Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit kell tenni egy ilyen...

Mit kell tenni egy ilyen esetbe? (Zártkerti ingatlan adásvétel)

Figyelt kérdés

Sziasztok!Röviden leírom kérdésem.Vettem egy Zártkerti ingatlant részletre,adásvételi megvolt.Az ügyvéd beadta az önkormányzathoz kifüggesztés miatt!(Közbe rájöttem nem kellet volna mert kivan vonva a müvelés alol,de már lényegtelen,az ügyvéd hibázot,)

Visszajött a héten a papir Pestről a földhivataltól (majd 8hónap után) hogy felesleges volt beadni,nem az ö hatáskörük.Kaptam én,az eladó,és az ügyvéd is.Akkor ezek után mivan?Az ügyvédnek bekell adni a földhivatalba a szerződést?Mert gondolom más akadálya nem lehet,hogy beküldje?És mivel függőben tartást kért a szerződésbe,igy kétszer kell megfizetni a földhivatalba a 6600ft-ot,mivel elösször az eladás tényét jegyzik be,majd a tulajdonjogot?Remélem jól irtam.2év mire kivan fizetve.

Köszönöm a válaszokat!


2018. júl. 14. 12:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Helyesen írtad, a kifüggesztésre nincs szükség.

Én adtam el ingatlant részletre, teljesen sima ügy volt, de a ti ügyvédetek egy idióta, szarul fogalmazott, ezért nem fogadja be a földhivatal.

Normális szerződés esetén nem "függőben tartást" kérnek, hanem le van írva, hogy hány havi részlet és mikor jár le.

Ez megy a földhivatalba, ahol széljegyzetként rávezetik a tulajdoni lapra a más számára elidegeníthetetlenséget.

Amikor aztán rendjén letelt a részlet, minden ki van fizetve, akkor készül egy végleges szerződés, aminek a szokásos menete van.

2018. júl. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia,köszi válaszod.

Most hogy vége lett a földtörvényi procedurának,(Budapesti földügyekkel foglalkozo hivatal utasitotta el) akkor most hiába adja be a helyi földhivatalnak?De nemértem hogyha így nem fogadja majd el a hivatal,ezt hogy nem tudja egy ügyvéd?Akkor csak szólnia kellene hogy szerződést kell módositani vagy valami?

2018. júl. 14. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!