Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladó ház, a vevő a tulaj...

Eladó ház, a vevő a tulaj nelkül nézné meg a házunkat, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Eladó a házunk, ingatlan irodapo hirdeti. Van egy érdeklődő, de csak az ingatlanossal együtt akarja megnézni a házat és azt kérte, hogy amíg megnézik, addig ne legyen otthon senki. Mit tanácsoltok? Véleményt, tapasztalatot vagy tanácsokat kérnék ezügyben. Nem feltételezek rosszat róluk, de nem is bízok bennük.
2018. júl. 31. 16:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Mi az, hogy ne legyél otthon?

Ez totál abszurd és ilyet nem szoktak kérni.

Miben zavarod őket?

Manapság nem olyan világot élünk, hogy tökismeretlenek grasszálhatnak az otthonunkban, elvégre az ingatlanosról sem tudsz semmit, a személye semmire nem garancia.

Ha nem kizárólagos a szerződésed, bontsd fel és egy normálissal szerződj! ... bár, ha amúgy is otthon vagy, nem értem minek kell ingatlanos?

Ennyi kidobni való pénzed van?

Minden platformon tudsz, akár ingyenesen is magánemberként hirdetni, sőt mivel sokaknak nincs az ingatlanosokhoz bizalma, még lehet, hogy sikeresebb is lenne az eladás.

2018. júl. 31. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%

Megköszönném az érdeklődését, és elmondanám neki, hogy az ingatlan jelenleg lakott, vagyis a megtekintésnél mi is ott leszünk (a tulajdonosok). Magyarországon ez így szokás.

Nem hinném, hogy az ingatlanosotok minden kérdésre tudná adott esetben a választ, vagy tévedek?

Egy biztos: én nem engedném ebben a formában a megtekintést, elég furcsa, furcsa "vevőből" pedig inkább nem kérek.

2018. júl. 31. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Külföldön élünk, nálunk ez a normális. Az eladó csak akkor van jelen, ha magánúton akarja eladni, ingatlan irodas eladásnál csak az ingatlanos és a vevő van jelen. A vevő így elmondhatja őszintén a véleményét, anélkül, hogy az az eladóra bármilyen módon sértő lenne. Ha ajánlatot tesz, akkor össze hozzák az eladóval
2018. júl. 31. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%

#3-as erre írtam, hogy ez itt Magyarország...

Itt egy cseppet más a vevőkör, mások az ingatlanosok is. És nem jó értelemben...

2018. júl. 31. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként merre laktok külföldön? Titok?
2018. júl. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem titok. Hollandiában élünk. Nem értem amúgy, mi a különbség, mi a probléma a kéréssel.
2018. júl. 31. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
80%

A legnagyobb probléma a közvetítővel, vagyis az ingatlanossal van. Rendkívüli módon felhígult a szakma, nem tévedés, sokan egyáltalán nem képesek se a kommunikációra, se egy érdemi szakmai bemutatóra.

Vagyis ilyen esetben gyakorlatilag vadidegeneket kellene, hogy beengedj az otthonodba, miközben lehetőséged sem lenne arra, hogy esetlegesen javítsd azokat a hibákat, amelyeket az ingatlanos elkövet.

Nekünk hiúsult így már meg adásvételünk: utólag tudtuk meg az egyik vevőjelölttől (szemben vett később egy lakást egy társasházban), hogy szimpatikus volt számára a lakásunk, ám annyi egyéb- FALS- infót kapott az ingatlanostól, hogy inkább megugrott a miénktől.

2018. júl. 31. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Értem.
2018. júl. 31. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%
Van kulcsa az ingatlanosnak?
2018. júl. 31. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igazából én csak a házat hirdetők fia vagyok, csak furcsa nekem ez a kérés, és nem akarom, hogy a szüleimet megkárosítsák a tudatlanságunk miatt.
2018. júl. 31. 23:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!