Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Megvetem azt a házat amelyben...

Megvetem azt a házat amelyben lakom részletre?

Figyelt kérdés

Hasznos tanácsokat szeretnék arra, jó ötlet e részletre megvenni egy házat?

Jelenleg benne lakom és a tulajdonos felajánlotta,hogy banki hitel nélkül megvehetem 8 éves törlesztéssel havi 60.000Ft-ért, ennyit tudnék fizetni érte havonta. A dilemmám az hogy nem tudom ennek a menetét és hogy mennyire kockázatos?Mit érdemes átgondolnom? Számomra lakáshoz jutáshoz más lehetőségem nincs.A jelen gazdasági helyzetben kizárt hogy hitelt vegyen fel bármelyikünk is az egyenlő a csőddel. A tulaj nagyon rendes, mivel ismerősünk is. A ház árára égető szüksége nincs.Nekünk meg jó ajánlatnak tűnik. Három kereső van a családban.

Most albérletben lakunk itt minimális lakbérért, ami egy jelképes összeg.A tulaj anno azért adta ki nekünk mert megbízik bennünk és azt szeretné ha az idő vasfoga nem tenné tönkre örökségét.Felajánlotta a vásárlás lehetőségét,de nem ismerem a jogi oldalát van e akadálya?

Kíváncsi vagyok arra,hogy a tulajdonjog mikor kerülhet a nevünkre? Milyen szerződést kell ilyenkor íratni az ügyvéddel, és ez a lehetőség törvényesíthető e??? Mennyire kockázatos?

Várom hozzászólásaitokat!

Köszönettel!!


2011. szept. 28. 11:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Ez egy szuper ajánlat, butaság lenne kihagyni! (már ha 60 ezret ki bírtok fizetni havonta)

Gondolj bele, tuti fix törlesztő, nem kell változó kamatokkal számolnod, nincs jelzálog a házon, és nem kell az árának a többszörösét kifizetnetek (hitellel havi 60 ezerből 15 év alatt tudnátok megvenni a házat, és kb. 10.5 milliót fizetnétek vissza ekkora összegre).

Közjegyzővel kell erről szerződést írnotok, viszont tulajdonjog elképzelhető, hogy csak a 8. év végén szállna át rátok. De még így is jó ajánlat.


Arra ügyelj, hogy átutalással fizesd, hogy nyoma legyen, hogy rendesen fizetted a pénzt. Vagy mindig írass elismervényt a fizetésről. Így abszolút biztonságos a dolog.

2011. szept. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az nagyon jo dolog, hogy a tulajdonos kedves es rendes, de most a jogszabalyokra kell koncentralni. TEhat egy ugyvedet kell megkerdezni, es ott kell megkotni a szerzodest. Arra kell nagyon vigyaznod, hogy az a szerzodes mar megvaltozhatatlan legyen, mert sokan rendesek, aztan egyet gondolnak, es megvaltoztatjak, illetve visszalepnek az eladastol. Erre kell nagyon odafigyelni, hogyan kotod meg a szerzodest!
2011. szept. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

elmentek egy ügyvédhez és ő fog segíteni a jogi részében.


azon kell gondolkodnod elsősorban, h mi van akkor, ha nem tudjátok fizetni a részleteket.

2011. szept. 28. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Itt arra kell figyelni, hogy amikor a jelenlegi tulajdonossal barmi tortenne, hogy a csaladja ne alljon oda es kovetelozzon, mivel erre mar volt pelda. Ott szinten igy megegyeztek, es eltartast is kotottek, viszont 2 ev utan megjelent a gyermek, akinek volt tulajdonjoga a hazra, igy pereskedtek, es a vevo vesztett!

TEhat erre nagyon figyeljetek oda!

2011. szept. 28. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

menjetek el ügyvédhez. minden eshetőséget foglaljatok szerződésbe, úgy, hogy mindkét fél számára korrekt legyen.


tényleg rendes a tulaj :)

2011. szept. 28. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TOMAtm ***** válasza:
szerintem egyszerűbb és INGYENES(még) ha eltartási szerződés fejében csináljátok ezt.egyrészt mert igy nem kell a 60ezreteket az adóbevvallásba beleirni és esetleg a tulajnak egy év múlva Xezret befizetni belőle.mindenesetre szerintem igy járnátok mindketten a legjobban,keress fel egy ügyvédet aki ért a jogi részéhez jobban mint én(bár tanultam jogot,de az közel 6 éve volt).
2011. szept. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

TOMAtm

Köszi az ötletet de nem írtam hogy a tulaj fiatalabb mint én:)

2011. szept. 29. 21:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!