Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mit tegyen az, aki nem tud...

Mit tegyen az, aki nem tud ingatlant vasarolni, nincs oroksege sem?

Figyelt kérdés

Budapest kornyeken lakom, iszonyu arak vannak, a 35-50 millios haz arak nem is tudom kire vannak szabva? Arra akinek anyu apu mindket reszrol meghalt es mindent eladva megvesznek egy 50 millas sima natur egyszeru felujitando hazat?

Nekunk se orokseg, se semmi, van ket atlag fizu, egy gyerek es annyi.

Engem nem vonz a 10+10 csok. Szerettem volna a munkahelyemhez kozel koltozni, mivel 100 km-re van, de ott keptelenseg hazat venni.

Ahol jelenleg lakom egy kis visko, ehhez nem lehet hozzaepiteni, jogilag necces lenne.

Szoval mit csinal az akinek se penze, se oroksege, viszont nem akar alberletbe menni. Es mast se olvasok csak hogy az ingatlanok 30%al emelkedtek. De kinek a penztarcajahoz?


2018. júl. 16. 15:08
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

Tényleg tök jó konstrukció az, amikor 4-500 ezret ha nem többet kell visszafizetned.


Sose fogom tudni megérteni azokat, akik inkább nyomorognak Budapesten, szenvednek a bejárással az agglomerációból, és még 30-40 milliót költenek házra, és még csak nem is egy jobb fajta téglaházra, csak egy sima blokk vagy vályog-tégla kádárkockáért, amiben konvektoros vagy cserépkályhás fűtési mód van.

2018. júl. 18. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
55%
Megnéztem most egy kalkulátort, 15 millió hitel után fizetsz vissza 21 milliót. Hát tényleg megéri. 6 millióból veszek még egy házat vidéken, vagy egy nyaralót a hegyekben.
2018. júl. 18. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
74%
Utolsó, csakhogy általában az emberek nem tudnak kivágni 21 millát az asztalra, hogy házat vegyenek belőle. Ezt használják ki a bankok a hitelkonstrukciókkal.
2018. júl. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
55%
Nem hogy 21 milliót, 10 milliót nem tud kivágni az asztalra...
2018. júl. 18. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
84%

Én, aki 1990-ben települtem át Erdélyből, kb. 28 év alatt vajon mennyit fizettem ki Budapesten albérletre?

Ez modern rabszolgaság, kizsákmányolás. A banki hitelek fizetése sem sokkal különb, de legalább egy idő után tulajdonos leszel.

A megoldás az állami lakáslízing lenne, vagyis 10-10-30 év után, amíg természetesen fizeted az államnak a bérleti díjnak is nevezhető lízinget, a tiéd a lakás, de ez az államnak sem érdeke, mert sok vezető, parlamenti képviselő is van, aki nemes egyszerűséggel ingatlanüzér, mások nyomorúságából harácsol össze vagyonokat.

Szóval, kedves kérdező, bármit is irkáljanak neked itt az ördög ügyvédei, alapvetően nem veled van a baj, hanem ezzel az egész nyavalyás rendszerrel.

Amúgy olyanok irkálnak itt hányavetin, akik a 90-es évek elején bagóért rátették kezüket valamelyik önkormányzati vagy állami lakásra. Így könnyű.

2018. júl. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
77%
#15 +1
2018. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!