Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Xi. Kerület Etele útról...

Xi. Kerület Etele útról vélemények?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy ki, milyen véleménnyel van a kérdésben említett környékről. Lakásvásárlás céljából kérdezem. Ahogy nézegettem ott épül az Etele pláza is és az 1-es villamos...na meg persze a Bikás park M4 megálló is ott van.


Engem a levegő minősége, és a zaj aggaszt leginkább. Az a négysávos mennyire durva ott? Milyen emberek laknak arrafelé? Érdemes most itt vásárolni?


Másik kiszemelt terület a Gyakorló utca (X.ker), de eddig akit kérdeztem nem volt eldobva tőle, igaz csendes, de a Kerepesi miatt nem hiszem, hogy tisztább levegőt szívnék, mint az Etele úton.


Köszönöm a válaszokat/tanácsokat.



2018. aug. 27. 12:04
 1/9 anonim ***** válasza:
51%

A közlekedés ok.

A légszennyezés pont olyan, ami 4 sávos utakhoz kapcsolódik ... Megnézheted a szmogtérképen.


Az az a budai kerület, ami inkább átlagpesti. Olyan emberek laknak ott, mint a 7-ben például.

2018. aug. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 acelsziv ***** válasza:

Közbiztonság szempontjából nagyon jó. Nekem nem okoz gondot, hogy nyáron hajnal egykor sétáljak a parkban.

Szennyezettség. Mint máshol. Jobb, mint pl Csepel vagy a belváros. A Sas hegy felől jön a friss levegő.

Én pont a leendő pláza mellett lakom. Ott a zaj sosem volt komoly. Jó, most az építkezés miatt van zaj. De ez időszakos. Pár busz. Most nem tudom a villamossal hogy fog alakulni. De a közlekedés kiváló. Nem kell menetrendet nézegetni soha csak elindulsz.

Ember meg van jobb és rosszabb is.

2018. aug. 27. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
34%

Mind kettő katasztrófa.


A XI.ker.ben csak az óváros Feneketlen tó környéke a viszonylag élhetőbb, nem dzsumbuj,


A X.ben meg a Bánya utcai rész ér valamit.

2018. aug. 27. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 acelsziv ***** válasza:
0%
3: Te meg valahol Mátészalkán lakhatsz mert látszik, hogy nem ismered a XI -et.
2018. aug. 27. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

4

Nem hinném. A régi XI, a patinás rész, a Bartók Béla út és környlke élhető. A többi részen lakótelep lakótelep hátán, Etele úton is, maximum "társasháznak" hívják. Az egész Lágymányos nem élhető számomra.

2018. aug. 27. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
4 Ne vegyél rá mérget:D
2018. aug. 27. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem zsúfoltan vannak a házak és látni prolikat, idült alkoholistákat is.

Amúgy még ezt leszámítva is kedves környéknek tűnik nekem.


A levegő minősége miatt Budapesten, de még Magyarországon se kell sz.v.sz. sehol se aggódnod, sokkal károsabb az üdítő, az alváshiány, a stressz...

Az Időkép szmogtérképe az eü. határérték százalékában mutatja, ott 2 dolgot láthatsz: nem vészes, közelsem Budapest a kimagaslóan legrosszabb.

Amúgy a közlekedés a szmog EGYIK okozója, én a nedves fa és hulladék tüzelésétől korszerűtlen kályhában jobban aggódnék.

2018. aug. 27. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Mi pont Lágymányoson, Allee környékén keresünk lakást. Pl. Nándorfejérvári út, Bánát utca, Sopron út, Galambóc utca, Bogdánfy utca környékén.Nekem nagyon tetszik.És vélheőtleg másoknak is, az árakon legalábbis ez látszik.
2018. aug. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tősgyökeres kelenföldi vagyok, az Etele úton laktam a középiskolás éveim végéig, igaz, akkor még Szakasits Árpád utca volt a neve, anyukám még mindig ott él. Nincsen semmi gond vele. Nyilván zsúfolt, mint a sok más lakótelep és nem fognak tüdőszanatóriumot sem üzemeltetni a környéken, de leszólni sem kell. A zajszennyezés tolerálása meg szintén egyéni ingerküszöb kérdése, aki nincsen hozzászokva annak azért nem ideális ennyire forgalmas út közelébe költözni, de az emelet, a lakás fekvése és a nyílászárók minősége is sokat befolyásol ezen. Én már hosszú évek óta Budakeszin élek, de így sem érzem, hogy gáz lenne a környék, mikor anyukámhoz megyek, persze azt vállalom, hogy elfogult vagyok valamelyest boldog gyermekkorom helyszínével. Kicsinek a szökőkutakban pancsolt bugyogóban a fél lakótelep, de szép is volt, meg higiénikus nyilván, no de az akkor senkit nem érdekelt. Kelenföld egy élhető városrész szerintem, nem egy Svábhegy, de az a része nagyon jól ellátott mindennel és a közlekedése is kiváló, pláne, mióta megvan a metró.
2018. aug. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!