Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Szüleim 10 éve ajándékba...

Szüleim 10 éve ajándékba kötöttek a házamra egy otthonbiztosítást: ők fizetik a biztosítási díjat havonta a folyószámlájukról. Szokott ilyenre figyelmeztetni biztosítási ügynök?

Figyelt kérdés

Szüleim 10 éve ajándékba kötöttek a házamra egy otthonbiztosítást: ők fizetik a biztosítási díjat havonta a folyószámlájukról.

A szerződés rögzíti a biztosítási eseményeket és a kedvezményezett személyét (engem, mint kedvezményezettet).

Most, hogy bekövetkezett a biztosítási esemény, a biztosító nem tart engem jogosultnak, hogy bármi kárt megtérítsen, mert nem az én nevemen lévő bankszámláról történt a havidíj befizetése.

Próbáltam úgy javítani a helyzetemen most, hogy szüleim bankszámlájára meghatalmazást csináltattunk nekem és a biztosító szerint ez nem elég ahhoz, hogy kifizessék a káreseményt.



2016. dec. 1. 04:23
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy a kedvezményezett, akkor vitának helye nincs.
2016. dec. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Elő kell venni a 10 éve kötött szerződést, amit aláírtatok.

Azt kellene figyelmesen elolvasni, hogy mi áll a szerződésben. Ki a szerződő fél, ki a díjfizető, stb. stb. Abból ki kell derülnie, hogy ki mit vállalt? Ott mi van leírva, hogy kinek kell fizetni?

2016. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Ott az van, volt leírva amit prezentáltam a kérdésben.

Én lakásomra szüleim fizetik én mint kedvezményezett részére,

A mostani groupamás "képviselő" valamit nagyon elbaltázhatott vagy nem tud.

Átirattam a szerződést arra, hogy mostantól az én folyószámlámról vonhatják le csoportos beszedéssel és körbenéztem az alkuszoldalakon, hogy ugyanilyen biztosítási feltétellel találok 30 százalékkal olcsóbbat, oda fogok hamarosan váltani.

Köszi a válaszokat.

2016. dec. 5. 06:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!