Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Tényleg abszolút nem éri meg...

Tényleg abszolút nem éri meg használt házat venni? 25-30 millióért szinte csak felújítandót kapni, míg itt már megjelennek a vadiúj házak is.

Figyelt kérdés

Ez a ház pl. 1000-es telek, igaz, fafödémes, na de kérem, mégis vadiúj...

ingatlan.com/delegyhaza-twin/elado+haz/csaladi-haz/pest+megye+delegyhaza/22898370

22-ért meg ilyen, amire még 20-at kellene költeni:

ingatlan.com/delegyhaza/elado+haz/csaladi-haz/pest+megye+delegyhaza/25917056#kiemelt-hirdetes


2018. jún. 8. 17:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

" Na ja, a burkolást nem írtam előbb, de átlag Pest megyében 5 ezer/nm a lerakás, az anyag 4-10 ezer/nm kompletten, tehát 100 nm nyugodtan lehet számolni 1-1,5 millióval."

Igen, de a szobákban gyönyörűszép régi parketta van, épeszű ember nem szedeti fel! Sőt, kifejezetten ilyet keres! Minden más burkolat hátrány ehhez képest mind esztétikailag, mind minőségben.


Szóval csak a mellékhelyiségekre számold ezt a nm-árat!

De látatlanban eleve butaság találgatni, én pl. tippelek arra, hogy a mutatott fsz az a vályogházban van, nem a főéületben.

2018. jún. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

De olcsó az az új! Ilyet én is akarok!

Nálunk ekkora lakást nem veszel ennyiért, nemhogy új házat. És nem Pest megye, hanem Db.

Iszonyúan túlárazott az a lepukkant használt az újhoz képest.

2018. jún. 8. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
A régire biztosan kell még költeni, de az új még sehol sem áll, ha jól láttam. Én tervrajzról nem voltam hajlandó házat venni, de tény, hogy nagyobb lett volna a kínálat. Új házaknál azt is érdemes megnézni (főleg ennél) hogy hol vannak. Majdnem szomszéd településen is megvették az emberek az olcsóbb új házakat, aztán csodálkoztak, hogy nincs tömegközlekedés, nincs bolt, orvos messze, stbstb.
2018. jún. 8. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
22%
A kőműves magának megépíti 12M-ből az új házat, csak telek legyen, meg közművek. Neked nem ennyiért fogja. Ha kőműves vagy, akkor jobban megéri az új. Ha nem, akkor veszed a 20M-ós felújítandót.
2018. jún. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Hát....mi egy hasonló állapotú házat vettünk,mint amit linkeltél...eladtuk a telek hátsó részét...láttuk,közvetlen közelről,hogy-hogy építették fel...inkább nem mondok semmit rá...Mellesleg a régi házból alkudni tudsz...ha meg lenne pénzed a 30 millásra,akkor van 10 milliód felújítani...Hidd el,ha a szerkezete jó a háznak,és felújítod,ugyanannyit fog érni mint az új..mellesleg,ha nektek sok az 1700 nm akkor a feléből még pénzt is lehet csinálni és azt is belerakni a felújításba...De leginkább az számít,hogy a régi házban látsz -e valamit...el tudod -e képzelni hosszú távon ott magad a te ízlésedre formálva...Én beléptem a házunkba és beleszerettem...egyszerűen megfogott és tudtam mit szeretnék rajta a alakítani stb.pedig nagyon sok idő és energia volt míg tiszta lett a tulajdoni lap és a miénk lett a ház.(nem az első házunk volt )Mellesleg,ha ügyes vagy és baromi extra igényeid nincsenek akkor azért odafigyelve nem 20 millió a felújítás...

Fűtésről nem írtál semmit...radiátort látok,de mi csinálja a meleget...A tetőcserép milyen állapotú...ha a cserép jó,akkor "csak "ácsmunka van,vissza lehet rakni...A födémet szigetelni,nem sok pénz,közetgyapot szigetelés nekünk 100nm-re a 20 cm kb.150e volt(nálunk beton födém van).Ablakból is van több féle,nekünk 3 réteg ablak és nagy méretűek, felár nélkül 800e ajtóval együtt,és nem gagyi kategória,méretre gyártották ide nekünk...

Na,egy szónak is 100 a vége,ha nem tudsz napi szinten vagy legalább 1 héten többször kimenni a házhoz és nem vagy elég tökös ahhoz,hogy szólj,ha valami nem tetszik,kockázatos belevágni egy új házba...sajnos a magyar vállalkozók nagy többsége(nagy tisztelet a kivételnek),ott spórolja ki az anyagot ahol tudja.....

