Kezdőoldal » Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás » Ház árveréssel kapcsolatos...

Ház árveréssel kapcsolatos kérdéseim alább olvashatóak, van valaki esetleg személyes tapasztalatokkal?

Figyelt kérdés

Az mbvk oldalán találtam egy megfelelő házat,korrekt ár korrekt állapot.Ha én nyerem meg az árverést,és készpénzben egy összegben az árverést követően azonnal kifizetem,mennyi időn belül köteles a jelenlegi lakó kiköltözni?Ez idő alatt,tehát amíg benne lakik az árverést követően a kiköltözésig,kit terhelnek a közüzemi számlák?Mi történik akkor ha az árverést követően tönkretesz valamit a házon?A ház jelenlegi állapotával tisztában vagy mind kívül úgy belül.

A ház nevemre írásával terhelnek-e engem egyéb költségek?

Anonim maradok-e,esetleg személyes találkozóra is sor kerülhet?


Köszönöm a válaszokat.



#árverés #ház árverés
2018. jún. 7. 17:37
 1/10 anonim ***** válasza:

Közvetett tapasztalataim vannak.

Mi egy olyan lakást veszünk meg, amit a tulaj árverésen vett és most májusban költöztek ki a lakók.

Az ingatlant most fogja tehermentesíteni a tulaj, tehát szerintem a közüzemi számlák téged terhelnek.

Az, hogy a lakás milyen állapotban kerül átadásra szerintem a Te rizikód.

Ugyanúgy, ahogy a lakók "eltávolítása" is, emiatt mindenképp van személyes találkozó.

2018. jún. 7. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Az árverési jegyzékben szerepel hogy az ingatlan tehermentesen kerül árverésre.Annyit tudok hogy a jelenlegi lakó eltávolítása a végrehajtó egyes estekben a rendőrség feladata,a türelmi időt nem tudom hogy 15 vagy 30 nap.Bár nem vagyok benne biztos de szerintem a közüzemi számlák a ház nevemre írását követően terhelnek engem,legalábbis ez lenne a természetes hisz miért fizetném az előző lakó számláit..

Az állapota jelenleg jó kívül belül,igazából fotók is vannak a birtokomban róla,nem tudom hogy ha ő az árverés eldőlte után szándékosan kárt okoz akár a falazatban,ablakokban bármiben,bűncselekményt követ-e el?

2018. jún. 7. 18:52
 3/10 anonim ***** válasza:
Nyilván nem jogszerű, de tudsz ellene tenni bármit? Ezek benne vannak az ilyesmiben. Mint az, hogy ha kiadsz albérletnek lakást, akkor csinál a lakód 50-100ft adósságot. Az is perelhető, mégis sokkal több a macera vele, minthogy megérje. De persze ez a Te dolgod.
2018. jún. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Teljesen eltértünk az eredetileg feltett kérdéseimtől,azokra szeretnék pontos válaszokat kapni.
2018. jún. 7. 20:16
 5/10 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatokra voltál kíváncsi, de akkor tessék, egzakt válaszok:


1) Az mbvk oldalán találtam egy megfelelő házat,korrekt ár korrekt állapot.Ha én nyerem meg az árverést,és készpénzben egy összegben az árverést követően azonnal kifizetem,mennyi időn belül köteles a jelenlegi lakó kiköltözni?


1) Ahogy Te megszabod, ez a Te feladatod, hogy megmondd neki, hogy mikortól hagyja el az ingatlant. Nyilván kilakoltatási moratórium alatt nem lehet kitenni.


2) Ez idő alatt,tehát amíg benne lakik az árverést követően a kiköltözésig,kit terhelnek a közüzemi számlák?


2) Akinek a nevén vannak a közművek. Ha átiratod, de még benne lakik, akkor téged.


3) Mi történik akkor ha az árverést követően tönkretesz valamit a házon?A ház jelenlegi állapotával tisztában vagy mind kívül úgy belül.


3) Beperelheted kártérítésért.


4) A ház nevemre írásával terhelnek-e engem egyéb költségek?


4) Igen, első lakás és 15M forint érték alatt 2% illeték, efelett 4% a NAV felé.


5) Anonim maradok-e,esetleg személyes találkozóra is sor kerülhet?


5) Nem maradsz anonim, ez nem valami tanúvédelmi program. Tulajdoni lapot bárki lekérhet a takarneten keresztül ingyen, azonnal kiderül a neved. Sok esetben meg muszáj személyesen is odamenned, ha nem akarnak kiköltözni és intézni kell valamit.


Nem kérdezted, de ha ilyen életképtelen vagy, akkor szerintem nem való neked a faktoringos lakásvásárlás.

