Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ingatlan vásárlás után a víz,...

Ingatlan vásárlás után a víz, gáz és áram név átíratást lehetséges interneten elintézni anélkül, hogy személyesen be kelljen menni egyesével az ügyfélszolgálatokra a vevőnek és az eladónak?

Figyelt kérdés

#gáz #víz #áram #névátíratás
2018. szept. 8. 15:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy interneten el lehet-e intézni, de az biztos, hogy tavaly nem kellett együtt bemenni az eladónak és a vevőnek. Nálunk az ügyvéd által hitelesített adás-vételi kellett, hozzá csatolva az eladó és a vevő által egyaránt aláírt, közüzemi óraállásokat tartalmazó papír.
2018. szept. 8. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
58%
Öt éve kellett, mert több tízezres tartozása volt az ELMÜ felé az eladónak. Ki kellett helyben fizetnie.
2018. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen. Magam is így intéztem. Online.
2018. szept. 8. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Neten, hol kell ezt intézni? Azt tudom minden közmű saját honlapján...
2018. szept. 8. 19:08
 5/20 anonim ***** válasza:
38%

Nagyon kétlem hogy ezt el lehet intézni neten.

Vannak papirok amit ott a helyszinen kel aláírni mindkét félnek .Ha netán az eladónak van némi hátránya fizetésel kapcsolatosan,akkor az azonnal elintézhető.Neten ez már nem megy .

2018. szept. 8. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Szerintem megoldható, ha elküldök minden kért dokumentumot leszkennelve. ( átadás-átvételi jegyzőkönyv, adásvételi, tulajdoni-lap stb.)
2018. szept. 8. 20:25
 7/20 anonim ***** válasza:

Akkor még egyszer: el lehe intézni neten. Döbbenetes, hogy ezt a TÉNYT 2018-ban ezt "kétlik".


Online regisztráció, email, postai út.

2018. szept. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, ennyire életképtelenként hogy tudtál egy ingatlan árára valót megkeresni és megvenni egyet?


Leírod, hogy a szolgáltató honlapján szerinted, és szerinted scannelni kell, de nem tudsz felmenni a szolgáltató honlapjára?

2018. szept. 8. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Birom ezeket a hozzászólásokat. :D Már csak azért is így írtam, hogy ilyen hihetetlenül "hozzáértő, okos"ember mint, ami Te is vagy ide kommenteljen. A dolgok mögé nem látsz, de egyből életképtelen ha valaki mer kérdezni, arról amiben nem biztos teljesen. Legalább jót nevettem rajtad, kössz! :D
2018. szept. 9. 07:09
 10/20 anonim ***** válasza:
Jól átvág majd az eladó, ha online akarsz mindent intézni! Manipulált villanyóra, plomba sehol stb. Átírás megvan, beköltözöl és egy-két hónap múlva jön az áramszolgáltató ellenőre, nehogy azt hidd, hogy nem vizsgálnak meg aprólékosan mindent. Plomba hiánya több százezres büntetéssel jár. De te tudod, mit teszel.
2018. szept. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!