Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Hová tűnnek a lakások Magyaror...

Hová tűnnek a lakások Magyarországon?

Figyelt kérdés

Számomra érthetetlen, hogy annak ellenére, hogy a lakosságszám csökken, és azért vannak folyamatosan ingatlanfejlesztések, amelyeket az állam is támogat (pl. CSOK) egyszerűen nincs elég lakás, és ami van, az a magyar jövedelmi viszonyokhoz képest túl drága.

Itt van ez a hír, mely szerint csak ebben az évben 1300 kilakoltatás történt, de én a lakásokat nem látom a piacon.

[link]

Mi az isten folyik Magyarországon?



#lakásmizéria
2018. aug. 20. 14:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
82%
Volt itt olyan, hogy vki egy 6 lakásos társasházban négynek volt tulajdonosa. Felvásárolják, válnak-két lakás kell, megnő a 2-3 gyerek, apuci vesz nekik. Szóval elfogy.
2018. aug. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem rengeteg lakás van Magyarországon.

A vidékről nem is beszélve, csak mindenkinek Budapestről szól az élet, ott meg nem bírják pénztárcával, de ott is vannak lakások.

Én Pest m-i településen lakom, nem is rossz helyen, és 64 üres házról tudok, itt helyben.

Nem azért nem vesznek az emberek lakást/házat, mert nincs.

Akinek sok pénze van, az "elit" helyen keres, a csórónak meg minden drága, még a 3 milliós vályog is.

A középréteg meg hitelből megveszi a középkategóriás ingatlant és a probléma megoldva.

2018. aug. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy valakinek van saját lakása, és adott esetben nagy lakása van, ahol több szoba is félig-meddig üres, még nem feltétlen akarja az illetö kiadni.

Söt olyan is van, akinek több lakása van, mégsem akarja, hogy idegenek lakjanak benne.

2018. aug. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Igen, ez a bajok egyik forrása, hogy vannak olyan emberek, akiknek több lakásuk van, és üresen tartják azt, amelyiket nem használják. Ezért kellene ezeket jól megadóztatni, hogy kényszerítve legen az illető pénzügyileg arra, hogy vagy kiadja bérbe, vagy eladja.
2018. aug. 20. 23:18
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Ez aztán tényleg idióta ötlet!

Senkinek semmi köze ahhoz, hogy ki mit csinál a saja´t tulajdonával.

Vagy te örülnél, ha - ahogy már régebben elöfordult a történelemben -, a lakásod egyik szobájába beköltöztetnének valaki idegent, mert a hivatalos szervek szerint túl sok szobád van?

Mivel egyelöre MO-on semmi kultúrája nincs a lakasok bérbeadásának, nem sok ember vállalja, hogy kiadja a lakást, és utána nem fizetik rendesen a lakbért/rezsit, vagy tönkreteszik a lakást, vagy egyszerüen nem hajlandóak kiköltözni - és az ilyen esetekben nem áll a törvényhasználat gyakorlatban a tulajdonos mellett.

2018. aug. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy írták NEM CSAK BUDAPEST VAN. tudom máshol szar.. Pest megyén és a nagyobb városokon kívül a családi élten kívül semmilyen más élet nincs (kult, gazd.. ). De vidéken van ingatlan bőven :D


ÉS ha valakinek van ingatlnja lakása miért adná ki? beleköltözik valami igénytelen szar ember aki 2hetente takarít.. nah gondold meg.. én se adnám ki ha lenne, csak a lepukkantat amibe nem mennék bele..


Keress tovább, nm úgy van h egyiknapról a másikra lesz


És igen sok lakás van egy kézben, amit kiadnak azoknak a hülyéknek akik "nem akarnak hitelt felvenni" de az albérlet árat meg kidobják az ablakon :D - meg az egyetemistáknak akiknek a "szabadság" az albérlet :D és fizetek az én autóm hitelét pl. (nincs több lakásom, nem adok ki bérbe, de pontosan ismerek ilyen embert akinek az autját egyetemisták fizetk .. mert BP-től 30km az nagytávolság ingázni)

2018. aug. 21. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

6, ez nem új keletű történet.

