Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hány %-ban jó tapasztalatotok...

Hány %-ban jó tapasztalatotok van ingatlanossal?

Figyelt kérdés
Rövid példa... kb 40 házat néztünk meg ingatlanosokkal, mind hazudik, a FELÚJÍTOTT kategória legtöbbnél azt jelenti, hogy nincs villany sem, és a kémény le van dőlve, és 20-30 éve még festve sem volt, ez egy tegnapi példa. A legtöbb helyen pl. gázcirkós fűtést modnanak, mire kiérünk, kiderül, hogy nincs gáz bevezetve még az utcába sem, már meg sem lep... És mikor közlöd, hogy ezért a hazudozásért kicsit sok a 10-15% jutalék, amit elkérnek, ezzel folyamatosan szembesülök a tulajoktól hallva, mennyit tesznek rá, egy 20M-s házra 2-4 M-t simán, akkor még háborognak.
2018. jún. 8. 18:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
90%
0% .:D
2018. jún. 8. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szóval igen, úgy tűnik, lassabban haladsz a házkereséssel, ha CSAK MAGÁNSZEMÉLY-re keresel, de valójában időt, pénzt, energiát spórolsz vele. Minden nap megnézed a kínálatot és 3-4 hetente megjelenik egy megfelelő. Amit minden esetben meg tudsz venni, ha akarsz. Míg ingatlanossal 6x lett megakadályozva az adásvétel, miután újabb és újabb megfelelő ingatlanokat találtunk. Magánszeméllyel sikerült végül.
2018. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
inkább 3-4 havonta, akkor sem megfelelő, és ingatlanos kezdi hirdetni...
2018. jún. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon kicsi... Rengeteg házat néztünk, voltak cifra dolgok, mondjuk a tulajok terén is, de hát emberek az is. De akinek ez a dolga, az azért csinálhatná jobban. Ilyen nagy kamuk nem voltak, mit amiket írtál, de azért nincsenek jó tapasztalataim. A rekord az volt, amikor nem értették, miért akarom tudni a megnézendő ház címét (ők az irodában ültek, szóval az infó nélkül nem tudtam mit tenni. azt mondták, szerintük a környék épp elég első nézegetésre, a házat minek. vagy 50 km-ről utaztunk oda, végülis minek akarnánk megnézni a házat, amit meg akarunk venni?). Végül kinyögték, de nem találtam meg a házat, valami trükkös külterület volt, utcanevek nélkül. Úgyhogy azt meg se tudtam nézni.


Amúgy a felújított meg ilyenek nem hat meg, ÚGYIS meg kell nézni a házat, hogy kiderüljön, hogy ami a képen pöpec, ott megfogod a festett falat és leomlik (az is volt vagy 60 km...). De azért a gáz vagy miből van a fal, az nagyon alap és utálom, ha a pénzemmel és időmmel játszanak, amikor úgyse veszem meg, ha kiderül, hogy nem jó. Nem értem ezeket...

2018. jún. 8. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
83%

Előző válaszoló: azért nem mondja meg a címet, mert akkor odamégy magad, megegyezel a tulajjal az ingatlanos nélkül. Nem szokták megmondani.

Kérdező, (most néztem pont vissza a másik kérdésed), az ingatlanirodák X százalék jutalékkal dolgoznak esetleg + ÁFA (nagy irodák általában), azt biztos hogy ráteszik a ház árára. Itt olvastam,hogy Pesten sokszor nem is tudják, milyen a ház, sosem látták. Ami fura, mert minden ingatlant felvisznek számítógépre, van egy űrlapja, az ingatlanosnak van kiskeze, meg kellene nyitnia az adott ingatlan adatlapját. Itt olvasok pesti dolgokról elég extrémeket. Kicsit elvadult ott a helyzet, úgy látom.

Az enyémet ingatlanos adta el (vidék). De most albérletet keresek, és fent van egy csomó ingatlan húzóhirdetésnek, ami már nem aktuális (ingatlanos). A telefonban meg némelyik lekezelő, mert igényeim vannak. Boldoggá tesz.

2018. jún. 9. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

#5 pontosan, és rengetegen vannak, akiket beetetnek, főleg vidéken a jó szöveggel, aztán pont azért marad rajtuk az ingatlan, mert ingatlanossal senki nem szeret küszködni.


Azt bírom, mikor már azzal kezdi hogy megvan-e a pénz, meg hogy ha komolyan meg akarjuk nézni akkor alá kell írni ilyen papírt olyan papírt stb.


Kérem, én csak megnézni akarom, majd ÉN eldöntöm hogy kell-e a ház és hogy megvan-e rá, vagy akarom hogy meglegyen. Ne az ingatlanos döntse már el hogy márpedig vegyem meg.


Másik, bírom mikor az ingatlanos felteszi 2-3 millióval többért, mert el van ájulva magától hogy ő profi és majd eladja annyiért. Hát nem fogja.


A legszomorúbb az egészben hogy nincs felügyeleti szerve ezeknek a csaló hiénáknak, nincs egy megfelelő szabályrendszer, ami vonatkozna rájuk, csakis a maguk agyafúrt szabályzatuknak megfelelően verik át az embereket. De ház ez Magyarország, még mindig.


Nesze nektek CSOK

2018. jún. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ingatlanossal hirdetjük a lakásunkat, ennek ellenére van, hogy szintén ingatlanos jön megnézni egy vevőjének. Vannak pofátlanok. Pl.: azzal indokolta, hogy adjuk sokkal olcsóbban, mert az emelet nem számít bele a nm2 számba, vagy, hogy az ő vevője tovább akarja adni xy országban és csak x összegért érné meg neki... :D


Vevői oldalról csak egyszer mentünk ingatlanossal lakásokat megnézni...fiatal korunk miatt eléggé lenézett minket és még megjegyzéseket is tett. Na nem baj, tőle nem veszünk... :D

2018. jún. 9. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
73%

Utolsó patkány az összes. Neveletlen, műveletlen, tanulatlan emberek.


