Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ki fizet az ingatlan közvetítő...

Ki fizet az ingatlan közvetítőnek?

Figyelt kérdés
Én egész idáig szentül hittem, hogy az eladó, de most hogy házat szeretnék venni és olvasgattam, hogy milyen költségei vannak vevő oldalról a dolognak, több weboldalon is láttam, hogy azt írják eladó és vevő is fizet az ingatlanosnak. Ez tényleg így van?
2018. szept. 24. 00:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen megállapodás is, én is most szembesültem vele.
2018. szept. 24. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Ezt a szerződés típust ún "felező" csomagnak hívják. Lényege, hogy a közvetítői jutalékot fele/fele arányban fizeti a vevő és az eladó.


Gyakorlatilag csak egy jól hangzó marhaság, mert a gyakorlatban lealkuszik annyit a vevő, hogy a részét ne pluszban kelljen megfizetnie.


Az eladókat meg lehet fogni vele ingatlanos szemszögből, hiszen az általa fizetendő jutalék lényegesen kevesebb, mint a hagyományos konstrukciókban.


Magát a metódust az aránylag keresettebb ingatlanoknál alkalmazzák, keresleti piacon.


A módozat egyébiránt Amerikában több évtizede létezik, de ott más a morál és más a hozzáállás. Ott a vevő megbíz egy ingatlanost, hogy kutasson fel számára egy jó ingatlant, így neki megéri, mintha maga vadászgatna és járna utána.

Az eladó meg azért fizet, mert hozták neki a vevőt.

De ott nem ügyeskedők ennyire az ügyfelek, nem sunnyognak, nem akarják kikerülni a közvetítőket annyira mint az etikailag igencsak aggályos hazai mentalitásban. Igaz azonban az is, hogy ott az ingatlanos szakma más minőséget képvisel, mint itthon,


Üdv egy VOLT INGATLANOS.

2018. szept. 24. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp te fizeted tulajdonkeppen, csak kozvetve, be van a vetelarba kalkulalva... azert dragabb egy ingatlanos altal hirdetett haz vagy lakas... neha nem is kicsivel
2018. szept. 24. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
17%
Épeszű ember nem vesz ingatlanos ingatlant. 4 Ingatlan vettem már, 5-öt adtam el minden gond nélkül, ingatlanos nélkül.
2018. szept. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk az eladó fizetett az ingatlanosnak.
2018. szept. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
4# miért is?
2018. szept. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm a válaszát! A "VOLT INGATLANOS" válaszolónak külön, a részletezés miatt :)

4.válaszoló, azért ez így erős minősítés, nem gondolod? Egyrészt mindenki olyan módon vesz/ad el házat, lakást, ahogyan szeretne, ha esetleg ingatlanos közreműködésével, attól még hidd el, ép elméjű. Egyébként nem célom, és szerintem sok más lakáskeresőnek sem, hogy kifejezetten ingatlanos segítségével vásároljon otthont magának, egyszerűen a hirdetések 80%-a ingatlanirodához vezet. Higyj nekem, lassan 2 hónapja minden napom keresgéléssel töltöm, és bár nagyon nem egyértelmű a hirdető kiléte, az esetek többségében nem magánszeméllyel beszélek. Sajnos.

2018. szept. 24. 23:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!