Én 10 éve kezdtem az egyetemet, már akkor úgy voltak vele sokan, hogy kierőszakolnak egy önerőt valahogy és vesznek az egyetemre készülő gyereknek egy lakást. Általában nagyobbat, hogy egy-két plusz szoba legyen. Oda beköltöztettek valakiket, akiknek a bérleti díja és rezsije fedezte a hiteltörlesztőt és még jobb esetben a gyerek rezsijét is. És azt gondolom ez volt a jó döntés.

Nekem ez anno nem adatott meg, de ma is nagyon sokan csinálják ezt.


Ahogy más is írta, ma nagyon Budapest környékére koncentrálódik az élet. Nálunk is van a tömbben egy ember, akinek három lakása van, mindet kiadja, nem lakik egyikben sem. Semmi bajom nincs vele, amíg normális bérlők laknak a lakásokban.

Lakás van, sok is. Vidéken nem tudja az ember eladni a családi házát, mert nem kell a kutyának sem. Főleg az emeletes, többgenerációs.

Budapest környékén nyilván már keményebb dió a történet, ahol egy 50 milliós telekért is sorbaállnak helyenként.

2018. aug. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem új keletű történet.. az teszi jól aki vesz és kiadja a hülyének .. most komolyan .. ÉN nekem a pofámról leszakadt volna a bőr ha megkértem volna a szüleimet hogy havi 55ezer ft-t dobjanak már ki az ablakon + a kajám stb.. (ennyi most 1 szoba .. a többi rész közös) elvégeztem mo. legnehezebb egyetemét 5-ösre. napi 5-6óra utazás mellet (100km-re lakok, nem mindennap jártam be, ahogy a pestiek sem).

Teljesíthető volt, a pénz a családban maradt, autókra, házfelújjításra tudtuk költeni. Én tényleg nem tudom megérteni hogy fizethet valaki 45-55-öt egy szobáért.. egyetem alatt (persze ha messze lakik és koli nem siekrül az tök más) amikor egy félév 14 hét + 4 vizsga kb... ez évi max 7 hónap + vizsgák ..de 12 havit kell kifizetni.


OKé most jön az hogy dehát dolgozni is elmehet .. a többség nem fog. csak mást gazdagít. + én inkább azt szeretném hogy az állam pénzém minnél jobb szakembereket kapjunk, nem pedig még egy diplomást.

2018. aug. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
#7-es mi pont a nagy családi házunkat szeretnénk eladni vidéken, sorházra sem tudnánk "cserélni" hitel nélkül, BP-től 40km-re
2018. aug. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Na, álljon meg a menet!

A lakás stratégiai vagyon, olyan, mint a víz, a bányák, az erdők stb., és mint ilyent, elkótyavetyélni nem szabad, és a túlzott koncentráció sem megengedhető, mert az sokakat ellehetetlenít. Hiába van neked tíz lakásod, és dőzsölsz a beszedett bérleti díjakban, ha magad körül elpusztítasz mindent, mint egy fertőző baktérium. A végén a te életlehetőségeid is beszűkülnek, ugyanis magad alatt is vágod a fát azzal, hogy a társadalom széles rétegeinek függését, nyomorba döntését segíted.

Pénz kell?

Dolgozz, a lusta mindenedet!

Ha nem akarsz konkrét munkát végezni, akkor tőzsdézz, mert vannak jól menő cégek, amelyek nagyon szép osztalékokat fizetek, többet, mint amennyit a bérbeadásokkal nyerhetsz.

Így legalább forog a pénzed, élénkíted a gazdaságot, nem másokat sanyargatsz, te nyomorult, sötétben bujkáló ingatlanüzér! Reszkess!

2018. aug. 21. 17:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!