Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hogyan kezdjek neki a rám...

Hogyan kezdjek neki a rám hagyott telekkel kapcsolatban? (Elnézést ha nem jó kategóriába tettem, nem tudom hova illene be legjobban. )

Figyelt kérdés
Édesapám örökölt egy telket a nagyapámtól, mikor meghalt. Apu nem járt utána és sajnos 2 éve ő sem él már. Mi 4en vagyunk testvérek, egy kiskorú van csak. Az egész családdal jó a viszony, a tesóimat nem érdekli a telek, azt mondták nyugodtan járjak el az ő nevükben is.(Ezt meghatalmazással tehetem meg? A kiskorú esetében anyukám dönthet?) Sajnos sem a nagymamám, sem más rokonunk nem foglalkozott ezzel, engem viszont érdekel, hogy tudhatom meg hogy mi van ezzel a telekkel? Hol kezdhetek informálódni ezügyben?

2018. júl. 17. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
90%

Tehát azt sem lehet tudni, hogy hol van?

Vagy félreértem?

A hagyatéki végzésen rajta kell legyen helyrajzi számmal, címmel, elmész és megnézed az állapotát.

Ha szerencsétek van, akkor nem birtokolta el senki, de az illetékes földhivatalnál kapsz a jogi státuszáról felvilágosítást.

A testvéreid nevében eljárni csak meghatalmazással lehet, de csak nagykorúnak.

Ha te a kiskorú vagy, akkor anyukádon kívül a gyámhivatalnak kell a te részeddel kapcsolatos dolgokra rábólintania.

Annyit tehetsz, hogyha ismered a címet, akkor elmész és körülnézel. Ha nem pátyolgatja senki, akkor egy dzsungelre számíts! Ha valaki gondozza, akkor gáz van ...

2018. júl. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Bocs,első válaszoló.

Ha valaki gondozza akkor sincs gáz.Szólsz neki te vagy az új tulaj hagyaték útján .Aztán megbeszélitek a továbbiakat .

Az idén még mindent takaritson be,vagy el ami az övé .

Most már rajtad múlik mi lesz a telek további sorsa .

40 év után tudtuk meg mi is,hogy van egy város széli értékes terület,amiről nem tudunk,más használja .

2018. júl. 17. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
87%

#2

1-es vagyok és nem haragszom!

Azért írtam, hogy gáz van, mert pont mostanában 2 helyen is zajlik a cirkusz elbirtoklás miatt. Ha 15 éve gondozza valaki és a Kérdező apja se ment feléje se, akkor simán elbirtokolhatja az ingatlant. És akkor bizony a Kérdezőnek (a családnak) kell bizonyítania, hogy de bizony a 15 év alatt ők voltak kint legalább 1x és fizetnek utána ezt vagy azt. Nem egyszerű az eljárás, nektek óriási szerencsétek volt!

2018. júl. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%
én 12 évről tudok, lehet rosszul-de az könnyen lehet hogy elbirtokolták. Ha nem így lenne, már kapott volna valaki minimum egy felszólítást, hogy tegye rendbe. Egy ennyire elhanyagolt telken mi lehet??? Méteres parlagfű?
2018. júl. 17. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Azért itt ne keverjük össze dolgokat.Ha egy terület gondozva van ,akkor nem küldenek felszólítást .Mindegy ,hogy azt ki végzi el . Egyébként 15 év használat szükséges az elbirtokláshoz .Ha a tulaj ez idő alatt egyszer is kinéz a telkére,máris innét kezdődik a 15 év .

Manapság szinte minden területnek van valami féle adó vonzata . Ezt kinek küldték ki,ki fizette be ?

Biztos nem a terület használója .

Nem olyan könnyű ám területeket elbirtokolni .

Kérdés az is,ha már ilyen hosszú idő után használta a területet,és tudta nem az ővé,miért nem kezdeményezte az elbirtoklást?

Azért,mert ez nem olyan egyszerű.ügyvédet utánjárást vesz igénybe,ami nem is kis költségbe kerül .

2018. júl. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%

"Nem olyan könnyű ám területeket elbirtokolni ."


Így van, de a fenti esetben előfordulhat. Nagyapám is bitorolt el területet

2018. júl. 18. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!