Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Lakás hitelhez mennyi sporolt...

Lakás hitelhez mennyi sporolt pénz kell, fel tudjam rá venni a hitelt?

Figyelt kérdés
Van már 1,5 éve állandó bejelentett munkahelyem , keresetem átlagosan 160 ezer Ft. Erre kb mennyi hitelt adnának? És mennyi önerő kell hozzá?
2018. szept. 17. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:

Az sajnos nem túl sok egy lakáshitelhez. Most két dologtól függ nagyban: egyrészt az önerőnek minimum a lakás értékének 20%-a kell, hogy legyen (de inkább 30%, 20-ig nem szoktak hitelezni a bankok). A másik, hogy monjuk 10 éves kamatperiódussal veszel fel hitelt, akkor az igazolt jövedelmed 50%-a lehet a havi törlesztő, de a bankok általában kevesebbet adnak, csak 40% körül, tehát 60 ezer Ft körül.


Hogy így akkor mennyi hitelt kaphatsz, azt rengeteg online kalkulátoron ki tudod számolni, én mondjuk azt mondanám, hogy 5-8 millió körül. Egy 10 milliós lakás esetén le kell tenned mondjuk 3 millió önerőt, kb. 500 ezret ügyvédre, közjegyzőre és illetékre, illetve jó, ha van tartalékban 500ezer- egy millió. És arról még nem beszéltem, hogy a megvásárolt lakást legalább ki kell festeni, de ilyen értékhatárnál általában felújítás sem árt.

Azt nem írtad, hogy hol laksz, BP és vonzáskörzete felejtős.

Ha fiatal vagy, márpediglen 1,5 év munkával az lehetsz, szintén negatívum a banknak.

Adóstárssal, plusz fedezettel lehet kicsit javítani az esélyeiden. De szerintem érdemes lakástakarékban gyűjtögetned, aztán majd egy komoly párkapcsolattal közösen lakást venni, mert egy lakáshitel, rezsi, esetleg autó fenntartása mellett nagyon kevés lesz a kereseted.

2018. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja, és a bútorozást ki is felejtettem.
2018. szept. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Irány a vidék!
2018. szept. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekünk 20 % önerő kellett és a törlesztőnk nem lehet több, mint a jövedelmünk 30%a.
2018. szept. 18. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt tudsz számolgatni:

[link]

2018. szept. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!