Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Külterületi (dűlő) ingatlant...

Külterületi (dűlő) ingatlant lehet hitelre vásárolni?

Figyelt kérdés
22 f vagyok szeretnék külön költözni a szüleimtől dolgozom mar lassan 2 éve meg is spóroltam 2 m forintot de ez a mai ingatlan árak mellet nagyon kevés viszont dölő ingatlanra elég lenne azok 4-5 m mennek ezen a környéken és akor komplett házikókról beszéltem fürdőszobával.2-3 m hitel nem viselne meg kérdés az kapok e egyáltalán olyan házra lakáshitelt?
2018. máj. 21. 16:32
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lakáshitelt olyan házra, ami vagy engedély nélkül épült, vagy ipari/mezőgazdasági épületként van nyilvántartva, nem fogsz kapni.
2018. máj. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem, mivel hivatalosan nem konkrétan lakóingatlan hanem nyaraló, amit tavasztól őszig lakhatsz /az más, hogy sokan télen-nyáron életvitelszerűen élnek benne/ nem jelentkezhetsz be állandó lakcímre sem oda...max szabadon felhasználható személyi kölcsönnel tudod meg venni, mert a kutya sem kérdezi mire fogod költeni, esetleg ha az ügyintéző kérdezi bekamuzod, hogy autót szeretnél venni stb és kapsz valamennyi hitelt... azért mozognak ilyen árban, mert nem adnak rá lakáshitelt, sem semmilyen támogatast nem vehetsz igénybe rá pl első lakáshoz jutók támogatása...és pl a telek beépíthetősége is kicsi/ha esetleg bővíteni is szeretnéd a későbbiekben/ mert zárt kerti ingatlanok vagy művelés alól kivett telken fekszik a ház nem pedig épitési telken...
2018. máj. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ilyenre ne is vegyél fel hitelt... pláne ha így tudsz spórolni... kár lenne a következő 5-10év sporolásra szánt pénzét hitelre költeni..

Ha találsz annyiért jót amennyid van spórolva, és akarsz legénylakást, hát vedd meg... de sporolgass tovább... hidd el, 30-35 évesen mikor majd családalapítás projekt megy, meg fogod magadnak köszönni...

És utáltam anyámékat, mikor az ilyen ötleteknél kézzel lábbal tiltakoztak... aztán mikor 29 évesen épp kipörgött 2 lakáskasszám +sporolt pénz, hitel nélkül tudtam venni barátnőmmel egy 15.milliós házat bp aglomerációban, na akkor megértettem.

2018. máj. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!