Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hitellel terhelt ingatlan...

Hitellel terhelt ingatlan vásárlása esetén mikor lehet a legkorábbi birtokbavétel?

Figyelt kérdés

A kiszemelt lakás nem lakott, teljesen üres, de hitellel terhelt. Én készpénzzel (átutalással) vásárolnék, hitel nélkül. Viszont sürgős lenne nekem a birtokbavétel. Mennyi időre számítsak?


Az érthető bizalmatlanság miatt ugye én mint vevő addig nem szívesen fizetném ki a teljes vételárat, amíg a jelzálogot le nem veszik (erre az ingatlanos kb. egy hónapos átfutási időt mondott). Másrészt az eladó (feltételezésem szerint) meg érthető módon nem szívesen adná birtokba, amíg meg nem kapja a teljes vételárat.


Van-e bevett jogi eljárás (pl. ügyvédi letét, adásvételi szerződésben kikötött szabályok, bankkal megegyezés, stb), amivel megoldható, hogy mindenki jól járjon, garantált legyen az adásvétel, és a lehető leggyorsabban lezáruljon.


Tehát a bank is megkapja a tartozást, az eladó is megkapja a vételár fennmaradó részét, én meg vevőként birtokba tudom venni az ingatlan lehetőleg azonnal. Én ki tudnám fizetni a teljes vételárat akár most, a lakás is üres. A kérdés csak, hogy hogyan lehet garantálni, hogy papíron is minden rendben legyen. Egyáltalán lehet-e? Vagy a bankra mindenképpen várni kell, hogy lezárják a hitelszerződést?



2018. jún. 18. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ügyvéddel beszélj, ő elmondja a menetet.

Úgyis kell az adás-vételhez.

Az ingatlanosnak ne higgy, nem sokat ért hozzá általában.

2018. jún. 18. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nyilván beszélek ügyvéddel, hiszen ő fogja majd az adásvételi szerződést csinálni. Csak szeretnék előzetesen tájékozódni, azért kérdeztem. Meg hogy egyáltalán érdemes-e ezzel bajlódni vagy inkább keressek tehermentes lakást?
2018. jún. 18. 20:11
 3/7 anonim ***** válasza:
A foglalóból szokta az ügyvéd rendezni a tartozást, és ha lekerült a széljegyröl a tartozás, utánna fizeted ki a fennmaradó összeget.
2018. jún. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Meg kell várni, míg a hitel lerendeződik papíron, a teljes összeget meg ne add oda előre, csak részletekben, és a teljeset csak a végén, utána van átadás-átvétel. Meg kell várni, ezt máshogy nem tudod csinálni. Te meg közvetlenül a banknak utald a tartozásra az összeget, akkor biztos odaér.
2018. jún. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
És az eladó sem várhatja el, hogy te letedd a teljes vételárat, már a folyamat elején.
2018. jún. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Beszéltem közben az ügyvédemmel, a legegyszerűbb lehetőség:

- banktól igazolást kérni, hogy mennyi a tartozás, mennyibe kerül a tehermentesítés

- szerződéskötés

- átutalás közvetlenül a banknak

- várakozás amíg a bank kiadja az igazolást, hogy le lehet venni a jelzálogot (ez tarthat tovább: 1 hét - 1 hónap)

- maradék vételár kifizetése az eladónak

- birtokbavétel


Elméleti akadálya nincs az azonnali birtokbavételnek se, de egy kicsit bonyolítja a szerződést, meg kicsit többe is kerül az adminisztratív dolgok miatt:

- bank kötelezettséget vállal, hogy X Ft megfizetése esetén Y időn belül tehermentesíti az ingatlant

- vevő azonnal kifizeti a teljes vételárat: egyik részét a banknak (vagy ügyvédi letétbe, és az ügyvéd utalja tovább a banknak), másik részét ügyvédi letétbe, amit majd az ügyvéd utal tovább az eladónak

- eladó megkapja az ügyvédtől a maradék vételárat, de csak a tehermentesítés tényleges megtörténtekor

- birtokbaadás azonnal, a szerződés aláírásakor, a teljes vételár ügyvédi letétbe helyezésekor


Ezzel a vevő és az eladó is védve van, mindenki garantáltan megkapja ami jár neki.


(Közben elkelt a kiszemelt ingatlan, szóval a kérdésem lehet tárgytalan lesz, de másnak még jól jöhet az infó.)

2018. jún. 19. 11:52
 7/7 anonim ***** válasza:
Földhivatali ügyintézést hivatalosan is meg lehet gyorsítani, 1 hét alatt el lehet rendezni.
2018. jún. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!