Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlanossal lehet beszélni,...

Ingatlanossal lehet beszélni, hogy a szerződésben foglalt vételárat csökkenthesse az eladó, de legyen róla papír is?

Figyelt kérdés
Hogy ne csak hirdesse, el is adja, ezért csökkentené.
2018. jún. 2. 09:00
 1/10 anonim ***** válasza:
Az eladó beszélje meg az ingatlanossal. Egyébként meg Neki is látni kell,h az ingatlan nem megy el azin az áron,tehát csökkenteni kell ha el akarja adni. Az egyik ismerősömnél így volt. Az ingatlanis havasolta,h mivel több érdeklődő fordult ki az ár miatt,ezért vegyék lenntebb. Bár Te már szerződést említesz,tehát úgy is érthető a kérdésed,h abba akartok a valósnál kevesebbet írni.
2018. jún. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az eladó-ingatlanos, vagy eladó-vevő közötti szerződést kérdezel?
2018. jún. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Szerződés = ingatlanos-eladó között kötött, kizárólagos


Vevőként kérdem.

2018. jún. 2. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:
35%

Az ingatlanosnak az az érdeke,mennél magasabb áron kelljen el.Annál magasabb összeget fog kapni .

Amig az ingatlan nem kel el,addig a tulaj mindig fizet az ingatlanosnak a hírdetésért.

Nem véletlen ,hogy az ingatlanos nem adja meg a tulaj nevét,cimét.Nehogy a háta mögött alacsonyabb vétel jöjjön létre .

2018. jún. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Több ingatlanos oldalon fenn vannak a hirdetések az ingatlanos, és az eladó részéről is. Aki gyakran nézegeti az oldalakat ezt simán felfedezi. Mi is voltunk így, egyértelmű,hogy az eladóval veszem fel a kapcsolatot, aki jóval az ingatlanos alatt írja ki az árat.

Tehát érdemes ezt figyelgetni.


Aki persze kizárólagos szerződést köt nem tehet mást,mint kifizeti az ingatlanos közvetítői díját. Tehát ha mégis nélküle adná el, akkor is magasabbra kell emelnie az árat,ezt beleszámítva.

2018. jún. 2. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A tulaj egy fillért sem fizet az ingatlanosnak a hirdetésért. Az ingatlanosoknak van egy keretszerződésük a hirdetőportálokkal, magyarul kb. átalánynak mondanám azt, amiért hirdetnek. Én mint magánszemély fizetek a hirdetőportálnak, és egyébként drágábbra jön ki nekem a hirdetés, mint az ingatlanosnak. A tulaj eladáskor átadja az ingatlanosnak a jutalékát. Amit azért kap, mert hozta a vevőt, eladta a lakást, nem azért, mert hirdeti.

Kizárólagos szerződés esetén csak és kizárólag az az egy darab megbízott ingatlaniroda hirdetheti az ingatlant, akivel a tulaj szerződést kötött, sem másik ingatlaniroda, sem maga a tulaj.

Ha te meg akarod venni, alkudj. Az egész kérdést nem értem. Te vagy a vevő, tetszik a ház, és az ingatlanossal azt akarod megbeszélni, hogy a vevő kevesebbért hirdesse eleve a házát???? hehe

A következő a helyzet. Van az a ház, mondjuk 20 millió Ft, ingatlanos hirdeti, jössz te, a vevő, megnézed, tetszik, és először is megkérdezed az ingatlanost, hogy mennyiért adnák oda, mennyit engednek (nem tilos, amúgy megmondják), másodszor pedig teszel szóban (!!!!! először szóban!!!) egy ajánlatot, felhívod az ingatlanost, hogy te 18 millióért megvennéd. Az ingatlanos ezt továbbítja a tulajnak. Ő meg visszaüzen, h igen, v nem. Ezt hívják alkunak. Írásbeli vételi ajánlatot CSAK akkor tegyél, ha visszavonhatatlanul komolyak a szándékaid, és megvan rá a pénzed, tehát először szóban beszélgessetek az árról. Ezt hívják alkunak, mint mondtam, mint mikor a piacon alkuszol a hagymára a kofával. Nem bonyolult. Ha egyeznek az elképzelések, és a fenti példa szerint 18 millióért eladja neked, te meg megveszed, akkor elslattyogtok egy ügyvédhez, aki ír egy szerződést, ésígytovább.

2018. jún. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja az ingatlanosnak nem az az érdeke, hogy mennél magasabb áron menjen el egy ingatlan, hanem hogy minél gyorsabban. Ha kiszámoljátok, hogy egy 15 milliós ingatlannál mondjuk a 2%-os ingatlanközvetítői díj hogyan változik egy alku során, látjátok, hogy 14,5, vagy 14 m Ft-os eladási ár esetén az ingatlanos kb. ötezer forinttal kap kevesebbet. Ellenben azt a majd háromszázezer forintot ma kapja meg, nem két év múlva, mert ha Mari néni lakása túl van árazva, és Mari néni nem akar engedni az árból (természetesen más gondok is lehetnek) akkor bizony csak két év múlva jut a pénzéhez az ingatlanos.
2018. jún. 2. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Úgy látszik félreértés van itt.


Beszéltem már az eladóval, tudom mennyiért adná, de a jutalékot a szerződött vételár után kéne fizetni gondolom, nem a kialkudott összeg után...

2018. jún. 2. 16:24
 9/10 Estádio de Felchút ***** válasza:

"Az ingatlanosnak az az érdeke,mennél magasabb áron kelljen el.Annál magasabb összeget fog kapni ."


Koma, ez nem igaz. Minél gyorsabban el akarja adni, akár nyomott áron is. Nem érdekli, ha a 20 milliós lakás 5%-kal olcsóbban, 19-ért megy el, ha gyorsan elmegy, pénzt kap, és nem kell tovább tökölni vele.


Kérdező, ha teszel egy irányárnál alacsonyabb írásbeli vételi ajánlatot, pár százezer Ft biztosítékkal megtámogatva, és látják rajtad, hogy igen, azon az áron te komolyan meg akarod venni az ingatlant, akkor - hacsak nincs jobb ajánlat - hidd el, hogy az ingatlanos presszingelni fogja a tulajt. A végső szó természetesen a tulajdonosé. De az ingatlanos igenis érdekelt a minél hamarabbi eladásban, most 5-8% differencia nem különösebben érdekli, ha kapás van.

2018. jún. 2. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kérdező, elnézést, de a kérdésből az jött le, ami.

Az eladó a jutalékot a tényleges, kialkudott vételár után fizeti, amin elkelt az ingatlan. Nem kell presszingelni senkit.

Írtam példának, hogy az engedménnyel sem csökken számottevően az ingatlanos jutaléka.

Szerződéskötéskor az eladó mond egy árat, hogy mennyiért szeretné eladni, de minden ingatlan annyit ér, amennyiért elkel. Amúgy nem a pénzre szerződnek, hanem arra, hogy az ingatlanos értékesítse az ingatlant.

Az egyik, hogy most adtuk el a lakásunkat ingatlanossal. A másik hogy korábban megpróbáltam ingatlanos lenni, csak nekem nem ment. Hogy megnyugtassalak.

2018. jún. 3. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!