Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Köteles vagyok a javítás...

Köteles vagyok a javítás számlát megfizetni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tanácsot kérnék tőletek hátha van aki segítene. Eladtam egy ingatlant több mint 2 hónapja. Hamarabb történt a birtokba adás ,mint a vételár kifizetése. Nagyon sok grátisz munkát megcsináltunk a vevőnek lámpák felszerelése, konyhabútor bővítése stb.... Egyedül álló anyuka 1 kislánnyal. Férjem asztalos, úgy gondoltuk, emberileg, üzletileg is a lehető leg korrektebbül akarjuk intézni az adásvételt. De egyre több igény merült fel... ami már -már túl ment egy olyan határon ami normális. pl vett egy mosogatótálcát csappal. Beszereltük neki ingyen , a csap tönkrement elázott a konyha, holott kértem ha folyik a csap zárja el a főelzárót, mert el fog ázni... nem ,hogy elzárta, hanem szét is szedte a csapot,de nem tudta összerakni úgy hagyta elment egész napra este víz állt a konyhában, majd lefilmezte, hogy az ő új lakásán a csap így folyik... mondtuk ok megyünk megszereljük, de ez az ő csapja volt.... rögtön levette a videót, sértve éreztem magam ,hisz rossz fényben tüntetett el mint eladót... egy új zuhanykabin volt a házban újonnan vásároltuk. Valahol mindig folyt... több mint 5x voltunk kint megcsinálni. Az eladott ingatlan több mint 30 km-re van tőlünk csak a benzinköltésünk több mint 20.000.-volt eddig mert neki csöpögött a kabin... megcsináltuk, megkérdeztük rendben van e. A válasz mindig igen volt majd pár nap múlva jelentkezik, egy fotó kíséretében, hogy megint folyik.... most azzal állt elő, hogy ő keres egy szerelőt, de a számlát nekünk kell fizetni! Köteles vagyok kifizetni a számlát? Eladtam, kint voltunk több mint 5x mindig megcsináltuk.... csöpög.. elég volt benne van a szerződésben, hogy a megtekintett állapotban vette át a házat, sőt volt még pár munka amit szerződésben rögzítettünk, és el is végeztünk, jegyzőkönyvvel átvette aláírta, hogy minden ok. Erre szeretnék választ kapni . Előre is köszönöm a választ!
2018. júl. 15. 06:03
 1/7 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem veletek balekot fogott magának (bocsánat!), hiszen mindent megcsináltok neki! Az összes aláírt papír titeket igazol.

Megfenyegetném, hogy beperlem hitelrontásért és soha semmit nem csinálnék ezután. Előállhattok a tetemes benzinköltség-számlával is, ne követelőzzön, mert ti mentek jogorvoslatért!

2018. júl. 15. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Én is így érzem... mert ő már elment ügyvédhez.... és ő mondta neki ,hogy fizessük ki... de szerintem nem kérheti... csak hogy értsétek milyen nő két példa... felhív,hoy baj van mert valami zsíros szivárog a konyhabútorból... kérdem de mégis mi, és honnan ... mert először azt mondta a falból... erre kiderült, hogy a tűzhely fölé közvetlen (nincs szagelszívó) berakott egy üveg lecsót ami megbuggyant a nagy melegbe és kifutott.... tőlem kapta ajándékba beköltözéskor... Másik példa. ott voltunk és az én 2 gyerekem ,és az ő gyereke játszottak futkostak fönt az emeleten ugráltak az ágyon. Az ágyat használtan vette beköltözés előtt... ráugrált a 3 kisgyerek, és elrepedt a fa rugó a matrac alatt... nem az volt a megoldás, hogy elmagyarázza a gyerekeknek, hogyha 3-an ugrálnak az ágyon leszakad, hanem rögtön hívta az ágy előző tulaját, hogy az ágy törött.... ez elgondolkoztatott... kisujjunkat nyújtottuk... tépi a karunkat tipikus esete...
2018. júl. 15. 07:20
 3/7 anonim válasza:
62%

Menj el ügyvédhez mindenféleképpen, sztem ő nem volt csak fenyegetőzik, hogy mindent ingyen megcsináljatok neki. Még 5 év múlva is oda fogtok szaladni mert ki fog minden hülyeség találni.

Hitelrontásért fel is jelentheted.

Ne hagyjátok magatokat ha posztol akkor írhatsz alá, hogy minden át lett adva és mennyit segítettek neki és mindenről megvan a papírt ok amit ő is aláírt.

2018. júl. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 kovpet ***** válasza:
53%

"Tanácsot kérnék tőletek hátha van aki segítene."


Itt nem nehéz tanácsot adni.


"Hamarabb történt a birtokba adás ,mint a vételár kifizetése."


Ilyet többet ne csinálj!

Az ügyvéded amúgy nem figyelmeztetett arra, hogy ez így nem jó?


"Nagyon sok grátisz munkát megcsináltunk a vevőnek"


Ilyet se csináljatok többet.



Fizetett már azóta? Mi a határidő? Mondd neki, hogy erre az időszakra bérleti díjat fogtok követelni tőle, hiszen úgy lakik az ingatlanban, hogy arra még nem lenne jogosult.

2018. júl. 15. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Már ki vagyunk fizetve... de figyelmeztetett az ügyvéd. Ezt mi rizikóztuk be... tanultunk is belőle... nem is a kifizetéssel volt gond bár utolsó határidős napon kaptuk meg, ha csúszik meg volt a szerződésben a kötbér ,és a kiköltözés is határozva...stb...
2018. júl. 15. 16:29
 6/7 anonim ***** válasza:
79%

Mindenben a szerződés szerint kell eljárni.

Az ilyen grátisz munkálatokra nincs szükség. Jelezni kell a hibákat és annak tudatában vegye meg. Ezeket pedig a legjobb rögzíteni a szerződésben. De nem új ingatlant vett és a csöpögés nem egy egészségügyileg kockázatos dolog. A penészedés se a ti dolgotok,ha ő okozza azzal,hogy eláztatja a lakást, nem fűt ,nem szellőztet stb,hisz az a nem rendeltetés szerű használat.


Én már nem foglalkoznék vele. Előtte se tettem volna. De legalább túl vagytok rajta.

2018. júl. 15. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

a lakást megtekintett állapotban szokták átadni, és EZ az, amire garanciával tartoztok, semmi plusz.

Ez hogy áll a szerződéseben?

A kialkudott vételár is az állapothoz kell passzoljon.

Ha pl. full felújított lakás, gépesített konyhával van kifizetve, akkor persze, hogy ezeket javítani kell, ha elromlik időn belül, amit az életkor nem indokol, illetve ha az árba nem beleértendő hiba merül fel, pl. nem folyik a víz, dugulás van átadáskor, stb.

De semmi plusz.

A szerződéseteket nézzétek meg, és számlázza ki a férjed elvégzett plusz munkát neki!

2018. júl. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!