Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Eladtunk egy ingatlant 4...

Eladtunk egy ingatlant 4 hónappal ezelőtt. Most reklamál a tulaj, hogy csőtörés van a lakásban amit csak most vettek észre. Pénzt követel a vevő. Kérdésem az : Milyen jogi háttere van?

Figyelt kérdés
Zsarolással próbál tőlünk pénzhez jutni.

2014. jan. 31. 15:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem hívott szakembert akivel átnézette az ingatlant.


Ha tudtatok róla akkor nem korrekt.

Mivel gondolom nem tudtatok róla, hiszen a csövekhez nem lát az ember, ezt úgy hívjuk hogy SZÍVÁS! Ennyit a vevőnek,nyilván nem kárörvendésből mondom, de ez egy ilyen játék.



Ha korrekt vagy, reális áron javítva állod a felét és akkor nincs harag. Ha nem tetszik neki, akkor pereskedjen, veszíteni fog.

2014. jan. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Semmi közöd nincs hozzá. Pereljen ha akar, úgyis veszít.
2014. jan. 31. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 jackson666 ***** válasza:
vásárlás után nincs reklamáció.ha megvette az azt jelenti hogy tetszett neki tehát akkor nemtalált hibát igy nemszólhat semmit ezekután
2014. jan. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

semmilyen!

az új tulajdonosnak KELL BIZONYÍTANIA, hogy a hiba már a vásárlás előtt keletkezett, illetve a vásárláskor is, fenn állt!

(amit, a szakértő sem fog, 4 hónapra visszamenőleg igazolni!)

...uis, elképzelhető, az is, hogy a lakást a vásárlás óta nem lakják, nem fűtötték, ezért a külső falban levő vezeték elfagyott, ezért repedt meg...


ha bizonyíthatóan ZSAROLÁSRÓL van szó (rejtett kép és hangfelvétel bizonyítja!) forduljatok a rendőrséghez.

2014. jan. 31. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
én megvettem a lakást, a kémény nem volt kibélelve..mondtam a tulajnak, hogy vagy kifizeti a 200 ezret vagy beperelem, hogy rejtett hibával adta el a lakást. egy héten belül fizetett. viszont egy csötörés az nem ilyen...ha tudta hogy a vizvezeték régi..vagy hogy a villanyvezeték felujitásra szoriul..ha csötörés lesz, vagy kigyullad a lakás, semmi közöd hozzá.
2014. jan. 31. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Vedd elő az adásvételit, benne kell(ene) lennie a következőknek:


- a vevő az ingatlant megtekintett állapotban vásárolja meg

- az eladónak nincs tudomása arról, hogy az ingatlannak rejtett, szabad szemmel nem látható hibája van.


Ha ezek a mondatok nincsenek benne az adásvételiben, akkor bizony "egy kicsikét" az ügyvéd is mulasztott!!!

2014. jan. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Bocs 5 ös ,az nem rejtett hiba volt,hogy a kémény nem volt bélelve .Te is mulasztottál,mert nem nézted meg .Akkor vert volna át az eladó,ha szerepel az adásvételi szerződésben ,hogy kémény bélelt.Egy vízvezeték állapotát a falban nem lehet felmérni,de a kéménybe a füstcső csatlakozásnál bele lehet nézni .Azt hiszem itt fordított árverésről van szó .

A víznél én sem fizetnék,hisz párnap múlva jöhet egy újabb ilyen problémával .

2014. jan. 31. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
az elado az eladás elött már 4 felszolitást kapott, hogy bélelje ki a kéményt..ráaádsul a felszolitásokat mindig átvette és aláirta. kertesházbol költöztem Pestre, én konkrétan azt se tudtam mi az a kéménybélelés, és hol vannak kémények a lakásban :D..söt elötte még konvektort se láttam..hát igen, elég béna voltam akkor...
2014. jan. 31. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Egyébként pedig, ivóvíz-vezeték-cső törése általában a kemény fagyok nyomán szoktak jelentkezni, és a tulajos az ingatlan eladása előtt nem szokták a vízvezetéket kicserélni!!!

És ha legközelebb valamelyik ajtóban a kilincs, vagy pl. szobai konnektor, villanykapcsoló romlik el, akkor is majd jön és reklamál?????

2014. febr. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
ha kötött volna biztosítást amikor megvette a pecót, akkor most nem neked nyekeregne, hanem bejelentette volna a kárt, amire nagy eséllyel térítést is kap.
2014. febr. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!