Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan eladásnál a fürdőszob...

Ingatlan eladásnál a fürdőszoba szekrényt ott szokták hagyni?

Figyelt kérdés

Nem kukacoskodni akarok. Árulom a lakásomat, egy átlagos méretű fürdőszoba szekrény van benne, mosdóval, tükörrel, újonnan 50-60 ezer ft között vannak hasonlók (alig használt egyébként, 1 éve sem vettük). Tulajdonképpen nekem is jól jönne az új lakásban.


Hogy venné ki magát, ha kihangsúlyoznám a vásárlónak, hogy azt én nem szándékozom otthagyni? Vagy bunkóság eleve, hogy felmerült bennem? Vagy ha nem kérdezi, akkor automatikusan csak vigyem el?


2018. júl. 25. 12:24
 1/9 anonim ***** válasza:
61%
Ami nem beépített általában nem szokott maradni. És nem is biztos hogy kell neki. Illendően meg kell kérdezni.
2018. júl. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szekrényt viheted, de a mosdóval együtt lévő részt nem. A mosdó tartozéka a lakásnak. Viszont megegyezhetsz a vevővel, hogy a szekrény is marad esetleg x összegért.
2018. júl. 25. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Minden csak megállapodás kérdése.

Amikor én vettem lakást, még a beépített konyhabútort is elvitték, csapteleppel, tűzhellyel együtt.

Én voltam a hibás, mert nem kérdeztem rá előre, mert valamiért természetesnek vettem, hogy ez ott marad, ezért erre külön a szerződés sem tért ki.

Igaz, hogy kötözködhettem volna, hogy a "megtekintett állapotban" ez is benne volt, de akkor mondhatta volna, hogy az ágyat és a szekrénysort is megtekintettem, mégsem adják a lakáshoz, szóval hagytam a fenébe, csak az első hetek borzasztó kényelmetlenül teltek és az új bútor meg a gépek plusz 600ezerbe kerültek.

Szóval száz szónak is egy a vége, mindenre pontosan ki kell térni, hogy mit viszel, mi marad és ezeket a szerződésbe is bele kell tenni!

2018. júl. 25. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A vevőnek általában úgy szokott tetszeni,ahogy meglátta,ha nem tervezett felújitást .Közölni kell a vásárlóval a beépitett tárgyak nem képezik az eladási árat.

DE lehet ráfizetéssel ott megtartani.

Mi igy hagytuk ott a fűrdőszoba szekrény ,mosó,mosogató gépet,és a beépitett konyha bútort is .

Egyébként mindent vittünk volna .

2018. júl. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Meg kell beszélni, nagyobb érték esetén írásban belefoglalni az adásvételibe.

Nekem egy egyszerű, olcsó fürdőszobai szekrényem volt, amit el is felejtetem leszedni. Mégis visszaadták, mert nekik nem kellett.

A csillárra pl. rákérdeztem, hogy kell-e, vagy elvigyem.

Ellenben ahová költöztem, még a fali és konyhai világítótesteket is kitépkedték, a drótok lógtak ki sok helyen...

2018. júl. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Célszerű, a későbbi gondok megelőzése céljából, már a hirdetésbe beleírni, hogy mi marad a lakásban.

Vannak hirdetések, amik pl. úgy szólnak, hogy "teljes berendezéssel"

Nem biztos, hogyha elviszed a konyhát, fürdőt, akkor egy kisebb pénzű ember fel van készülve az ingatlanvásárlás után még egy több százezres kiadásra.

Persze csak egy fürdőszobaszekrény esetében elég a tárgyaláskor megemlíteni.

2018. júl. 26. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mi megbeszeltuk. A mi eladott lakasunkbol a vevoknek nem kellett semmi egyaltalan, mert teljesen atalakitottak mindent belul. Amit meg vettunk, nos, az ki volt adva, de jo allapotu gepek voltak benne. Mindent itt hagytak. Ők ugye addig is elvoltak ezek nelkul, mi meg szep lassan cserelgetjuk le a berendezest. Lomtalanitas, adomanyozas. Mindket esetben az adasvetelkor beszeltuk meg a masik fellel, ki mit szeretne.
2018. júl. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nálunk alap volt, hogy a függönykarnisokat, rolókat, lámpákat, konyhát itt hagyják. A többit megbeszéltük. Ők pár bútort nem akartak elvinni, így írtak egy listát, hogy kell-e valami belőlük. Mi válaszoltunk mi kéne és megegyeztünk, hogy 50 ezerért itt hagyják nekünk őket. Ezért kaptunk egy hatalmas gardrób szekrényt, 4 komódot, meg egy fürdőszoba szekrényt.

Szóval szerintem megbeszélés kérdése.

Mi pl. beszekrényeztük a mosógép környékét, amit egyértelműen elvinnénk, ha költöznénk és elférne az új helyen. Ugyanakkor nem vinnénk a mosdókagylóval egybe épített szekrényt.

Mindent meg kell beszélni a szerződés kötés előtt.

2018. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A vásárlás előtt leültünk és megbeszéltük, mi marad, mit vihetnek el. Maradt az étkező, a kanapé, két szék stb. A fürdőszobából a kisszekrényt elvitték, a mosdó alatti helyett a Kikában vettünk 21 ezerért (akciósan) másikat. Írásban kell megegyezni, még a szerződéskötés előtt. Az otthagyott berendezési tárgyak ára a vételárba beszámít.
2018. júl. 27. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!