Én a másik (eladói) oldlaról ismerem, de telejsen komolytalanok, munkájuk hasznavehetetlen:

1."Munkájukat" rosszul végzik. Mi lenne a feladatuk: megfelelő módon hirdetni az eladó / kiadó ingatlant. Éles, világos képet képtelenek csinálni. Egy fényképezőgépre nem képesek költeni, gagyi telefonnal, alkalmatlan időpontokban fotózzák be az ingatlant. Az én szövegemet másolják nagyrészt, ha változtatnak rajta lényeges dolgokat kihagynak belőle. Volt aki 10 "érdeklődőt" hozott, egynek sem felelt meg, mert kimaradtak a hirdetésből kulcsfontosságú részek. Utána jött az adjuk olcsóbban, persze rövid időn belül saját úton meg tudtam oldani a helyzetet, az eredeti áron.

2.Kamuznak. Az egy dolog, hogy az ingatlannal kapcsolatban, de sokszor az eladás / bérlés követelményeivel kapcoslatban is. Volt aki a család barátjának adta ki magát, és úgy hirdette, mintha ő ezt szivesség képpen tenné. NEVETSÉGES.

3. Primitívek. Volt aki elhozta a 18 körüli csemetéjét az egyik bemutatásra. Srác dohányzik a kapualjban várakozás közben (a dohányozni tilos tábla alatt), majd a végén szimplán bepöcköli a csikket a kapualjba. A bemutatás végén közli a hölgy, azért hozta el a fiát, mert szeretné, ha beletanulna ő is ebbe a szakmába. Elég messziről indul, bár az átlagba természetesen bőven belefér ezzel a hozzáállással....

4. Kamuznak. Tanulva korábbi esetekből arra jutottam, azokon a portálokon ne jelenjen meg az ő hirdetésük, ahol az enyém is. Erre szóban többször is felhívtam az ingatlanos figyelmét, mit ad Isten, rá 10 percre feltette a saját hirdetését. Majd amikor számonkértem rajta, annyit tudott mondani, így nagyobb eséllyel beleakadnak az érdeklődők. Köszi, abból a beleakadásból csak nézdelődés lesz, napi 10, érdemi előrelépés 0.

5. Patkányok. Egy ingatlanirodának bevett szokása, hogy mielőtt valódi érdeklődőt "hoznak" a lakásba, az előtt ők "megnézik". A megnézés végén az orrom elé tolnak egy kizárólagos szerződést, melynek tartalmát mindenki ismerheti, aki akart már ki / eladni ingatlant. Termézsetesen a kizárólagosság be van burkolva eléggé, annyival adják oda, hogy innentől ők már csak küldik a végtelen számú érdeklődőt, rájuk nem is kell várni, egyszerűbb lesz kettőnknek időpontot egyeztetni (lusták kijönni). A kizárólagosság hátrányait persze nem említik, hogy akkor is fizetnem kell nekik osztalékot, ha sajáőt úton kerül pont az i végére.

6. Kamuznak. Az összesnek kiterjedt és bejáratott ügyfélköre van, jómodú, kulturált érdeklődőkkel. Ehhez képest ugyan azon a szutykos portálon hirdeti magát az összes, ahova meglepő módon én is képes vagyok feltenni egy hirdetést a 21. században.


Mindezeket összefoglalva, a 21. században az ingatlanosok létjogosultsága megközelíti a 0%-ot. Feladatuk sem lenne valójában, mert kb mindenki képes egy hirdetést feladni, az érdeklődőket szűrni (ők ezt nem teszik meg), a másik oldalról pedig a keresési feltételeket megfelelően beállítva a találati listát leszűkíteni a paramétereiben tényleg megfelelő lakásokra. Ehhez képest az agresszív és pióca viselkedésükkel továbbra is élősködnek ezek az emeberek a társadalmon, szabályozatlna "szervezetekként" működve.


U.i.: a fenti történetek sajnos nem a kitaláció művei, 4 év ingatlanokkal való foglalkozás tapasztalata, ami alatt 15 ingatlanossal (különböző irodáktól) legalább összehozott a balsors.

2018. jún. 11. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Üdv!

Mi megvételre kerestünk lakást tavaly nyáron. Két ingatlanossal volt dolgunk, nem mi bíztuk meg őket, hanem az interneten kinézett konkrét lakások iránt érdeklődtünk. Az első elég korrekten megmutatta a lakásokat, mindent elmondott, de elég pofátlanul dicsérte fel az ingatlant, illetve még mielőtt bármit megnéztünk, akkor akart mindenféle papírokat aláíratni, hogy vele néztük meg. Közöltük, hogy előbb megnézzük, majd aztán írjuk alá. A második ingatlanos által mutatott lakást meg is vettük, korrekt volt, intézte az ajánlattételt, alkudozást, kulturált irodában intéztük a szerződéskötést, ott is segítőkész volt. Szóval alapvetően, objektíven nézve inkább pozitív tapasztalataim vannak, azonban azt hozzátenném, hogy azért egyiküket sem "éreztem" teljesen tisztességesnek.

2018. jún. 11. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
#9 vagyok, azt elfelejtettem leírni, hogy hirdetésnézegetési tapasztalataim alapján teljes mértékben egyet értek #8 1. pontjával, ezt én is tapasztaltam. Továbbá azzal is egyetértek, hogy az emberek többsége simán tud(na) magának hirdetni és keresni.
2018. jún. 11. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!