Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lehet házat venni részletre?

Lehet házat venni részletre?

Figyelt kérdés
Úgy értem egy magán emberrel megegyezni, hogy fizetek egy összegben 3milliót a többit meg havonta mondjuk 150.000ret. De a lakás már a miénk és be is költözünk. Valaki hallott már ilyet vagy csinált? Be vett szokás vagy nagyon egyedi? (A lakás ár kb 25 millio

2018. júl. 10. 22:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Abszolút nem bevett szokás. Én addig nem is engedném átiratni a tulajdonjogot, amíg az utolsó fillér ki nincs fizetve. Ha nincs elég pénzed, vegyél fel bankhitelt. 3 milkát letenni egy 25 milliós házért eddig a legröhejesebb, amit életemben hallottam. Ezzel ne is próbálkozz.
2018. júl. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én ilyenről már hallottam, bár elég ritka. (És az eladó részéről bolondság.)

Keresztanyámék vettek úgy házat, hogy havonta fizetik 60 ezrével. Bár jól ismerték a tulajt is, szóval ez biztosan rájátszott.

2018. júl. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hallottam ilyet. Kis értékű ingatlanoknál főleg. Ha az eladónak más esélye amúgy sincs az eladásra. Deva te verziódba nem megy bele senki.
2018. júl. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Ezt előadod rögtön idiótának leszel elkönyvelve.

A maradék 22 milliót több mint 12 évig fizetnéd. Így senki se megy bele.


Ritkán, de látni olyat, hogy részlettel fizetik ki de ott nincs ekkora különbség.


Ha leraksz 20 millát és a maradék 5 milliót fizeted havi 150e-el az még elképzelhető de nem sokan mennének bele ebbe se.

2018. júl. 10. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Lehet venni részletre. Banki hitelre. Vevői hitelezés nem gyakori szokás. Az eladók azonnal szeretik az összes pénzt látni és nem 12 év múlva.

Alkudtok az árból ami a jelenlegi túlfújt ingatlanáraknál nem lehetetlen és arra hitelt kértek. De 3 millió önerőre még a bank se fog adni.

2018. júl. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, létezik ilyen, legtöbbször a normál módon eladhatatlan, kis értékű, rosszabb környéken lévő házakra szokták alkalmazni. Ha a tulajnak esélye van azonnal hozzájutni a vételárhoz, nem érdeke, hogy részletre adja el a házát. Kizártnak tartom, hogy egy 25M Ft-os házat 3 millió önerővel eladnák részletre, főleg manapság, amikor ennyi erővel 100E Ft felett ki lehetne adni albérletbe és még a ház is megmarad.
2018. júl. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Ott bukik a történet, hogy jogilag nem lesz a tiéd, amíg ki nem fizeted, nem kerül a nevedre. Ebbe egyetlen tulaj sem menne bele. Nemcsak azért, mert nem adja el neked a házát bizonytalanra, hanem neked ki kellene fizetni a teljes összeg elmaradt hasznait is, mert ő akkor nagyot bukik az üzleten, ha nem tudja használni a saját pénzét.


Erre a bankhitelt találták ki.

2018. júl. 11. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%

"3 milkát letenni egy 25 milliós házért eddig a legröhejesebb, amit életemben hallottam"


Hát pedig ez egy kimondottan erős ajánlat, feltéve, hogy ügyvéd előtt teszed le, foglalóként.

Tudom, a kérdező nem erre gondolt :D

Na de, 25 milliós ingatlant nem lehet így megvenni. Én legalábbis 100%, hogy nem mennék bele.

2018. júl. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Kis értékű ingatlanoknál szokott ilyen lenni, amikor tényleg nincs más választása az eladónak. Az a baj, hogy így, ahogy te leírod, kb. 12-13 év alatt fizetnéd ki a 25 milliót. Nem életszerű a dolog nagyobb értékű ingatlanoknál. Ha logikusan belegondolsz, miért kötne adásvételi szerződést veled? Ha albérletbe kiadja a házat, akkor is kap havi 100-150.000-et és akkor még a tulajdonjoga is megmarad.
2018. júl. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen három millás száz éves házakat adnak el így az Isten háta mögötti helyeken. Monjuk egy házaspár kitörleszti havi 80 100 ezrével kb két és fél év alatt. Az eladó eladja a kb eladhatatlant ami csak nyűg. A vevőnek meg mondjuk mefelel és mégse kell a duplálját visszafizetni 10-15 évig.
2018. júl. 11. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!