Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Banki ügyek, kamat, hitel » Folyószámla hitel hogyan működik?

Folyószámla hitel hogyan működik?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tegyük fel van lakossági folyószámla hitelem és a bank kártyám mínuszba tud lemenni. Megkapom a fizetést és van a kártyámon x összeg amit le is veszek ÉS még ott van az x összeg amelybe letudok menni mínuszba. Na most én akkor leveszek egy x összeget és így mínuszban is leszek, de következő hónapban megint megkapom a fizetést amit szintén le vehetek és még mindig ott van a maradok mínusz x összegem. Azt szeretném tudni, hogy én azt a x összeget amit levettem mínuszba hogyan tudnám vissza fizetni? Szeretnék valamit vásárolni, de áru hitelt nem kapok, így ezzel kell megoldanom és szeretném minden hónapban egy x összeggel vissza téríteni.

2016. febr. 23. 16:32
 1/4 anonim ***** válasza:

A bankszámládnak egyetlen "egyenleg"-e van. Ha felveszel folyószámlahitelt ( konkrét példaként mondjuk 100 ezer forintig), akkor a folyószámládról -100ezer forint egyenlegig tudsz költeni vagy pénzt felvenni. Ha jön rá fizetés ( mondjuk 60 ezer forint), akkor megemeli az egyenleged jelen esetben 60 ezer forinttal, azaz az új egyenleged -40ezer forint lesz.

Ha "vissza akarod fizetni", akkor csak annyit kell tenned, hogy nem veszed ki a teljes fizetésed, hiszen jelen esetben ha csak 50ezer forintot veszel ki, akkor ez után az egyenleged már -90ezer ( tehát mintha 10 ezret visszafizettél volna). De bármilyen bejövő pénzmozgás növeli a bankszámlád egyenlgét, így csökkenti a tartozásod mértékét, ha épp minuszban vagy, akár utal rá másvalaki, akár befizetsz.


(Plusz még számold hozzá, hogy havonta fizetsz egy fix díjat azért, amiért a folyószámlahitel szolgáltatlás a rendelkezésedre áll, valamint fizeted minden hónapban a felgyűlt kamatot. Értsd: ezeket levonják hó végén az egyenlegedből.)

2016. febr. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az elképzelésem nekem az lenne, hogy leveszem a teljes fizut majd szeretnék vásárolni egy dolgot ami tegyük fel 90E Ft-ba kerül, tehát az -90E és én szeretném megbízni a bankom, hogy nekem az egyenlítsék ki, hogy minden hónapban levesznek a kártámról mondjuk 10E Ft-t és így vissza fizetem. Nekem ez lenne a legtisztább dolog, ez így is lehetséges?
2016. febr. 24. 17:07
 3/4 anonim ***** válasza:

A folyószámlahitelnek a kamata elég magas, továbbá ez a konstrukció nem erre való.


Ez egyszerű matematika.

Lemész -100 e ft-ig. Érkezik rá 80 e ft, az egyenleged akkor -20 e lesz.

Ez nem törlesztőrészlet illetve nincsenek korlátok mint pl. a fizetésletiltásnál.

Matematika.


Szabad felhasználású személyi hitellel jobban járnál szerintem.

Mostanában azokat is elég alacsony kamatokkal adják a pár évvel ezelőttihez képest.


Folyószámlahitel eseti tartaléknak való, szerintem arra sem kéne, de főleg nem áruhitel gyanánt.

2016. febr. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"minden hónapban levesznek a kártámról mondjuk 10E Ft-t és így vissza fizetem."


Ha leveszed, akkor tovább csökken az egyenleged. Pont hogy 10 ezerrel veszel le kevesebbet és akkor 10 ezerrel kevesebb lesz a tartozás.

Mint mondtam, nincs külön vezetve a "hitel" és a "te pénzed", ezek előjeles összege adja a számlád mindenkori egyenlegét.

2016. febr. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!