Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Használt lakás, új lakás?

Használt lakás, új lakás?

Figyelt kérdés

Véleményeteket szeretném kérni egy nagy dilemmába. Szegeden annyira meglódultak a lakásárak, hogy már magam sem hiszem el, nem ritka a 420eft/négyzetméter ár. Nekünk egy szép, felújított 2 szobás panellakásunk van, ami szeretnénk hamarosan eladni, de helyette mit érdemes venni? Egy nem túl régi építésű, szigetelt falú társasházi lakást, vagy érdemes újba ölni az összes pénzünket, ami már hőszivattyús fűtésrendszerű? Én csak egy nagy ingatlanpiac összeomlástól tartok, és az új lakás ára a béka segge alá csökkenhet.....

A lakásunk 11 millió, és kb 13 millió van készpénzben.



2017. dec. 28. 11:11
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vennék újat, aránytalanul magas az áruk. Láttad pl. a Cédrusliget lakópark árait? Ráadásul ezekbe bezsúfolnak rengeteg embert, szinte élhetetlen az egész, egymás szájában vannak.

Én használt téglát vennék jó helyen és szép lassan felújítanám saját ízlésemre. Én ezt tettem januárban, csendes ki utcában vettünk tégla lakást, apródonként újítjuk.

Persze a használtnál is meg kell nézni a szigetelést, áthallást, stb.

2017. dec. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményed, azt hiszem detto. Igen, láttam a cédrusliget lakásait, arányában, ha jól értelmeztem ott a legolcsóbbak, de semmiképp nem vennék, az egy lakótelep. 6-12 lakásos társasház lenne szerintem a legjobb választás, csak hát az igények.... Párommal nagy erkélyes/loggia-s lakásokért vagyunk oda, ami lehetőleg inkább a kert felé néz, és nyáron ki lehet ülni. Dajdaj-os szomszédok sajnos mindenütt vannak, kezdjük őket unni. Amerikai konyhás nappali rendben, de miért nincs a konyhán ablak általában? Szóval lehet velünk van a baj, hogy túl sokat szeretnénk: legyen egy normális nappali és két kisszoba, és persze külön wc, nem értem miért jó, ha valaki fürdene, a másik meg szarna, miért kell egybe csinálni....

Szerintetek jó befektetés volna 3-5 évre egy tárasházi lakás, kicsi az esélye, hogy bukunk rajta?

2017. dec. 28. 11:54
 3/7 anonim ***** válasza:
Mióta az eszemet tudom, egy jó helyen lévő társasházi lakás mindig jó befektetés.:)
2017. dec. 28. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van az a helyzet, amikor megalkuszik az ember. :) Nekünk is kb. ugyanazok voltak az elvárásaink, mint nektek. Lett két szobánk, szép nagy, fényes amerikai konyhánk hatalmas terasz ajtó, ami a konyha részéből nyílik és élhető méretű terasz, ahova ki lehet ülni és "kertre néz". Fiatalok, jófejek a szomszédjaink, mi kell még?

Az egyetlen gondunk az volt, hogy a fürdő és a wc egyben van, dehát meggyőzött a többi előny az ingatlan ára mellett. :) Most legalább beszélgethetünk az élet nagy dolgai mellett... :D :D

Ez, és a régi téglalakások hatalmas előnye: egy pici éléskamra hiányzik nagyon a lakásból, de megalkudtunk. :)


Az újépítésű lakásokban a kedvenc mozzanatom a másfél szoba (értsd ágyméretű hálófülke és amerikai konyha), mindehhez két wc. Egy a fürdőben, egy meg valahol nem sokkal mellette. Egyszerűen nem értem... Persze nem kizárt, hogy 5 tagú család költözik be, de barátok között ezek inkább egyszemélyes lakások. Egyikbe pisilek, a másikba kakikolok? Az egyik dísznek van? Vendég wc, hogy valahova letudjam ültetni, ha érkezik? Aki "időben érkezett" az gardróbot csináltatott a külön klotyóból a környékbéli társasházban, vagy nem kérte a fürdőbe a budit, ezzel némi helyet spórolva.

2017. dec. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, jól mondja az utolsó. Általában meg kell alkudni, ha csak nem saját tervezésű családi házat építtetsz. Nekünk pl. külön van a fürdő és a wc, viszont nincs benne ablak. Szellőzőrendszert építettünk ki. Nagy a konyha hatalmas ablakkal, az erkély a csendes, zöld belső udvarra néz, viszont nem elég nagy. Hát ilyen ez. Valamit valamiért.:)
2017. dec. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenki válaszát!
2017. dec. 29. 07:44
 7/7 anonim ***** válasza:
Győrben 30 m²-es új építésű kecót akarnak eladni 15 millió Ft-ért. Normááális?
2018. júl. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!