2018. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Ja,és még egy...említette itt valaki a parkettát...így képről jó állapotúnak néz ki...vétek lenne felszedni,sőt többe kerülne laminált lapot lerakni mint felcsiszoltatni és lelakoztatni....
2018. jún. 8. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
78%

Kérdező, egy teljes felújítás nm ára kb. 150.000ft körül van. Új csövek, vezetékek, szigetelés, burkolatok stb. Átlagosan. Így számolj.


A vadiújjal a következő bajok vannak általában:

-fafödémes (lehet, hogy neked mindegy, és örökre akarod venni, de ha valamiért el akarsz költözni, anyagi hátrány lehet)

-10 cm szigetelés, ami már az előző szabvány szerint is éppenhogy, de az új szerint több, mint karcsú.

-radiátoros fűtés

-műanyag ablakok, abból is a legalja, ami még belefér a szabványba, lehetőleg fehérben

-födémszigetelés egy vicc

-általában fogalmad sincs, ki volt az a hülye, aki megtervezte. Kötelezném rá, hogy benne éljen. Berendezhetetlen ingatlanok, kis szobák, sötét helyiségek, természetes szellőzés és gyakran fény nélküli folyosók, vizesblokkok.

-Összesen egy fürdő, legalább 4 felnőttre

-Látom én 23 nm nappali meg 7 nm konyha, de hol esztek? Nyilván a nappaliban, ami azt jelenti, hogy a nappali valójában kb. 16 nm lesz.

-6 hónap alatt építik fel, beburkolják műanyagba, beteszik a műanyag nyílászárókat, a falak nem tudnak kiszellőzni, kiszáradni, aztán jön a páralecsapódás meg a penész.

-A födém és az aljzat szigetelése is nevetségesen kevés

-108 nm a ház, de valójában 100, mert több, mint 10 az előszoba és a kamra: átgondolatlan tervezés, helypazarlás

-Jól hangzik a 4 nm háztartási helyiség, de az valójában a kazánház lesz, mert azt is el kell helyezni valahol

-A feltöltött terv NEM terv, mert nem számol egy csomó mindennel, pl az étkezőnek kialakított, valójában átjárófolyó nagyságával sem.

-A kamra ablaktalan

-Az étkezőrész vaksötét lesz nyáron is

-Gipszkarton belső falak vannak, nulla hanggálás, mg fúrj csak fel egy polcot

-4 emberre egy db mosdókagylót terveztek be

-Még az sem látszik a terveken, hogy mi a tájolás

-Nem így néz ki egy tisztességes terv

-Nincs garázs, járda, tereprendezés.

-Plusz 800.000 a saját műszaki ellenőröd, hogy ne verjenek át

-Energetika nevetséges, és 2022 után nem is lehet már ilyet építeni sem, azaz gondolj bele, 3 év múlva mennyire elavult és eladhatatlan lesz. És nem tudod, mit hoz az élet.


És ez még csak úgy a probléma vele, hogy rétegrendet nem is láttál.


A használt, amit belinkeltél, az pedig egy 50 nem es vizes vályogház. Tehát vagy reklámozni akarod a rossz energetikájú házadat, ami több, mint valószínű, vagy nem tudom.


De ez az olcsó húsnak híg a leve kecó nem kellene, ingyen sem.

2018. jún. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Nálunk (Bp.-en) a környéken igen sok új ház épült, eladásra.

Jó néhánynál csak utólag vezették be a közműveket, azaz egy csepp víz nélkül épültek fel a házak!! Utcai csapról hordtak néhány vödörrel, de sohasem locsolták meg pl. a betonalapot.

Minek?? Sok veréb úgyis csak az újat veszi...



Még egy apróság!

A kérdésednél belinkelt "új" háznál a hirdetésben legalul ott is van nyíltan, hogy mire is számíthatsz náluk.

Ugyanis ez szerepel alul, hogy: lukacsfyingatlan

( f y n g a t )

2018. jún. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Elgondolkodtató, igazatok van! Csak mikor hónapok óta nézi az ember a töménytelen szart egy vagyonért, akkor elgondolkodik, de szerencsére vannak ilyen készséges emberek, akik visszabillentik az embert.
2018. jún. 10. 16:35
 20/20 anonim ***** válasza:
72%

A legnagyobb különbség új és használt ingatlan vásárlásánál, hogy a használt már megvan, meg tudod nézni, hogy milyen.


Az újnál meg azt mondják, hogy ilyen lesz. Aztán vagy olyan lesz vagy nem. Szerintem ez sokkal nagyobb lutri.

2018. jún. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!