Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Dunaharaszti jó hely egy...

Dunaharaszti jó hely egy családnak?

Figyelt kérdés

Költözni szeretnék pestről agglomerációba, kertes családi házba. Dunaharsztin akadt meg a szemem, egész korrektek az árak, és nem nagyon olvastam rosszat.

Az alábbiak fontosak számunkra:


- Kisgyerekünk van, tehát óvoda, iskola, játszótér fontos

- Közlekedés: Budapesten dolgozom, van autónk, de feleségemnek még nincs kocsija, tehát neki HÉV, vagy busz kell sokszor, ha én nem vagyok otthon.

- Közbiztonság: 8. kerületből költözünk, így kifejezetten fontos, hogy a családunk majd kiváló biztonságban legyen, és kevés legyen a településen a barnabőrű, balhés egyén.

- Közélet: nyugis, természetközeli helyre vágyunk, de nem árt, ha ki lehet mozdulni helyben is valahova.


A házra 33-35 milliónk van (kb. 100-120nm elég lenne nekünk egy nagyobb kerttel), pár milliót fel tudok venni felújításra.

Nektek mi a véleményetek erről a településről? :)



2018. szept. 16. 14:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a feleségemnek nem kocsija nincs, hanem jogsija, és még egy jópár évig nem is lesz.
2018. szept. 16. 14:10
 2/15 anonim ***** válasza:
95%

Csak részleges választ tudok neked adni, mert nekünk nem házunk, hanem nyaralónk volt ott, tehát iskola-óvoda ügyben nem voltunk érintettek.

Mi imádtuk, de sajnos anyagi okok miatt el kellett adnunk.

Normális, nyugis helynek tartottuk, 10 év alatt nálunk, illetve a környezetünkben nem volt betörés, de ez szerencse kérdése is, ahogy bárhol az országban.

Közlekedés?

Hát a feleséged a HÉV-vel hamarabb bent lesz Pesten, mint te kocsival, mert a HÉV nagyon jó! Kérdés, hogy mennyire közel vesztek a vasúthoz házat, mert ahhoz bizony kell gyalogolni, helyi járat úgy tudom nincs.

2018. szept. 16. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
88%

Előző vagyok

Ha én most vásárolnék, akkor Martonvásáron (+ - 10 km) vennék, a vonat 20 perc alatt a Déliben van és 10 perc a Velencei tó.

2018. szept. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Van helyi járat is. Kiváló hely.
2018. szept. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Kocsival ezek szerint problémás a közlekedés Budapestre?

Én a Deákos dolgozom, nyilván odáig be nem mennék kocsival, de esetleg a városhatárig van értelme (P+R parkolóig)? Ha már van kocsi :)

2018. szept. 16. 15:00
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

#5

Csúcsidőben bárhonnan problémás ki-bejutni Pestre, legyen az Szentendre, vagy Sülysáp.

Dunaharasztiból sem bonyolultabb a Soroksárin araszolgatni, mint bárhol másutt.

Menj le kocsival a HÉV-ig, onnan Boráros, aztán metró a Deákra.

Így a leggyorsabb, legkényelmesebb.

2018. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Ahol korrektek az árak, oda nem szabad költözni az agglóban. Haraszti is ilyen.
2018. szept. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

#7-es

Ezt hogy érted? Nem alacsonyak vagy túlzóak az árak, hanem reálisak (korrektek). A budapesti árakhoz viszonyítva gyorsan zárkózóak az ingatlanárak, vagyis fejlődik a város.

2018. szept. 16. 15:27
 9/15 A kérdező kommentje:
Van egyébként olyan része a városnak, amit érdemes kerülni, vagy nagyjából mindenhol megfelelő az igényeknek a település?
2018. szept. 16. 15:28
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

7-es nem egészen van igazad.

Nézd meg Csobánkát, vagy Pomázt, egekben az ingatlanárak és tele vannak cigánnyal, konkrétan nogozónák vannak.

Dunaharasztira ez egyáltalán nem jellemző.

2018. szept. 16. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!