Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Mától szigorodnak a hitelfelvé...

Mától szigorodnak a hitelfelvétel szabályai. Várható ingatlan ár csökkenés?

Figyelt kérdés
2018. okt. 1. 17:00
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
93%
Szerintem nem, esetleg az árnövekedés megtorpan.
2018. okt. 1. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
Ahol nem kenyérre kell a pénz, azok kitartják az árát. Ha nem megy el, majd tavasszal folytatják. Kevesebb szerződés fog köttetni szerintem, stagnáló-esetleg kicsit csökkenő árakkal.
2018. okt. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%

???


20 millió Pesten egy garzon.

Szerinted ezt a szegények vették meg?

2018. okt. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Akinek tartozása van, nincs munkája, válik, az adja olcsóbban is. Akinek nem sürgős(20 milliós garzon), az addig hirdet amíg talál egy olyan embert akinek pont ott, pont az kell.
2018. okt. 1. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
3# mi 26 èr vettünk lakàst. Ès nem azèrt mert olyan gazdagok vagyunk, hanem mert úgydöntöttünk a 160 ezres albèrlet helyett a sajàt törlesztönket fizetjük.
2018. okt. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
Hát azért csak volt lóvé :D
2018. okt. 2. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Miért nem két éve vettêtek meg, amikor még csak 16 millió lett volna?
2018. okt. 2. 08:26
 8/28 anonim ***** válasza:

Mi egy éve vásároltunk 16 millióért, ami két évvel korábban még csak 12 volt, most pedig már 24-ért viszik a szomszéd lakásokat.


Az azért egy elég provokatív kérdés, hogy az ember miért nem korábban vásárolt ingatlant, ez szerintem sok összetevős képlet. Anyagi helyzet, élethelyzet, stb. függő. Fiatalon főleg nem egyszerű ez.

Én pl. 3 évvel ezelőtt még elképzelni sem tudtam, hogy valaha is lesz legalább egy önerőnyi pénzem. Aztán megismertem a páromat, előléptettek a munkahelyemen, a párom is munkahelyet váltott, összeraktuk a közel egyforma mértékű megtakarításainkat és összejött az önerő. Viszont ez az 1-2 év veszteglés pont elég volt ahhoz, hogy már 4-5 millióval többért tudjunk csak lakást venni. Ha valaki most jutott el a "veszteglés végére", már sokkal durvább különbségekkel találkozik.

Nekem mondjuk még kevésbé fájt Budapest szélén kifizetni az 50+rezsis bérleti díjat, mint amennyire most fájna ugyanarra a lakásra kifizetni a 120+rezsit. Ennyit azért az átlagbérek nem nőttek az elmúlt 2-3 évben.


Szerintem nem szigorodtak olyan mértékben a feltételek, hogy az hatással legyen a lakásvásárlásokra. A jövedelem 50%-a élt eddig is. Ezután is ez él, ha hosszabb kamatperiódust vállal az ember.

Mi egy éve kettőnk bevételének 10%-ára kötöttünk szerződést a bankkal kimondatlanul is, 5 éves kamatperiódussal.

Ha egyikünk bevételére nézem sem érjük el a 20%-ot, tehát azt gondolom, hogy a vásárlóképes réteg továbbra is vásárlóképes marad, arról nem is beszélve, hogy a környezetemben éppen azt látom, hogy ez az "átlag" réteg eddig is inkább biztosra próbált menni a közepesen hosszú, vagy hosszú kamatperiódusokkal.

Én csupán ezen "szigorítás" miatt nem gondolom, hogy várható lenne jelentős ingatlan ár csökkenés.

A várható egyéb befolyásolási tényezők miatt (pl. adó növelés, építőipari munkaerő hiány, stb.) viszont azt gondolom hosszútávon a sok kicsi sokra megy elv alapján stagnálni fognak az árak. Talán picit csökkennek, de rohamos esésre semmiképpen nem számítok.

Persze ezek csak az én egyéni megérzéseim.

2018. okt. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
70%
Mikor az unió elzárja a pénzcsapot, olyan 2020körül. Nem véletlen beszélnek "Ingatlan lufiról".
2018. okt. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
100%
Ja a másik! "Miért nem X éve vettétek mikor olcsóbb volt". Fúú milyen okos gondolat! Ennyi erővel miért nem 2008ban vette akkor csak 6milla volt egy garzon... Az mi is tudjuk hogy x éve mennyi volt. Mind1 kapsz egy meghívót az időutazók következő hagyományos találkozójára ami múlt hét kedden lesz.
2018. okt. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!