Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakást vennénk, hogyan működik...

Lakást vennénk, hogyan működik a kölcsön a banktól?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Úgy tudom ahhoz, hogy kolcsont kaphassunk kell egy összeg.

Van 3 millió ennyivel ellehet kezdeni? És aztán minden hónapba befizetnénk 60 ezret.

Előre is köszi


2018. aug. 16. 20:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
El lehet indulni, de hány évesek vagytok. Mennyibe kerül a lakás? Mindkettőtöknek stabil jövedelme van? Hány évre vennétek fel? Több bankot meg kell kérdezni, milyen konstrukciók vannak. Lehet találsz 30 évre hitelt havi 60-ért, de lehet jobban jársz havi 100-al 10 évig. (Csak mondtam valamit, hogy éreztessem, hogy nem teljesen úgy működik, ahogy te eltervezed)
2018. aug. 16. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Egy panellakást szeretnénk 10 és 18millió között Budapesten.

Van jövedelmünk 200 ezer minimum/fő.

Melyik bankot ajánlod?

Ja és én 23 ő 30.

2018. aug. 16. 21:04
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
Fogalmam sincs, nincs hitelem, de ha tervezném, hogy felveszem, az OTP, Erste, CIB, K&H bankokat biztosan felkeresném, ezek elég nagyok, biztosan tudnék válogatni a többféle ajánlat közül.
2018. aug. 16. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy, bár nem a kérdéshez kapcsolódik, Volt egy hosszú kapcsolatom, 16 éves koromtól, 21 évesen lakást vettünk, hitelre, 10 millió 35 évre, aztán szétmentünk 5 évre rá. Persze a papírmunka, ügyvéd, sok időt elvett, komolyan, mintbegy válásnál. Én biztosan nem vennék fel hitelt mégegyszer. Panelre meg főleg. Az ember keze akkor már szinte meg van kötve.
2018. aug. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%
Mondod te a baromi hasznos 48%-os arányoddal.
2018. aug. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És mi az a CSOK?
2018. aug. 16. 21:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Általában minimum 20% önerő kell a hitelhez. 10 millióèrt nem fogtok kapni panelt Budapesten. 20 èrt se biztos. Max nagyon kicsit és lepukkantat. Nézz körül az eladó lakások között és meglátod. Másrészt menj be egy bankba és mindent elmondanak. A csok-ot is.
2018. aug. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
4# és a ami világban milyen más megoldást javasolsz? Hogy tud valaki átlag fizetesből másképp lakást venni? Nyilván hitelt csak komoly kapcsolatban szabad felvenni. Persze bárkivel történhet bármi, válás, halál, betegség, ... De más megoldást nem látok. A szülők olyan helyen laknak ahol munka nincs, a lakás sem akkora hogy elfèrjünk. (Nem mintha szeretnénk a szülőkkel lakni}. Az albèrlet is lutri, ráadásul a legtöbb helyen nem is engednek be gyereket.
2018. aug. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
46%
4-es vagyok. Van más megoldás, csak ahhoz is tenni kell. Az én negatív példámat nem azért írtam, hogy elrettentsek bárkit is, de 3 millió önerővel, úgy hogy Budapestről beszélünk, még mimimum 15 millió hitelt kell felvenni, az havi 60 ezerrel szinte egy örök életen át fizethető. Ma már közhely, de külföldre kell menni pár évre dolgozni, ha itthon nem fizetik meg a munkádat. A pároddal. Két keresetből elég jó összegeket lehet félretenni. Mi 3 év alatt 12 milliót tettünk félre Angliában. Ebből kertes házat vettünk, felújítottuk, erdő közelében, kisváros 2 percre, ahol minden van, gyalog is 15 perc, nagyváros 5 perc autóval, busszal fél óra. Személy szerint én az autót jobb ötletnek tartom, mint 20 milliót kiadni belvárosi, nyüzsgős helyen lévő lakásra, ahol kert sincs, pofáznak a szomszédok, ha gyereket tervezel, nem tud kertben játszani, stb. Eladósítod magad évtizedekre. Így mi 3 év alatt hitelmentesen autót, házat vettünk. Csak 3 év, de megvan mindenünk. És most ketten havi 400 ezret keresünk, ebből csak rezsit fizetünk, kb. 20 ezer, tv, internet, stb, télen még a fa ára van. Egy kint megismert szintén magyar pár tovább is vitte, hasonlóan csinálták, mint mi, csak ők kint is vettek északon (Anglia amúgy) házat hitelre, 4 szobás, kb. 200 (£600) ezer átszámolva a hitel, de a szobákat 560 ezerért (£400/darab) kiadják. Azért 560 ezret a saját magyar fizetésük mellé tenni elég jó. Ha nem dolgoznának is kiskirályok lennének. Ök 5! év alatt csinálták ezt meg. 3, 4, 5 év olyan hamar elrepül, és igenis meg lehet csinálni, nem évtizedekig fizetni és csak az albérlet, hitel, rezsi kombót nyögni.
2018. aug. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!