Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Folyamatos ingatlanárverési...

Folyamatos ingatlanárverési hirdetmény esetében az újra meghirdetés esetére lehet kérni értékcsökkentést az első árverés óta eltelt évekre hivatkozva?

Figyelt kérdés

#ingatlan #árverés #folyamatos ingatlanárverési hirdetmény
2018. okt. 10. 09:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy ilyen létezik... Nekik egyáltalán nem érdekük hogy eladódjon az ingatlan. Ha az lenne akkor kicsit a piaci ár alatti értékre becsülnék hogy menjen el, azzal is törlesztve az adós adósságát.

Olyat viszont láttam már, hogy megismételt hirdetésben 1-200 ezerrel olcsóbban tették fel újra, de ez ritka...

2018. okt. 10. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Már hogy ne lenne érdekük? Ezt nem értem. Gondoltam mielőtt beszélek a Végrehajtóval tájékozódom,mert esetleg azt nézem ki belőlük,hogy olcsóbban nem érdekük eladni,mert akkor a tartozásból is engedniük kell és ezek újabb körök,de tudom,hogy hivatalosan ilyet is lehet ha minden fél beleegyezik,csak nem tudom mi a menete az újra értékelésnek illetve hogy ebből negatív irányban is ki lehet-e jönni Vevőként.
2018. okt. 10. 14:29
 3/5 anonim ***** válasza:
A gond az hogy az elmúlt években duplájára nőttek az ingatlan árak. De ni lehet ha a kutyának nem kell? Egyedül te veszel részt az árverésen mint vevőjelölt?
2018. okt. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mint azt a kérdésben leírtam egy folyamatos árverésről van szó,amit újra kell indíttatni ha van rá érdeklődő. Egyébként így is ár alatt van az ingatlan, hiszen utoljára 10éve volt árverezve. Csak gondoltam lehet örülnének ha egyáltalán kapnának érte már valamit és így talán még olcsóbban juthatnék hozzá. Persze ha ennek van olyan kockázata,hogy nem csak lefelé mehet az új ár,akkor fel sem hoznám ezt a végrehajtónak,akitől kérvényezni kell az újra árverezést. Vagy esetleg ilyenkor minden esetben újra értékelik az ingatlant? Szerintem nem,hanem automatikusan az eddigi árral teszik fel, hiszen így van a folyamatos árverési rendszerben, ergó ezen az áron van rá az érdeklődő is.
2018. okt. 10. 17:55
 5/5 A kérdező kommentje:

Egyébként van olyan ház is a rendszerben,ami viszont tényleg csak akkor érdekelne,ha újra értékelik,mert nem ér annyit,amennyiért a folyamatos rendszerben van évek óta. Aki pl.ezt a házat ajánlotta,az mondta,hogy ki kell hívni a Végehajtót újra értékelésre. Olvastam a neten is erről jogszabályt,hogy van már lehetősége egyezkedni az adósnak is ilyen esetben,hogy engedjenek a tartozásán.

Ennek a háznak a kapcsán találtam a másik ingatlanra,ami az árát is megérné,dehát mégis csak milliókról van szó,ha már egyel kevesebb lehetne is sokat számít. Köszönöm a válaszokat,várok még ehhez értőket!

2018. okt. 10. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!