2018. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A válaszokat köszönöm.

Mivel nem vagyok ezen a téren járatos,így nem tudtam hol keressek pontos válaszokat,viszont életképtelennek nevezni emiatt...csak hogy tudd,két nagyértékű családi házam van jelenleg,45Ha saját tulajdonú földet művelek,saját gépparkkal.Az életképtelenek nemigazán ezt az életet élik.

Akkor nagy vonalakban leírom a helyzetet,van a szóban forgó ház tulajdonosa,aki minden az utcában lakó ember szemében szálka,személyszerint én is rühellem,most itt a lehetőség hogy eltakarítsam a szomszédságból mivel nekem megvan az anyagi hátterem hozzá,a házat meg majd eladom egy normális embernek..azért írtam fent hogy számomra megfelelő,mert az előbbiek leírását feleslegesnek tartottam.

2018. jún. 7. 21:09
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha ez ilyen egyszerű lenne, akkor mindenki ilyen ingatlanokat venne.

A te feladatod kitenni, de ha nem megy akkor mit csinálsz?

Erővel nem lehet.

Abban ne bízz hogy rendör fog jönni.

Nálunk a házban volt egy kilakoltatás, a nő közölte hogy ő kiugrik az ablakon, erre elmaradt minden, azóta is bent lakik...

2018. jún. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Itt is van az utcában az egyik panel lakásban egy nő akit képtelen kitenni a lakás tulajdonosa 1,5 éve. Azóta a nő nem fizet semmilyen közüzemi számlát, közös költséget, így közel 800ezer tartozás van már a lakáson. Mindig kap jogerős bírósági végzést a tulaj, jön a végrehajtó, de mindig jön valami devizahitel-mentő szervezet aki körbekordonozza az épületet és nem tudnak bemenni. Aztán mire megkapná a következő végzést már jön a kilakoltatási moratórium és tavasszal kezdődött elölről az egész.

Ez tényleg csak annak éri meg aki "jó" lakót fog ki (mint az az ember aki végül eladta nekünk az árverésen vásárolt lakását), vagy lakásmaffia kapcsolatai vannak.

2018. jún. 7. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

"Ha az ingatlan beköltözhetőként hirdetett, vagyis így van feltüntetve az adatlapján, akkor a végrehajtó kutya kötelessége ilyen állapotban is átadni. Lényegében ha beköltözhető, akkor a végrehajtónak kell intézkedni erről (ha szükséges, rendőrrel),végrehajtó dolga hogy üresen birtokba adja át,ha pedig más állapot van feltüntetve az adatlapon, a "kiebrudalás" a vevő feladata és problémája."

Jogi fórumon írták a fenti kommentet,a szóban forgó ház pedig beköltözhetőként van feltüntetve,nos majd meglátjuk...mindenképp licitálni fogok a házra,és meg is nyerem,ha nem hagyja el a végrehajtó felszólítására a házat akkor én veszem kézbe az ügyet.

2018. jún. 8. 19:30
 10/10 xswerdy ***** válasza:

az ingatlant beköltözhetően adja át a végrehajtó, az ő dolga kiüríteni. Ez nem mindig megy gyorsan, pl. kilakoltatási tilalom alatt. Ha nem beköltözhető tulajdonjogot kapsz, az szerepel az árverési kiírásban.


A közművek a birtokbavételtől terhelnek téged. Akkor készül egy birtokbaadási jegyzőkönyv, ugyan úgy, mint normal adásvételnél, azzal mész átiratni. Ha netán valami ki van kapcsolva, akkor problémás lehet a visszakapcsolás, annak a díját lehet, hogy ki kell fizetned, de az elmaradt díjakat nem. Azt a szolgltatók a korábbi ügyféllel fizettetik ki, ő kap végszámlát. Ha nem fizeti ki, majd behajtják. Illetve ha a közmű szolgáltatók kérték a végrehajtást (akár részben), akkor kifizeti őket a végrehajtó a befolyt pénzből.


A ház nevedre iratásával kapcsolatban van 6600 Ft földhivatali dj, meg vagyonszerzési illeték a vételár után 4%. Ugyanakkor nincs ügyvédi díj, mint normál adásvételnél, a végrehajtó által kiállított papírral be tudod jegyeztetni a tulajdonjogot ügyvédi közreműködés nélkül.


Ezen kívül an egy 5000 Ft-os költsége, hogy regisztrálj, és egyáltalán részt tudj venni árveréseken. De ez egyszer van, utána akár hány árverésen indulhatsz.

2018. jún. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!