Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ti vennétek olyan ingatlant,...

Ti vennétek olyan ingatlant, amit nagyfeszültségű vezeték érint?

Figyelt kérdés
Kinéztem egy lakóövezeti házat. Az utcában a járda felett megy végig a nagyfeszültségű vezeték magas oszlopokon, majdnem a kerítés felett. Az eladó szerint az csak 15 ezer volt közép feszültség.

2018. júl. 7. 09:03
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
32%

Mivel számomra semmiféle előnye nincsen csak hátránya, ezért nem!

Amúgy is utálom, hogy nálunk mindent behálóznak a vezetékek. Pl. Ausztriában is szinte minden madzagot a föld alatt vezetnek, hogy ne tegyék vele tönkre a tájat.

2018. júl. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
37%
Csak 15000 volt? Én azért nem szeretném ha a fejemre esne a vezeték pl egy vihar után.
2018. júl. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
91%

Az 20 kV lehet, mert 15-ös nincsen Magyarországon.

A 10 kV meg általában földkábel.


Ha egyébként teljesen megfelelne az ingatlan, akkor nem lenne kizáró ok számomra.

Nagyjából annyi az esélye, hogy a fejedre szakad, mint hogy egy fa ráddől vagy egy cserép a fejedre esik.

Ha nagyfeszültségű lenne (több száz kV) akkor megérteném az aggodalmat, de egy középfeszültségű vezetéktől semmi okod tartani.


"Pl. Ausztriában is szinte minden madzagot a föld alatt vezetnek, hogy ne tegyék vele tönkre a tájat."

Te valószínűleg még csak képeslapon láttad Ausztriát.

2018. júl. 7. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
93%
Már megijedtem, de nem, Nickelsdorftól délre a szántáson megy tovább nyugatra a nagyfeszültség ugyanúgy nem a földbe tuszkolva, mint Hegyeshalomtól keletre.
2018. júl. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
47%
Nagyon divatos és drága település Dunakeszi, ahol pl.a horányi révhez lemenve mit látsz? Nagyfeszültségű távvezeték az utca vonalában, körben mindenütt családi házak vannak. Ha valami igazán veszélyes, ez az.
2018. júl. 7. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
85%

Rondán néz ki ez a Dunakeszi, de Kőbányán a Vajda Péter utcában is az utca hossztengelyében megy a Ceglédi út és a Népliget szélén levő vasút között. Angyalföldön legalább van egy utcánál szélesebb csapás, ahol majdnem az Árpád-híd vonaláig jön a kraft. Sőt, a Tétényi-fennsíkról leereszkedve Albertfalvára még 220-as is megy a 120-as mellett, a házak felett. Régebben járt ide egy villamosmérnök srác, aki ez alatt vett házat - 70 év múlva kiderül, lett-e baja. :) Az kétségtelen, hogy ezen vezetékek alatt azért van mérhető térerő. Épp csak azt nem tudjuk, hogy mi mennyire ártalmas. Ahová az én utódaim jártak általános iskolába, ott a sarkon volt egy transzformátorállomás, annak az elosztószekrénye mellett 20 cm-re naponta ezer és ezer gyermek ment el, ott is volt akkora térerő, mint a 120 kV alatt a fejmagasságban.


Egyébként, ami a kérdést illeti, ha az tényleg egy 20 kV, és az egy leágazás, mondjuk van egy 250 kVA-es transzformátor, az névleges terhelésnél venne föl 6 A-t, az meg 8-10 m távolságból már lazac.

2018. júl. 7. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
35%

Az eladó mond, ami az érdekeit szolgálja.


Nem venném meg.

2018. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
67%
Roppant egyszerű ezt ellenőrizni, készít egy képet az oszlopról, belinkeli, és tadammm.
2018. júl. 7. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 A kérdező kommentje:

Ha legközelebb arra járok lefotózom az egyik oszlopot és feltöltöm a képet. Trafót nem láttam. Beton oszlopokon van, ami magasabb mint a szokásos oszlopok és a kábelek is távolabb vannak egymástól.

Most azt olvastam, hogy az elektromágeses tere az ilyen 10 és 20 ezer voltos vezetékeknek 150-200 méter is lehet és a távolság csökkenésével nő a rák kockázata. Alvászavarok is jelentkezhetnek. Nem bíztató.

2018. júl. 7. 16:21
 10/49 anonim ***** válasza:
67%
3 vezeték megy rajta vagy 4?
2018. júl. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!