Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Megvennétek egy ilyen házat?...

Megvennétek egy ilyen házat? (zajszennyezés)

Figyelt kérdés
Minden szuper, jó az ára is. Csak egy a bökkenő: 100 m-re fut tőle az autópálya. Van zajvédőfal, plusz egy 10 méter széles erdősáv a sztráda mentén. Nem tudom ezek mennyit érnek. Szerintetek felejtős? Nagyon behallatszik a zúgás, még akkor is, ha csukva vannak az ablakok?

2018. máj. 28. 21:59
 1/6 anonim ***** válasza:
A szomszédságába csengess be és érdeklődj.
2018. máj. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Parkolj le a környékén csúcsidőben hétvégén és máskor is késő este és meghallgatod .
2018. máj. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem venném meg. Azért a zajszennyezés mellett komoly levegő szennyezettség is van a pálya mellett. Laktam 2 évig albérletben pálya mellett (M1), baromi zavaró az állandó zúgás.
2018. máj. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem véletlen jó az ára az ingatlannak, én tuti, nem venném meg. Nem autópálya, de forgalmas út mellett laktam a másodikon. Napközben a többi zaj mellett elment, de éjjel lehetetlen volt normálisan pihenni, főleg, ha vizes az úttest.


Az ablakot meg nem lehet folyton csukva tartani, nyári éjszakákon az ember vágyik egy kis hűvösebb friss levegőre.

2018. máj. 29. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Felejtős.


Zajszennyezés, rezgés, szmog. A védőfalnál nem áll meg a kipufogógáz. És ha valaha el akarod adni, nem lesz majd olyan balek, aki megveszi. Gondolj bele: azért olyan szuper az ára most is, mert nem kell a kutyának sem.

2018. máj. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Forgalmas főút mellett lakom, de az épület csendesebbik oldalán, nem az utcafronton. A zaj nem zavar, elenyésző, laktam ennél hangosabb helyen is. Mást meg zavar, mert az erdő közepén élt gyerekként és az adja az alap mércét.

Ami zavar, az a por. Bent nem is mérvadó, de az erkélyen kétnaponta le kell törölgetni a bútorokat, mert brutális mennyiségű port kavar fel az állandó forgalom és azt gondolom ezt kár is lenne szépíteni.

Laktam az M1-M7 bevezető mellett is légvonalban 200 méterre kb. Napközben az egyéb zajok abszolút elnyomják az autópálya zaját. Éjszaka valóban zavaróbb volt az állandó morajlás. Az első hetekben fura volt, eleinte nem is tudtam beazonosítani miez a zaj. Az első nyitott ablakos éjszakákon alig aludtam, annyira zavart. Aztán megszoktam.

Én is azt mondom, hogy különböző napszakokban sétálj egyet a környéken és hallgatózz. Gondolkozz el, hogy ezt türelmetlen hangulatodban eltudnád-e viselni, vagy zavarna.

Ha megnézed a házat, ott is hallgatózz a szobákban, esetleg lépj ki az erkélyre, teraszra, onnan is hallgatózz.

Mi pl. direkt kiálltunk anno a teraszra, onnan beszélgettünk kicsit a tulajdonosokkal és közben hallgattam a forgalmat. Engem végül ez győzött meg.

2018. máj. 30. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!