz a nevére nyitni és fel tudod használni a lakáshoz.
2018. máj. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Mi történne? Amíg jogilag cselekvőképtelen, addig te nyilatkozol helyette (feltéve, hogy nem vagy bíróság által eltiltva ettől).
2018. máj. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jaaa, értem. Azt hittem, hogy egy adószámmal csak egyet lehet kötni és soha többet másikat. Így azért sokkal jobban hangzik a dolog, nem fosztom meg akkor a lehetőségtől, hogy neki is legyen később.

Köszönöm!

2018. máj. 28. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs de beleolvastam,ilyen esetben a 7 éves gyerek tulajdonos társ lesz?
2018. máj. 28. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem, célszerűen a gyerek a szerződő, a szülő a kedvezményezett, a kedvezményezett pedig lakáscélra használhatja (nem kell annak feltétlen vásárlásnak v. előtörlesztésnek lennie, lehet felújítás is). Közeli hozzátartozók, szülő - gyerek között megengedett a megtakarítás felhasználása a másik nevén lévő ingatlanra.
2018. máj. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!