Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Elhagyott ingatlan megvásárlás...

Elhagyott ingatlan megvásárlására milyen lehetőségek vannak, ha nem tudom elérni a tulajdonost?

Figyelt kérdés

Több éve figyelgetek egy elhagyott házat, ahol szemmel láthatóan nem lakik senkik, teljesen elhanyagolt.

Szeretném megvásárolni az ingatlant, több üzenetet is hagytam a postaládában, de láthatóan kis sem vették belőle.

Kiderítettem a tulajdonos kilétét, hogy talán valahogy el tudom érni. De nem jutottam semmire, és az is feltűnt, hogy az illető a 103. évét taposhatja. Ami ugyan lehetséges, de nem valószínű.

Ilyen esetben milyen lehetőségem van a ház örököseinek felkutatására, vagy a ház megvásárlására?



2018. okt. 2. 14:27
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudod,hogy ki a tulajdonos tudod gondolom a lakcímét is. Felkeresed az ottani polgármesteri hivatalt és jelzed,hogy vélhetőleg a tulajdonos elhunyt,folytattak-e le hagyatéki eljárást, és miért maradt ki az ingatlan a hagyatékból?


Ettől egyszerűbb lenne -ha kistelepülésen lévő ingatlanról van szó főleg- a szomszédoktól megtudni ki lehet az örökös,vagy olyan rokon, aki segítene a felkutatásukban.


A tulajdonos régebben meghalhatott ugyanis már pár éve az ingatlannyilvántartásból lekérik minden elhunyt esetében,hogy van-e ingatlana és az nem maradhat ki a hagyatékból.

2018. okt. 2. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!