Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » A 2. kerületben mennyire...

A 2. kerületben mennyire jellemzőek a gazdagok?

Figyelt kérdés

Tegnap sétálgattam a Rózsadomb, Vérhalom részen. Én igazából azt látom,hogy tök átlagos.

Tudom,hogy a hely és panoráma miatt drága. Van egy két villa,nagyobb ház,különlegesebb,de a többi inkább társasház,mindenhol a kapukon több név szerepel,nagyobb villákból lett társasházak. Ennyire nincs pénze a gazdag magyaroknak,hogy önálló villája legyen?

Átlagos autók az utcákban,néhol az udvaron 20 éves nem prémium. Néha elment egy egy diplomata,autóik és öltözködéseik alapján róluk látszódik a gazdagság, vagy néha elment egy egy úrinő,új mercivel,elegánsba. Azt látom,hogy minden premiumban még egy audi a4-ben is inkább 40 éves ült, fiatalok meg mondjuk egy passatban.

Az utcán setáló emberek is átlagosak egyikrol sem feltételeznem,hogy gazdagok. Egy idősebb nő kertészkedett az udvaron egy olyan panelrengetegnél,ami kb vidéki városban is helytáll.

Szóval azt látom,hogytúláratott környezetben átlagos élet.

Van még ott előkelő úrigazdag vagy csak mind felkapaszkodott középosztálybeli új gazdag? Azok azátlagos emberek miből finanszírozzák az ottani árakat? Atársasház esetében vagy azok a regi átlagosak olcsók?

Valamelyik evben az Eszter utca volt alegdrágább.. Egy olyan okor nem találtam,amiértazt mondanám en,hogy a legdrágább utca volt..


2017. márc. 29. 08:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én itt lakom, és teljesen igazad van.

Az hogy az Eszter utca jött ki legdrágábbnak, az kb abból lehet hogy eladtak benne egy követségi épületet egy másik követségnek és más adás-vétel abban az évben nem volt, vagy valami hasonló. Mert azért ott lent akad egy-egy önálló villa is, csak a többség társasház.

Sokan örökségből, másik ingatlan árából költöznek ide; vagy simán itt laknak 30-50 éve, akkor meg még nem volt drága (itt fent ahol én lakok vannak panel jellegű házak is).

Vannak amúgy önálló villák is, csak szétszórva. Vérhalom tér környékén, Pasaréten, Fenyőgyöngyénél vagy fent egészen az Árpád kilátónál (bár arra is sok az ikerház). Kifelé több az önálló ház, a 2/A-ban vagy Szentendrén. Nézegess ingatlan hirdetéseket, ott azért látni hogy vannak nagyon drága önálló házak itt is (az más kérdés hogy ezeket évekig hirdetik és nem kelnek el).


[link]

Itt 3 dögnagy villa van egymás mellett, jó magas fallal körülvéve.

2017. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja és hogy a legelső kérdésre is válaszoljak, vannak azért gazdagok, csak nem mindenki az. És sokszor nem feltétlenül látszik rajtuk hogy azok.
2017. márc. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

New yorkban élek van egy gyúrós haverom, aki hercegi sarj, manhattanben él a central park mellett a 10.en egy 18millió dolláros lakásban ez az egy különbség kettőnk közt.

Nem dolgozik, soha nem is dolgozott, évente kap 5millió költőpénzt.

Én The Bronxban lakom 1200 ért bérlem havonta a lakást...

Ugyan abba az edzőterembe járunk, kb ugyan azt esszük, esténként együtt world of warcraftozunk vagy cs-zünk...

Neki egy 2 éves subaruja van, nekem egy 3 éves mazda 6on...

A gazdagok java része pont ugyan olyan ember ám, mint bárki más, 0spéci igénnyel... nem jelenti a gazdagság, hogy mindenkép villában kell lakni meg ferrarival kell járni vagy jahkttal...

2017. márc. 29. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A gazdagokat a Budai Tájvédelmi Körzetben, esetleg annak határán kell keresni. A Rózsadomb már csak a köznyelvben maradt meg mint gazdag környék.
2017. márc. 29. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ezekről a villákról tudok vagy még a Tasnádi villa. Csak néhány különlegesebb a sok átlagos között. Ezekre mondanám,hogy ez a tipikus Rózsadomb/2. kerületi gazdagság..

Mindenki aki az utcán megy, nagyon nézi a másikat, lehet,hogy azok is próbálják a másikról leszűrni,hogygazdag e vagy sem..a Vend utcába egy melegítőben sétáló öreg nézett nagyon engem..


A 2/a az nekem a mai modern "takarékosság". Új építésű házak,de nem igazán villák. Atakarékosság alatt pedig arragondolok,hogy mondjuk csak 4 szobás 2-300m2-es és nem 14 szoba 800m2-es. Régebben menő volt,most meg már jobb akisebb ház,fentartásilag pláne.. De ez 2/a lehetne mondjuk budakeszi vagy diósd..

Nekem az előkelőséget, urizálást a dunára néző részek teszik ki,mi t a Rózsadomb. Ottis eltudok képzelni mediteránstílusunagy üvegfelületes házakat. Viszont a 2/a-ban meg az üvegtigrisben szereplő villát a telekkel,nyugalommal eltudnám képzelni. A műholdon láttam azt a villát hát ugy nagyon abba az utcába nem illik oda, ott is vannak vegyes házak,kinek mi jutott alapon.

De nekem az elegancia a 2.12. kerület a panorámával.

2017. márc. 29. 23:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Hát ilyen amit írsz, az kb nem létezik. A Rózsadomb nagy része nem is panorámás, pl Tasnádi háztól semmi kilátás nincs, a 3 linkelttől is szerintem max a lakótelepek felé. A Bimbó út alsó feléről, Rézmálról rálátni a Várra, az mondjuk jó. Állítólag a Tövis utca legtetejéről rálátni a Dunára :). De kb ennyi.
2017. márc. 30. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg full gazdag lennék, biztosan nem Bp-t választanám, biztosan van az aglomerációban valami csendes kis település ahol sok miller lakik. De speciel én max munka miatt tartanék fent lakást Magyarországon, a villám meg pl Krétán lenne.
2017. márc. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!