Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » A gazdagok hogyan fizetik ki...

A gazdagok hogyan fizetik ki a többszáz milliós házakat?

Figyelt kérdés

Nem az érdekel, hogy hogyan keresik meg rá a pénzt :)


Azt hallottam, hogy akik nagy értékű autót vesznek áltanában nem készpénzel veszik hanem egy részét lízingelik, mert nem érdemes hosszadalmasan annyir pénzt összegyűjteni majd egyben lekötni egy olyan dologra, ami csak veszíteni fog az étékéből.


Ezért vagy nem szereznek annyi likviditást vagy ha eleve van annyi náluk inkább újra befektetik és X összeg lerakása után jobban megéri nekik a törlesztést fizetni.


Ha valaki 100-200 milliós lakást vesz, akkor is így egy részét hitellel oldja meg, ha meg is tehetné, hogy egy összegben valahogy megoldja készpénzben?


Csak azért kérdezem, mert általában egy ház hosszú távon egy bizotos és kis megtérésű befektetés, ezért ebben az esetben a fentebb leírt példám annyira nem érvényes, csak abban az esetben ha valaki nem akar kapkodni és valahogy összerántani annyi készpénzt még akkor sem ha van többszár millió értéke valahol lekötve.



2018. júl. 10. 00:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Csináltam egy-két ilyen értékű építkezést a II. kerületben. Nagy részük orvos volt és nem hitelből építkezett. Adómentes hálapénz. Volt hogy láttam ahogy a kocsiban ülve szedi ki a borítékokból a pénzt.
2018. júl. 10. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Átutalással.
2018. júl. 10. 04:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Az elmúlt két-három évben az ingatlanpiac megcáfolta ezt a kijelentésed... Az én lakásom konkrétan dupláját éri most, mint 3 éve...


Egyébként igen, ha stabil a jövedelem akkor nem feltétlenül éri meg alacsony kamat mellett kuporgatni, hanem hagyni kell forogni a pénzt. Alacsony kamatú hitelekkel, lízingekkel meg lehet venni nagy értékű dolgokat, lehet használni, élvezni az előnyeit, esetleg hagyni, hogy pénzt termeljen. Csak ésszel kell csinálni, nem úgy mint a nagyeszű devizahitelesek

2018. júl. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Olyanokat ismerek akik hitelből. A prosperáló vállalkozásuk bőven kitermeli a havi részleteket. A részleteket leírják az adóból mert egy másik vállalkozásuk nevére veszik és bérbeadják a fő vállalkozásuknak magasabb bérleti díjért. Ez egy elterjedt és bevált módszer. Gyakorlatilag az egész vételárat levonják az adóból a rezsivel együtt. Ha úgy vesszük akkor kvázi ingyen van a házuk.
2018. júl. 10. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!