Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagyfeszültségű távvezetékeken...

Nagyfeszültségű távvezetékeken, a vezeték körül az a nagy karika (potenciál védő gyűrű? ) mi lehet?

Figyelt kérdés
Elképzelésem van, de sajnos se interneten, se máshol nem találtam róla semmit. Amennyiben nem tudjátok miről beszélek próbálok képet is keresni hozzá, de már lehet az elnevezés is rossz, tehát nem biztos, hogy találok!

#potenciál védő gyűrű
2017. ápr. 10. 10:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
22%
Tényleg keress képet, mert foglamma sincs, miröl beszélsz
2017. ápr. 10. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Jelzés, repülőknek.
2017. ápr. 10. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
16%
Az Pokemon labda, azt kell megszerezni a pokemon mesterré váláshoz.
2017. ápr. 10. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Varga Péte4 ***** válasza:
100%

Ha azokra a narancsvörös gömbökre gondolsz, akkor a 2.sz válasz a nyerő.

Ezt ugyan nem kérdezted, de van egy másik titokzatos elem a távvezetékeken, azok a kis súlyzószerű cuccok, melyek a vezeték mechanikus rezgéseit hivatottak csökkenteni :)

[link]

2017. ápr. 10. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 EagleHUN ***** válasza:

Nem erre gondoltál? (Videóban az alábbi weblapon!)

[link]

2017. ápr. 10. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azok (a karikák) ívterelők.

Ha az ív ráfekszik a szigetelőre, akkor meg is repeszti.

2017. ápr. 10. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Wadmalac ***** válasza:
100%
Hát én ránézésre arra tippeltem volna, ezek fogják meg a két vezeték közt esetlegesen fellépő és a kerámia végekig végigfutó ívet, ami esetleg a hőtágulással eldurrantaná a kerámia végdarabot, akkor meg ugyebár lepotyogna a vezeték, ami nem egészséges.
2017. ápr. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudtam, hogy azok "koronagyűrűk", amik a koronakisülés kialakulását akadályozzák, azáltal, hogy eloszlatják az elektromos tér sűrűségét.

A koronakisülés egyébként elég káros, mert veszteséget okoz és a szigetelő romlásához vezet.


[link]

[link]

2017. ápr. 10. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"A térerősség csökkentésére potenciálvezérlő (korona) gyűrűket helyeznek el a végszerelvények környezetében, illetve hasonló hatásúak a megfelelően kialakított ívterelést biztosító szerelvények is."


Immár csak az a kérdés, hogy ki lehet-e nyitni a napernyőt esőben, illetve az esernyő ad-e árnyékot a napon. :)

2017. ápr. 10. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Wadmalac ***** válasza:
Na arra nem gondoltam volna, hogy a csúcshatás kivédésére van.
2017. ápr. 11. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!