Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Otthon » Ingatlan vásárlás, eladás

A kérdés
Drtudod nevű felhasználó kérdése:

Nemesapátiban vennék házat, de nem vagyok arra ismerős. Valakinek véleménye, tapasztalata a környékről?

okt. 11. 14:00  Privát üzenet  

A válaszok

Zala megye az ország egyik legszebb megyéje, ha nem a legszebb, mégis a legalacsonyabbak az ingatlanárak, de ezt nyilván te is tapasztaltad. Nemesapát kb. 4-600 lelkes kis falu, ahol minden nyolcadik ember cigány, de ez egész Zalára már jellemző. Baráti tanácsként én azt javasolnám, hogy menj el és a helyiekkel beszélgess (többekkel) hogy mennyire élhető a település. Én is olyan helyen lakom, ahol szép számmal jelen vannak, de nincs velük különösebb probléma, bár szomszédságnak nem szeretném egyiküket sem.

Beszélgess boltban, kocsmában, látogasd meg az önkormányzatot, mert akármilyen szép és olcsó egy ingatlan, nagyon nem mindegy az élhetőség.

A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/6Időpont okt. 11. 15:02 Privát üzenet

Nem mondanám annyira olcsónak azért Zala megyét!

Szabolcstól - arányában - olcsóbb, de a m2 ár ott több mint itt (nem a városokról beszélek).

Itt egy felújítandó 50-60 ezer / m2, Zalában ez 70-80 ezer inkább. Az már más kérdés, hogy ott a téglaház kerül annyiba, itt a vályog.

A cigányhelyzet viszont tényleg aggaszt engem is pedig Zalába szerettem volna én is költözni. Pont azért amit írtál.

A válasz 23%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/6Időpont okt. 11. 15:56 Privát üzenet

Semmivel sem rosszabb a kisebbség létszáma mint más megyében .Kb. 12 km a Z.egtől,és aránylag jó busz közlekedéssel .

Egymáshoz nagyon is közel vannak a falvak itt.

Gondolom (felső) Nemesapátiról van szó,mert a környék ilyen néven jobban ismeri .

Zalának ez 1 nagyon is jó része.

A válaszíró 52%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/6Időpont okt. 11. 18:49 Privát üzenet
Elmondanátok, hogy miért pontoztatok le? Tényleg érdekelne, én csak tényeket írtam. Meg kell nézni a statisztikát, szét kell nézni az ingatlancomon, és jófogáson.

A válaszíró 57%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/6Időpont okt. 12. 08:13 Privát üzenet
Ennyi erővel már beljebb is jöhetsz a város felé. Mármint Zalaegerszeg felé. Bár nemrég még Zalaszentgróton akartál házat venni.

A válaszíró 85%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/6Időpont okt. 13. 09:12 Privát üzenet
Egy nagyon szép fekvésű falu, szinte az egész egy hegyháton helyezkedik el. Jó levegővel, nincs átmenő forgalom, viszont a környező településekhez képest nem olyan jó autóbusz közlekedési szempontból (végállomás). Vonatközlekedés nem is érinti a községet. Nyugdíjasnak szerintem ideális hely, autóval a város (Zalaegerszeg) kb 10 perc. Google utcaképpel is érdemes végigjárni. Emlékeim szerint a Dózsa (főleg) és az Árpád utca ahol a legtöbb kisebbségi lakó él.

A válaszíró 94%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/6Időpont tegnapelőtt 11:56 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
2o18 áprilisában 17 M. -ért eladtam a lakásomat, és 15M-ért vennék másikat, a kérdésem: illetéket csak a különbözet után kell fizetni? (Az eladott lakást 2o11 ben vettem, tehát...
A VII. kerület Bethlen Gábor utcában vennék lakást rögtön a sétáló után, milyen környék? Minden ok arrafelé?
Ti vennétek olyan lakást amiben darálós Wc van? Nem tudom az mivel jár. Most vennék egy lakást ami nagyon tetszik, de darálós Wc van benne.
Hogy megy ez az ingatlanárverés? Mi a menete? Ennyiért vennék én is.
Rákospalota Arany János utca és Szerencs utca környéke mennyire problémás? Milyenek a lakók, óvodák, iskolák a környéken? Új építésű házat vennék a környéken, ti megtennétek?...
Ha felújításra vennék ingatlant, és drágábban adom el, mennyit kell utána adózni?

Kérdések az Otthon rovatbólKérdések az Ingatlan vásárlás, eladás rovatból

Minden jog fenntartva © 2018, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!