Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Miért állt be, illetve le az...

Miért állt be, illetve le az ingatlanpiac?

Figyelt kérdés

Kevés a kínálat, a már hónapok, évek óta hirdetett házak vannak csak listában.


Hozzátenném, sok idősebb hirdet most is, fiatalok nem annyira, szóval nem fognám a nyárra / nyaralásra.


És Tiszántúli kisvárosra gondolok, nem BP és környékére.


Télen volt hogy hetente volt új hirdetés, most alig van valami, csak újra és újra feladják - leginkább az ingatlanosok - ugyanazt mindig, persze az ár nem csökken jottányit sem.



2018. aug. 7. 09:49
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
75%
Mert nincs kereslet.
2018. aug. 7. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
60%

Állítólag 7-9 hónapig tart egy lakás vagy ház eladása.

Az eladók kivárnak, reménykednek, hogy végül találnak egy balekot, aki a reális árhoz képest kb. 30%-kal többet fizet.

2018. aug. 7. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
87%

Így van! Nincs kereslet. Egyedül pest megyében van élet ilyen téren ,,de ott is vissza esett a nyár elejéhez tavaszhoz képest.


Én vidéken a házamat 5 évig!!! hirdettem (10éves minőségi, nagy, egyedi tervezésű minden ablak, egyedi forma stb rendben tartott) kb elajándékoztam a Pest megyei árakhoz képest. Felénk egyáltalán nincs kereslet, mindenki megy Pest megyébe, ami érthető (munka, pozitívabb emberek - legalábbis a mi megyénkhez képest)



Ha te akarsz eladni akkor szerintem vidd le az árat, adj le az igényeidből egy picit, emelkedik (már emelkedett is) a kincstári kamat, drágulnak a hitelek, ÉS okt 1.jétől sok banknál módosul a hitelek feltétel, a havitörlesztő a fizetésed max 50%a helyett JÓVAL lecsökken.

2018. aug. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 A kérdező kommentje:
Én lennék a vásárlóerő. De hogy egy értelmes ajánlat ne legyen...
2018. aug. 7. 11:07
 5/35 anonim ***** válasza:
34%

szerintem áttolódott fb-ra. én napi 7-8 posztot látok legalább több vidéki csoportban is. ÉSAs sok akommentelő

INkább személyesen hirdetik már az emberek , nem akarnak jutalékot adni az irodáknak.

2018. aug. 7. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 A kérdező kommentje:
Az október 1-i változásnak lesz valami látszata az árakon...? Olvastam hogy nem kicsit szigorodik a felvétel. Vagy legalábbis lehet ezzel érvelni alku esetén (kp. vevő hitelessel szemben)?
2018. aug. 7. 11:11
 7/35 anonim ***** válasza:
75%

Az októberi változás elég szar lesz .. max a fizud 25% a lehet a hitel törlesztő. . és a kamat is emelkedik. Érvelni ezzel nehéz lesz, mert ha szép igényes a ház és nem a világvégén van ahol a kutya se jár akkor lesz kézpénzes vevő. .. és sajnos nm fogja érdekelni a történet. HA vidéken van akkor esetleg érvelhetsz vele .. DE szerintem nem fog működni, aki eladja az is menne valahova... kis játék mindig van.


FOGADD EL! ez van, 5éve kellet volna neked is vásárolnod nézelődnöd. Én már feladatam. Egy k.nagy új családi házat adok el vidéken (ahol utálok élni) veszek belőle egy sorházat ami 40%-a a mostaninak … ÉS MÉG ÍGY IS EGY PRÉMIUM autó árat hitelre veszem fel - OKT 1.je után nem tudnám már felvenni.

2018. aug. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
19%

#5


Aki Facebookon hírdet az meg is érdemli. Vegyük komolyan az egy ingatlan nem egy DVD lejátszó … ingatlanos weboldakon is lehet magányszemélyként hírdetni INGYEN, kultúráltam.


Én FB-on sose hírdetnék házat ..

2018. aug. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
21%

Nincs beállva, nagyon is pörög balázska.

Elég átlátszó vagy, a kamu válaszaiddal együtt.

2018. aug. 7. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 A kérdező kommentje:

#9 te figyelj már, itt mindenki balázska? Folyton ezt olvasom, szinte minden ingatlanos kérdésnél. Ki az a balázska? Mert hogy nem én az is biztos. Én simán csak érdeklődöm, hogy mi a helyzet, máshol is ez van-e vagy csak itt, ahol én lakok.


Bár, lassan rá kell jöjjek, nem a jókat adják el. Miért is adnák? Vagy rossz a hely, vagy túl nagy, vagy ezeréves.

2018. aug. 7. 12:13
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!